Obuv v délce ke kotníkům

Kotníkové boty jsou v posledních letech vůbec nejoblíbenějším modelem napříč obuvnickým sortimentem. Dalo by se říci, že jde o celoroční záležitost. Ač se jedná všeobecně o přetrvávající trend, klíčovým faktorem je samotná délka. Do kategorie kotníčkové obuvi totiž spadá hned celá řada nejrůznějších designů, kdy některé z nich nejenže už dávno nejsou moderní, navíc doslova deformují nohy.

Prohřeškem proti módě i kráse jsou délky dosahující do přímé roviny kotníků, ať už je to kousek pod ním, v jeho polovině, či těsně nad ním. Zde bohužel ani nepomůže jinak spásný podpatek. Obrovský neduh pak vyvstává v okamžiku, kdy k problematickému modelu obléknete džíny či sukni v jakékoliv podobě. Více či méně odhalená pokožka nelichotivost kousku ještě více umocní.

Rada: Možná si říkáte, co tenisky, vždy ty také mají obdobnou délku. Není tomu tak. Jsou mnohem nižší, obvykle s hlubším vykrojením ve vertikální linii kotníku. A i pár centimetrů je ku prospěchu. Jestli vás zajímá, jaké kotníčkové boty jsou ideální. Pak ty, co jsou minimálně jeden centimetr nad kotník.

Mokasíny s robustní podešví

Masivní podrážky v track designu patří k hitům oděvního pole již třetí sezónu. Jedná se o poměrně zajímavé pojetí tradičních bot, které nabízí notnou míru komfortu, dodá kreaci nevšední punc. V tomto případě je ale otázkou, zda přední trend je vhodný právě pro vaši postavu. Až na jednu výjimku v drtivé většině siluetám spíše ubližuje.

Majitelky dlouhých nohou nemusejí váhat, klidně mohou exltravagněji vyhlížející kousky vynést. Ženy s kratší dolní polovinou těla, podsaditější, co mají lýtka a stehna široká, by měly zvolit alternativu elegantnějšího charakteru. Jakékoliv polobotky s tradiční tenkou podešví budou mnohem lepší volbou.

Na co dát pozor? Rovnoměrná masivní platforma je hojně k vidění v letošní nabídce pantoflí a sandálů. Jistě nabízí žádoucí pohodlí, nicméně pro malé a drobné postavy, dámy plnějších křivek, bude slušivější jemnější, méně "humpolácké" obutí.

Páskové sandálky

Jestli plánujete pořídit si nové sandály, jinou otevřenou obuv, pamatujte, že pásek kolem kotníku je detailem sice moderním v dnešní době, ale zároveň pomyslnou škodnou pro nohy. Je všeobecně známo, že zdobné prvky kolem kotníku opticky rozšiřují a zkracují nohy. Ovšem správnými stylingovými pravidly lze tomuto nešvaru předejít.

Na první zamyšlení by se mohla zdát skvělá souhra krátké sukně či mini šortek, co prodlouží nohy, jenže je tomu přesně naopak. Jakmile obujete obuv s páskem kolem kotníku, zkombinujte ji spíše s midi střihem, tedy délkou do poloviny lýtek, zkrácenou variantou kalhot. Paradoxně tímto počinem dolní partii prospějete více, nohy prodloužíte.

Tip: Majitelky skutečně silnějších nohou by měly na takové modely rovnou zapomenout. V kolekcích je pro ně připravená celá řada jiných, lichotivějších jarních a letních bot. Sázkou na jistotu jsou sofistikované pantofle se širším pruhem v oblasti nártu, bez zbytečně zdobných prvků.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Škaldová je módní redaktorka s dlouholetou praxí v oboru