Náušnice podle tvaru obličeje

Jak ho zjistit? Jednoduše. Stoupněte si před zrcadlo, stáhněte vlasy do culíku a prohlédněte se. Základní tvary jsou oválný, kulatý, hranatý a obličej ve tvaru srdce, kdy máte oproti bradě široké čelo. Pomyslnou genetickou loterii v tomto případě vyhrává obličej oválný, je relativně souměrný, brada a čelo jsou jemně zakulacené a sluší mu prakticky každý typ náušnic. Gratulujeme, můžete si dovolit hru s různými délkami i tvary, vyniknou na vás jednoduché pecky, stejně tak dlouhé a výrazné visací náušnice. Pokud byste se jednou radou měla přece jen řídit, v případě kruhů sáhněte spíš po menších až středních, ty velké by vám obličej zbytečně prodlužovaly.

Ženy s kulatou tváří by se kruhům měly vyhnout úplně, jelikož potřebují docílit iluze delší a štíhlejší linie a kruhy by vás rozšířily. Vybírejte náušnice podlouhlé, visací, které obličej opticky prodlouží a rysy zjemní, nebojte se sáhnout i po těch opravdu dlouhých. Jestli si na takové nepotrpíte, tak se držte hlavně hranatých tvarů. U zdobených náušnic by dekorativní prvky měly být ve spodní části šperku.

Majitelky hranatého typu obličeje by se měly poohlédnout po náušnicích s oblými tvary, které zjemní jejich ostřejší rysy. Kulaté náušnice nebo designy s jemnými křivkami jsou pro tento typ ideální volbou, protože harmonizují tvář a dodávají jí měkčí výraz,“ vysvětluje Dominika Šťovíčková, spoluzakladatelka šperkařské značky, která se specializuje na výrobu originálních českých stříbrných náušnic bez obsahu niklu. Kruhy, polokruhy, ovály ano, geometrické tvary raději ne. Nechcete být přece jako krychle? V tomto případě nejsou vhodné ani visací náušnice sahající k čelisti a níž.

Ženy se srdcovitým tvarem obličeje potřebují vyvážit širší čelo a užší bradu. Ideální jsou tedy náušnice ve tvaru pyramidy, kapky či slzy, protože přitahují pozornost ke spodní části obličeje a zjemňují ostré rysy. Také vrstvené náušnice nebo náušnice s více detaily, které sahají pod lalůček ucha jsou skvělá volba. Dobře vám poslouží i velké kruhy. Drobné náušnice na vás zaniknou a šperky ve tvaru srdce nebo obráceného trojúhelníku leda zdůrazní oblast uší a to nechcete.

Náušnice podle délky vlasů

Účes hraje při výběru vhodného šperku rovněž důležitou roli, dokáže ovlivnit to, jak na vás náušnice působí. Začneme krátkým sestřihem. Ten otevírá prostor pro výrazné náušnice, decentního i odvážného designu. Dlouhé náušnice vyniknou a přidají na ženskosti, hlavně květinové a něžné motivy.

U dlouhých vlasů záleží, jak je nosíte. U rozpuštěných vyniknou výrazné a dlouhé, které nenápadně vykukují z pramenů. Složité ornamenty raději ne, akorát byste se do nich pořád motala. Drdolům a copům budou slušet drobné, roztomilé náušnice v podobě decentních pecek. Vyčesaný culík vybízí k experimentům, v drobných náušnicích více vynikne líčení, dlouhé orámují obličej.

Mikádo slaví poslední roky comeback, ale jaké náušnice jsou pro účes zvaný ”bob” nejvhodnější? Měly by to být takové, co tento moderní a odvážný střih doplní. „Pro tento typ účesu jsou ideální středně dlouhé a visací náušnice, které přidají šmrnc, ale nebudou působit příliš dominantně. Také náušnice s geometrickými tvary nebo asymetrické designy mohou být skvělým doplňkem, který podtrhne moderní a trendový vzhled tohoto sestřihu,” radí Dominika Šťovíčková. Dobře fungovat budou také minimalistické náušnice nebo modely s jemnými detaily, protože neodvádějí pozornost od účesu, přesto přidají na eleganci.

Náušnice podle postavy

Náušnice jsou v poměru ke zbytku outfitu drobnost, nicméně i tak by měly být v souladu s vaší postavou. Drobnějším ženám obecně vždy víc lichotí menší a decentní náušnice, které nevyhlíží příliš masivně a neodvádí pozornost od jemných rysů. Držte se proto raději malých pecek nebo elegantních visacích náušnic. Samozřejmě s přihlédnutím ke tvaru obličeje. Z toho vycházejte především.

Vysoké štíhlé ženy, takové ty modelkovské typy, s útlým krkem ocení náušnice, jež podtrhnou eleganci a jemnost, zároveň podpoří už tak sofistikovaný vzhled. Dominika Šťovíčková radí, ať se vyhnete mohutným a širokým šperkům, zbytečně by na vás působily neproporcionálně a narušovaly harmonii rysů.

Ženy oblých tvarů s plnějšími rysy a kratším krkem by měly sáhnout po takových náušnicích, co jejich kulaté proporce opticky vyváží. Určitě vynechejte kulaté náušnice, které by vám na pohled přidaly kila, a vybavte svoji šperkovnici ne příliš masivními visacími kousky. Bude to působit o mnoho lépe.

Zdroj: iGlanc.cz, Dominika Šťovíčková - spoluzakladatelka šperkařské značky

Související články