Většina žen má "nějakou" tu módní zálibu. Obvykle taková vášeň dřímá v krásných doplňcích, ať už jde o kabelky, obuv či šperky. Ač bychom si moc přály vlastnit alespoň jeden takový prestižní model, chybí finance, nemáme ony možnosti. Takové fashion skvosty totiž stojí nemalé peníze. Ve světě krásy ovšem najdeme atraktivní a především levnější varianty, které splňují nejpřísnější designové požadavky, bývají i kvalitně zpracované. Nezapomeňte, že přiznaný “nepravý” kousek, je rozhodně lepší možnost, než laciná kopie vydávaná za originál.

Klasika od Chanelu

Kdo by neznal ikonickou Chanel 2.55 z roku 1955, jejíž autorkou je módní legenda, věhlasná persona, návrhářka Coco Chanel. Cena ikonické kabelky každoročně narůstá, proto právem patří do seznamu luxusních kousků vhodných k investici. Pořizovací cena se pohybuje kolem 100 000 Kč, proto si s klidným srdcem dopřejte její náhražku. Modelů připomínající Chanel 2.55 najdete na trhu nespočet. Od levnějších koženkových variant až po dražší kožené kousky.

Populární Louis Vuitton

Zmenšená varianta cestovní tašky a zároveň jedna z nejvíce kopírovaných luxusních kabelek. Trefně pojmenovaný model Speedy od značky Louis Vuitton, který v přepočtu začíná na 20 000 Kč, se během své existence objevil v několika designových provedeních. Téměř všechny typy připomínající Speedy najdete již za hubičku u mnoha módních značek.

Filmová hvězda od Fendi

Milovnicím kultovního amerického seriálu Sex ve městě je slavný model kabelky Baguette od italské módní značky Fendi, který nejednou vynesla hlavní hrdinka Carrie Bradshaw, dobře známý. Specifický tvar byl navržen jako pocta francouzským ženám, které elegantně nosily kabelky v podpaží. Oblíbená “bagetka” má ale v originálu nespočet verzí, takže pořídit si její dostupnější verzi rozhodně není problém.

Související články

Světové eso od Hermès

Ve výčtu luxusních kabelek rozhodně nesmí chybět jedinečná kabelka Birkin, kterou vlastní snad každá milovnice toho nejlepšího, co módní svět nabízí. Příběh “birkinky začal před téměř 40 lety, za tu dobu si ve světě doplňků kabelka vydobila výsostné postavení. Pro svou precizní výrobu a nadčasový vzhled je milována (nejen) celebritami napříč kontinenty. Specifické tvary "birkinky" si na základě velké ohlasu a praktičnosti propůjčila nejedna oděvní společnost, takže vy si ji tak můžete užít v mnoha barevných provedeních i mírně upravených střizích.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Škaldová - módní redaktorka, která v oboru pracuje řadu let

Související články