Milan se tak stal nejmladším stážistou v historii této známé značky. Přitom se do útrob luxusního domu dostal náhodou. Chlapec trpí poruchou pozornosti, s čímž má potíže i ve škole. Jediné, u čeho vydrží, je malování. To vnímá i jeho maminka Louise, která na sociální síti X zveřejnila Milanovy kresby outfitů se známým monogramem „LV“, neváhala označit i luxusní francouzský brand a připsala prosbu, že moc stojí o stáž pro synka. Jenže znáte to, takových odvážných škemrání se valí na tyto značky stovky. V tomto případě se ale sen splnil.

Vrátí se třináctiletý hoch k Louis Vuitton?

Těžko říct, jestli tým Louise Vuittona zaujaly chlapcovy kresby, láska právě k tomuto brandu, nebo jej obměkčil fakt, že chlapec měl slavit za pár dní narozeniny. Módní dům se mamince Louise ozval a chlapci skutečně nabídl týdenní stáž. Milan zkušenost popsal jako počátek nového života. Cítil, že našel své místo. Uvidíme, jestli po hvězdných jménech jako Marc Jacobs nebo Virgil Abloh bude jednou pro Louis Vuitton navrhovat právě i Milan Odessa.

Zdroj: Youtube

Instagram jako cesta do světa hvězd   

Zatímco francouzský hrdina dnes populárního příběhu je teprve na začátku, v Americe žije sedmiletý chlapec, jenž má za sebou zrealizované kolekce, přehlídky, jeho kousky se dostaly i do Hollywoodu. Max Alexander pochází z rodiny, která nemá k módě daleko. Pradědeček byl krejčí, děda vlastnil butik, maminka je umělkyní. A byla to právě ona, kdo vyrobil Maxovi figurínu, když vyslovil, že byl v minulém životě Guccio Gucci a že bude dál navrhovat. Když se ukázalo, že nejde o pouhý dětský rozmar, rozhodli se rodiče založit chlapci profil na Instagramu, aby se pochlubili, jak jde ratolesti malování, stříhání, špendlení a šití. Roztomilost udělala své, dnes má Max 2,1 milionu followers.

Maxův kabátek miluje i Sharon Stone

Sociální síť odstartovala Maxův byznys. Sice se neřadí na roveň věhlasných módních domů, jde spíš o zpestření, pokud jej někdo osloví k účasti na fashion weeku, jeho tvorby si ale všímá stále více lidí, dokonce i známé hvězdy. Maxův bílý kabátek s hrdostí oblékla i krásná Sharon Stone. Ve světě módy je Max Alexander zkrátka pojmem a uvidíme, jestli posune dál svoji značku, nebo se skutečně ocitne v pozici kreativce brandu Gucci.

České módní dítě? Lukáš „Zachy“ Zachara

I u nás najdeme vlivné módní osobnosti, které se začaly své zálibě věnovat v útlém věku. Lukáš Zachara, kterého známe i pod přezdívkou Zachy, začal objevovat svět sociálních sítí kolem 12. roku. Rád fotil, poté začal točit videa na YouTube, a protože se zajímal o pánskou módu a chtěl k nám přenést koncepty, které viděl v zahraničí, jeho zaměření dostávalo jasnější obrysy. Jeho inspirující módní videa byla jiná už jen proto, že třeba hauly dělal vedle youtuberek někdo mužského pohlaví. Lukáš se stal jakýmsi virtuálním módním rádcem, známou osobností, takže dostával i nabídky na rozhovory. Před lety se objevil jako host v Show Jana Krause, kde všechny odboural reakcí na moderátorovu připomínku ohledně Lukášova delšího šedého svetru. „Dlouhej, no. To bývá u kardiganu,“ odboural Zachara celé divadlo přesným pojmenováním kousku outfitu.

Zdroj: iGlanc.cz, Daily Mail, People, Lui, YouTube

Související články