Svět krásy sice už dávno upustil od pomyslné dokonalosti. I tak ale přehlídková mola, časopisy, reklamní kampaně nejrůznějších módních společností, hojně zdobí atraktivní modelky s nohami až do nebes, vosím pasem, plochým bříškem. Mnoho dam tak lehce spadne do propasti komplexů. Je ovšem potřeba zmínit, že není všechno zlato, co se třpytí. Grafické programy umí zázraky téměř na počkání.

Ač se bariery již zmíněné pomyslné dokonalosti boří, stejně ženy prahnou po tom, co nemají. Dáma s rovnými vlasy by chtěla kštici plnou divokých vln, majitelka bujného dekoltu by dala cokoliv za ňadra menší a pevnější, to jest začarovaný kruh ženské existence. V dnešní moderní době sice lze poměrně zdárně upravit na lidském těle ledasco. Přirozeně to “něco” stojí, není však lepší smířit se s tím, co nám bylo shůry dáno do vínku?

Vůbec nechceme nabádat k rezignaci na vlastní vzhled, k lenosti a minimalizování pohybu, k nezdravému stravování. Jde o to, přestat se zbytečně a přehnaně řešit. Mít mindráky, které se odráží na sebevědomí, což se promítne do kvality života. Vězte, i menší vzrůst, kratší nohy, vyklenuté bříško, rozměrnější sedací partie, postava kyprá, všechny ony “neduhy” mohou být atraktivní pastvou pro oči nejen mužské populace.

Důkaz místo slibů

Zářným příkladem je půvabná Marcela Baccarim, hvězda sociálních sítí, oblíbená inspirace právě pro ženy spadající do kolonky plussize. Není to jen líbivá tvář, co Marcele přináší stále více fanoušků, stává se úspěšnější a úspěšnější.

Důvod, proč je její jméno tak často v hledáčku majitelek oblejších tvarů, je ten, že si s módou rozumí, což dokazuje prostřednictvím videí, které přidává na svůj instagramový účet. Každé jednotlivé video perfektně vystihuje sílu oděvního stylingu.

Marcela Baccarim by mohla profesionálně školit ženy o tom, jak se vhodně oblékat s ohledem na plnější proporce. Přitom se ve své podstatě drží pouze několika základních stylingových pravidel. Pojďme se na správné zásady oblékání podívat. Ty by si měly zapamatovat nejen majitelky plnoštíhlých postav, ale všechny dámy.

Čtyři základní stylingové rady

Zdůrazněte pas - postava ve tvaru přesýpacích hodin je označována jako ta ideální. Vždy je tedy potřeba definovat střední partii těla. Toho lze docílit prostřednictvím projmutých oděvů či pomocí opasku. Pásek je mimochodem velmi trendy záležitostí. Tímto doplňkem můžete přepásat košili, svetr, sako, šaty, rázem získáte žádoucí efekt, co celkovému vzhledu jen prospěje.

Pozor na příliš volného oblečení - jakmile nejsme s danou částí postavy spokojené, saháme po modelech volnějších střihů. Ty jsou pohodlné, ale přílišnou službu neposkytnou, především ženám s plnějšími liniemi. Jaký paradox, že? Je potřeba se držet módní harmonie, což znamená do kreace zakomponovat jeden volnější kousek, další by měl již kopírovat vybrané partie. Dobře padnoucí model noste na té části postavy, kterou považujete za atraktivní, volnějším oděvem lze rafinovaně potlačit tu méně oblíbenou oblast těla.

Osvojte si color-blocking - černá barva a celkově temné tóny jsou mezi ženami populární. Je totiž všeobecně známo, že umějí figuře ubrat na plnosti. Na druhou stranu nevhodně sestavený outfit působí smutně až mdle. Chytřejším tahem bude využít síly color-blockingu, tedy módního propojení barev. Nemusíte se pouštět do náročnějších kroků, zcela postačí spojit dva odstíny, tmavý a světlý. Princip je logický. Světlou barvu vyneste na té části, kterou chcete zdůraznit. Tmavé tóny potlačí problémová místa.

Noste podpatky - i drobnosti mají velkou sílu. Obuv s podpatkem je toho příkladem. Ať už chybí centimetry do výšky, dolní polovina těla je nápadně kratší či celkově chcete dosáhnout optického zeštíhlení postavy, pořiďte si hned několik bot s podpatky. Pro pocit maximálního komfortu po celý den, vybírejte modely se širším neboli blokovým podpatkem a vyšší platformou.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články