Na spodním prádle hodně záleží

Jedno z největších módních faux paus, které ženy stále dělají, přitom si tak zaručeně pokazí i ten sebevíce padnoucí a krásný outfit, je nevhodná hra se spodním prádlem. Pod bílé či světlé oblečení NIKDY neoblékejte bílé, překvapivě ani černé či jinak barevné spodní prádlo. Jedinou správnou volbou jsou nude neboli tělové odstíny.

Vyhněte se také texturám typu krajka či zdobným detailům v podobě mašliček. Ty pod oblečením dělají nehezké obrysy. Stejně tomu je také v případě kalhotek se zesílenými lemy. Opravdu nebývá hezké pokoukání na zadeček, co je deformován, jsou na něm patrně přechody kalhotek. Vybírejte prádlo bezešvé. Spodní prádlo je přeci jen intimní záležitostí, pokud nejde o cílený styling, s nímž ale není radno si coby laik zahrávat, nebývá tedy zcela vhodné podprsenku ani kalhotky přiznávat.

(Ne)viditelní záškodníci

Povolené nitky, co "zdobí" jinak působivý oděv, žmolky svědčící o únavě oblíbeného kousku, chybějící knoflík na halence, natržená kapsa u nohavic, zatrhnutí jemné tkaniny, to jsou drobnosti, které přílišnou parádu opravdu neudělají. Nespraví to ani jinak líbivý zbytek kreace. Dbejte na to, aby vše, co chcete vynést, vypadalo atraktivně. I přesto, že jste si přinesla z obchodu dražší model šatů, než jej obléknete, proveďte důkladnou kontrolu.

Pozor na vzory

Mixování nejrůznějších motivů je poměrně náročnou módní disciplínou, která paradoxně do ryze elegantního šatníku spíše nepatří. Nemusíte chodit sladěná do jednoho odstínu, vybírat oblečení v neutrální černé barvě. Vyzkoušejte kouzlo colour blockingu. A kdybyste přeci jen chtěla oživit šatník, držte se minimalistických svislých pruhů, které nebudou kontrastního rázu, jiných méně nápadných potisků. Ty jsou sázkou na jistotu.

Chybu neuděláte ani tehdy, kdy barevné nohavice sladíte se vzorovaným topem, v jehož základu se však musí objevit barva, která je na kalhotách. Jen tak nebude výsledek do očí bijící. Přehršle barev, vzorů, textur totiž vede spíše k cirkusovému vzhledu, před kterým vás nezachrání ani drahá kabelka.

Decentní rebelie

Minimalistický sofistikovaný look mají na svědomí obvyklé čisté linie a neutrální barvy. Taková souhra vypadá nenuceně a zdánlivě nic nepokazí. Pravdou je, že až přehnaná zdrženlivost může nadělat více škody než užitku. Pokud jste oblečená celá v černé, béžové či šedé, můžete působit monotónně až příliš fádně.

Využijte síly masivních šperků, zajímavých designových doplňků. Přesně pro to tu jsou. Věřte, že nápadná kabelka, výraznější pásek, dominantní zlaté náušnice, neotřelý klobouk bude vhodným kořením outfitu.

Čistota půl krásy

Momentálně nebude řeč o vypraných a nažehlených oděvech, to je snad samozřejmost... Mít vždy obuv, ať už se jedná o tenisky či lodičky, v perfektním stavu, naleštěnou, bez okopání nebo dokonce sešmajdání, tak zní základní pravidlo opravdových dam.

Zvláštní pozornost věnujte teniskám, jejichž bílé tkaničky často působí omšele, stejně jako podrážky. Náchylné taktéž bývá obutí se zúženou špičkou, užším podpatkem. Městský styl života se na něm bohužel rychle podepíše. Botu ve stylu vandráka si žádná elegantní noha opravdu nezaslouží.

"Prodejte se"

Nebojte se, určitě nebudeme vybízet k nemravnostem. Nicméně ruku na srdce, nejvíce sexy, v tom nejlepším významu, je žena, co vyzařuje pevnou sebejistotu, umí rafinovaně zdůraznit přednosti. Možná vás to překvapí, ale upřednostnit pas, je mantrou každého dámského stylingu.

Nikdy nezahalujte střední část těla do neforemného nadměrného oblečení, jako jsou objemné svetry či beztvaré balónové šaty. A to ani v případě, že vás pas zrovna nepatří do kolonky “vosí”. Oversize kousky naopak zvětšují, takže váš cíl, schovat, co se dá, fungovat nebude. Když už chcete obléci takový model, využijte pásek, co oddělí jednotlivé partie. Ženský look také podpoří například vkusná projmutá saka a kabáty.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články