Ať už jsou trendy jakékoliv, vyznáváte styl ležérní či elegantní, zimní zateplený kabát by vám v šatníku rozhodně neměl chybět. Ano, obvykle je objemnější, neforemný, nezdůrazňuje onu ženskost, nicméně jde o kousek, díky němuž lze přečkat nepřívětivé výkyvy počasí, zimu, co se doslova dostane pod kůži. Krom toho, existují i ty varianty, které dámské postavě lichotí.

Dvakrát měř, jednou řež

Při výběru takového kabátu je potřeba zohlednit hned několik aspektů. Tělesné proporce, oblíbenou barevnost, oděvní směr, který je pro vás charakteristický. Důležité jsou však i další faktory, to jest materiály. Zatímco někomu postačí tenčí “vaťák”, jiní preferují péřovou výplň se skvělými hřejivými schopnostmi, speciální povrchovou úpravou.

Než se tedy vydáte na lov nového kousku, popřemýšlejte nad tím, co od kabátu vyžadujete. Nedělejte kompromisy. Důkladně prostudujte materiály včetně samotné výplně. Zajímejte se, jaká je svrchní vrstva. Velmi praktické pak bývají doplňkové detaily jako jsou odnímatelné límce a kapuce, širší náplety na rukávech atd. Na kabátu nešetřete. Jde o oděv, co bude vystaven řadě negativních vlivů. Při vhodné péči navíc takový model může vydržet sloužit dlouhá léta.

Tip: Při zkoušení kabátu pamatujte, že ač momentálně vám kabát perfektně sedí, bude tomu tak i tehdy, kdy obléknete teplý “huňatý” úplet či navrstvíte několik oděvů? Mnoho jedinců totiž bývá překvapeno, když za pár dní následně zjistí, že pod nový svrchník nemohou obléci vlněný svetr.

Na vzhledu (ne)záleží

Na závěr se ještě zaměříme na trendy. Na ty můžete i nemusíte brát zřetel. V módním průmyslu stále rezonuje trend větších velikostí označován coby oversize. Ten je komfortní, ale ne každé siluetě sluší. Pak jsou to delší střihy, ideálně od kolen dolů. Midi a maxi délky však naposkytnou službu ženám menšího vzrůstu. Pro ně jsou vhodné kabáty v délce nad kolena a kratší. V kurzu je retro prošívání. Naopak nemoderní jsou dnes umělou kožešinou zdobené kapuce, především imitace kožešin s vysokým chlupem.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články