S minimalismem nic nezkazíte, v boho stylu zazáříte

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla. Když tedy nemáte zrovna svůj den, nevíte, co si obléci, vsaďte na módní klasiku. Jednoduché šaty. Celý look lze následně nést na vlně klasické obyčejnosti, nebo jej obohatit o nápadité doplňky, díky kterým vnesete do outfitu ”feeling” letní hravosti. Nebojte se jednoho opravdu netradičního kousku, ať už půjde o designovou tašku, šátek ve vlasech, masivní a různorodé šperky, netradiční sluneční brýle.

Každoroční stálicí aktuálního času je bohémská móda. Jde o oblíbený styl, který je inspirován volností, přírodou a neformálností. Takové kousky jsou obvykle ušité z lehkých, vzdušných látek, jako je bavlna, len nebo šifon. Tyto tkaniny jsou pohodlné a graciézní. Charakteristické jsou i volné střihy, etnické vzory, motivy květin nebo abstraktní potisky. Vyberte si takový design, který vás oslovuje a vyjadřuje váš osobní styl.

Tip: Pro dokončení ležérního vzhledu zkombinujte šaty s vhodnými doplňky. K nim patří dlouhé náhrdelníky, řetízky s amulety, šperky v etnickém stylu nebo proutěné kabelky, vyplétaná obuv. Doplňky jsou zde důležité, podtrhují totiž ten správný bohémský vibe.

Více je více

Dnes v oděvních kolekcích narazíte na vskutku zajímavé počiny, které jsou někdy na hranici dobrého vkusu. Možná lákají k tomu je vynést na festival, kde je vše povoleno, večerní toulky po barech, protože toužíte zaujmout mužskou populaci, nezapomínejte ovšem na ženskou noblesu. Mini délky jsou sexy, ale po jistém věku života si je mohou dovolit jen málokteré ženy tak, aby si zachovaly glanc.

Dobrou zprávou je, že rafinovaná smyslnost je možná, přitom si stále ponecháte vizitku dámy vytříbeného vkusu. Stačí si vybrat modely lichotivé midi délky, tedy ty končící v těsné blízkosti kolen, dosahující maximálně do poloviny lýtek. Pokud vám to postava dovoluje, vyneste šaty s rozparkem. Odhalíte tak akorát kůže, přitom stále škádlíte fantazii nejen pánů tvorstva.

Rada: Pozor na střihy, odhalující ramena, záda, tenká špagetová ramínka. Pod ně se nehodí podprsenka, maximálně opora, která skutečně nebude nikdy vidět. Přiznat spodní prádlo je někdy fajn, ale jen minimum nositelek umí tento trend vhodně uchopit lichotivě.

Dobře promyslete materiál

Tkaniny jsou klíčové, a to hned z několika důvodů. Jejich nevhodným výběrem můžete zbytečně uškodit proporcím, kterým přidáte na objemu. Ošemetný je například tyl, lesklé textilie, k nimž patří satén a hedvábí. Dalším důvodem je komfort v horkých letních dnech. Jen přírodní materiály, bavlna či len, jsou v tomto směru tahem na jistotu. Jakmile budou šaty tvořit vlákna umělá, nebude vám v takovém modelu příjemně, rychle se zpotíte, vlhké stopy budou viditelné, což na kráse nepřidá.

I na postavě záleží

Jestli máte větší poprsí, zaměřte se na následující detaily. Véčkový výstřih opticky prodlouží krk, podpoří souměrnost partií, zároveň šikovně odvede pozornost od ňader, protáhne šíji. Tmavší barvy obecně zmenšují a zužují, alespoň na oko. Zvolení šatů v tmavších tónech může pomoci zvýraznit jiné části těla a snížit vizuální dojem velkých prsou. Velké a výrazné vzory mohou upoutat pozornost na prsa. Raději volte jemné nebo nevýrazné motivy, které nebudou narušovat siluetu. Nedoporučuje se nosit zdobné prvky v oblasti ňader, nicméně řasení, volány nebo šály při správném zkombinování mohou pomoci zmírnit vizuální dojem bujného hrudníku tím, že rozptylují pozornost.

Pro chlapeckou postavu bez specifických ženských oblých tvarů jsou vhodné šaty, které podporují tvary a zakrývají nedostatky postavy. Áčkové linie se směrem dolů rozšiřují, tímto způsobem se vytváří iluze vyšších nápadnějších boků. Šaty s náprsními kapsami nebo ozdobnými detaily v oblasti prsou mohou pomoci zvýraznit tuto část těla a přidat objem. Kousky se stahováním v pase, projmutím nebo s páskem zdůrazňují pas, tvoří dojem ženských linií. Plisování podpoří dojem pohybu a lehkosti.

Tunikové šaty jsou volnější a nepřiléhají těsně k tělu, což zajišťuje pohodlí, zakrývají problematické oblasti. Empírový střih s důrazem pod prsy pomáhá prodloužit siluetu a zamaskovat břicho. Jednobarevné oděvy celkově působí jednodušeji a opticky prodlužují postavu. Svislé pruhy prodlužují figuru a dodávají na štíhlosti. Černá, tmavě modrá nebo tmavě zelená mají tendenci zužovat. Hlavní však je, zvolit dobře padnoucí velikost, aby nebyl oděv příliš volný či naopak upnutý.

Zdroj: iGlanc.cz