První zářijový týden se přinejmenším na Praze 7 nesl v duchu módy. Podzimní edici MBPFW zahájila přehlídka návrháře Jakuba Polanky, následovala ho Vanda Janda, Michael Kováčik, Denisa Dovala, Tobias Schubert či Tomáš Němec. Premiéru si odbyla Lucia Kürthi a jak už je tradicí, ke slovu se dostali i studenti odborných škol.

Zdroj: Youtube

Za ty roky s Mercedes-Benz Prague Fashion Weekem jsme byli svědky už mnoha výstřelků, dokonce i jedné naprosto nahé módní přehlídky. Pořád nás čeští i slovenští návrháři dokáží překvapit, už se ale tak nějak očekává, že přehlídkové molo je prostor, kde se zhmotňují jakékoliv nápady. I ty nejbláznivější. Nějaké odhalené kalhotky a bradavky už nás tolik nerozhodí, muži převlečení za ženy se stávají běžnou součástí, nelogické vrstvení taktéž. Je to prezentace umělce, vize v přímém přenosu a záleží jen na něm, jaký pocit si má divák z přehlídky odnést.

Více je více

S každou další edicí je ale mnohem a mnohem zajímavější sledovat, jak se návštěvníci módě otvírají. Na ulici se odehrává další módní přehlídka, jejíž pravidla určují jen hranice modelů samotných. To je mimochodem na týdnu módy báječné, můžete přijít ve velké večerní, jestli na ni máte zrovna náladu, a hned druhý den dorazit v teplákové soupravě, protože jste to přesně takhle cítili.

Jak se návštěvníci podzimní edice MBPFW s dress codem potázali? Extravagance může být ještě víc extravagantní, hranice normálna se tady stírají, buďte třeba superhero nebo žena v síti. Užijte si galerii a nehodnoťte, místo toho se zkuste inspirovat. Tohle jsou looky, které naši pozornost upoutaly nejvíc!

Zdroj: iGlanc.cz, MBPFW

Související články