Lukáši, co vy a fashion week?

Jsem porotcem. Po deseti letech jsem zasedl v porotě. Je to nálepka "už jsi starší, tak jsi v porotě", ale je to pro mě velká čest. Za to moc děkuji. Mám tu merch, který jsem dělal pro Katku Sokolovou a její nadační fond AutTalk.

Zdroj: VLM

Už máte hotovou novou kolekci?

Momentálně jsou látky někde mezi Itálií a Prahou. Nakreslená už je a představena světu bude 27. května.

Co se bude nosit při pozdním jaru a létu?

Kolekce nedělám sezónní, byť jsem je dřív dělával. Dělám jednou za rok autorskou show s tím, že tu tvorbu nepodřizuji sezónnímu diktátu a dělám si, co chci. Poslední rok a půl nekoukám ani na zahraniční značky, aby mě to neovlivňovalo. Takže se bude nosit Macháček. Sám jsem si všiml, že už navrhuji podobné střihy, v čem se cítím dobře. Jenom to obměňujeme, v čemž si myslím, že je ta cesta k tomu, aby ten návrhář byl rozpoznatelný. Nikoliv abychom se snažili vymýšlet každou chvíli něco jiného, když je klientela spokojená.

Kde se inspirujete?

Dělám to podle sebe. U pánského je to, co mně chybí, co bych chtěl a není to. U dámského mě ovlivňují historické a fantasy filmy, které mám rád. Vždycky mě tam šokuje nějaký prvek, který se snažím nasadit do reálného života. Někdy mě inspiruje i místo, kde chci mít přehlídku. A také hudba.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články