Jan Černý

Jan Černý, který nově vystupuje pod značkou Jan Société, se z neznámého studenta vypracoval na uznávaného módního návrháře. Má za sebou stáž u Louise Vuittona, více než desítku kolekcí a nově i třeba návrh vlastního vozu, který zdobí pro Jana typický vzor Roscharova testu. Nedávno oznámil, že bude navrhovat dokonce nástupovou olympijskou kolekci pro český národní tým.

Vanda Janda

Její první kolekce se skládaly z hromady tylu, od jehož nadužívání postupně upustila, příznivců však přibývá. Odjakživa měla jasno, že se chce věnovat módě, lví podíl na tom měla její milovaná babička, ale tvoří pro mladé ženy. Se sloganem ”diva na plný úvazek” velmi rychle zaujala post oblíbené návrhářky nové generace. Miluje růžovou barvu, která se v jejích kolekcích objevuje často. Inspiruje se klasickými střihy a siluetami, které hladce propojuje s moderními trendy.

Zdroj: Youtube

Tereza Rosalie Kladošová

Tereza často říká, že nám chybí odvaha nosit barvy, a má tak docela pravdu. Ona barvy miluje a propaguje je spolu s udržitelnou módou. Její oděvy jsou všechno, ale rozhodně ne nuda. Hraje si se vzory, texturami a tvary. Je odvážná a má svůj nezaměnitelný rukopis, který není pro každého. Přesto si české šatníky postupně dobývá, včetně těch minimalistických.

Zoltán Tóth

Jestli je váš styl více ”ready to wear”, ale přesto nechcete zapadnout v ulicích, mohla by vás oslovit tvorba designéra Zoltána Tótha. Do Prahy přišel z Bratislavy a říká, že zkrátka tvoří to, co ho baví. Jeho oblečení provází lehkost, elegance a kvalitní zpracování. Najdete u něj šaty, halenky i kabáty a v jedné z novějších kolekcí ukázal, že zvládne i pleteniny, ale třeba na hedvábí stejně nedá dopustit.

Natálie Dufková

Zvládá sladkou romantiku i streetwear. A někdy obojí dohromady. Její oděvy jsou důmyslně propracované, hodně pracuje s řasením. Zajímá vás, kdo je Natálie Dufková? Svou oděvní značku založila ještě při studiu školy a teď má za sebou například spolupráci na kolekci s velmi dobře známou denimovou značkou. Kromě bohatých siluet si zakládá na udržitelnosti, proto se zaměřuje na české dodavatele, kteří jí jsou schopní poskytnout i tzv. deadstockové látky, stejně tak už se v její tvorbě promítla česká paličkovaná krajka či oděvy z padákoviny.

Michaela Hriňová

Míša Hriňová je rebelka a pro takové jako ona tvoří. V jejích kolekcích najdete obyčejná bavlněná trička, pohodlné mikiny i šaty z hedvábí. Vše servírované se špetkou zdravé drzosti, kterou oděvu dodává formou střihů, zdobení či nepřehlédnutelných materiálů. Je tam i nezpochybnitelná známka punku. Vytváří dámské kolekce, ale často vychází z pánských střihů, prvků a oversize siluety. Vždy zároveň vypráví příběh a ten je s každým pokračováním lepší.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články