Stát se součástí módního pekla je s legínami hračka. Polehčující okolnost není v jejich případě ani útěcha, že to tak nosí většina. Pokud si v oblékání hodně věříte a jste nápaditá, jistě vymyslíte vhodných variací na legíny více. Ty zbylé z nás by se ale u tohoto kousku oděvu měly vyhnout experimentům nad rámec příhodné klasiky.

Legíny místo silonek

Právě teď je to tzv. přechodné období, kdy ráno mrzne a odpoledne je na tričko. Hlavně když potřebujete být na nohou celý den, je to nepraktické. Také máme často tendenci ještě na poslední chvíli vyvětrat letní oblečení, které brzy na dlouhé měsíce skončí netknuté ve skříni. Zároveň nejste ani fanynka silonek, které všelijak škrtí, slézají, tahají a dost často vydrží jen na jedno použití?

Právě v takové situaci přichází na řadu legíny jako královský kus! Pod maxi šaty je perfektně schováte a zároveň vám neumrzne pozadí. Kdyby se přes den jó hodně oteplilo, tak je jednoduše sundáte a uložíte do kabelky. To je další benefit, co na nich máme rády, jsou neuvěřitelně skladné. Pod kratší šaty vám stejnou službu udělají legínové biker shorts. Takto schované legíny jsou trochu podvod, ale nesmírně pohodlný a praktický.

Legíny a delší vršek

Na legínách bývá nejvíc ošemetné, že často zvolíme špatnou gramáž a pak nám v nich prosvítají půlky. Nebo je pod nimi obrýsované špatně vybrané spodní prádlo, případně jsme mylně přesvědčené, že legíny schovají naše nedostatky. „Co se týče nošení legín v ulicích města, pak NIKDY nenahrazujte klasické kalhoty právě legínami. Legíny nikdy nic neschovají, ba naopak, zdůrazňují i ty sebemenší tělesné neduhy. Obzvláště otřesná kombinace je souhra legín s krátkým svrškem. Ano, ženy s dokonale tvarovaným zadečkem rafinovaně upozorní na své líbivé tvary, jenže stejně jde o lehce prvoplánový krok,” radí naše módní redaktorka Markéta Škaldová.

Když ale k legínám oblečete delší vršek, takový, co sahá v nejlepším případě aspoň do půli stehen, výše zmíněným faux pas se vyhnete. Super jsou dlouhá trička, klidně oversize střihu. Delší mikina, která doplní sportovní look, případně mikinové šaty. Hodí se ale i dlouhá vesta nebo pletenina, pončo. V takovém případě si můžete legíny obléct s klidným srdcem, aniž by hrozila ostuda.

Pozor si dejte v případě svrchních dílů, jež končí těsně pod hýžděmi. Když stojíte doma před zrcadlem, možná tohle duo na první pohled funguje, ale při jakémkoliv pohybu rukou nebo mírném předklonu dojde k odhalení toho, co mělo zůstat skryté. „Jedinou povolenou alternativou jsou legíny s povrchovou úpravou připomínající kůži, případně vinylové kousky. I ty ale propojte se svršky prodloužených délek, tak, aby sedací partie byly zakryté. Vybírat lze z dlouhých košil, svetrů, mikin,” doplňuje Markéta Škaldová.

Legíny na doma, na sport a do přírody

Primárně patří tento kus oděvu právě volnému času. V této oblasti je proto víc než žádoucí jedny obléct. „Pro čas strávený doma, v přírodě, pro sportovní aktivity jsou vhodnou volbou, samozřejmě s ohledem na materiál, který je u legín klíčový. V domácím prostředí bez obav oblékněte komfortní bavlněné modely. Jakmile vyrážíte na procházku, zacvičit si, mějte po ruce ty z funkčních tkanin. Funkční textilie jsou navrženy tak, aby při jakékoliv aktivitě odolávaly všem vlivům, ať už jde o pocení či výkyvy počasí. Kromě dobré absorbční a termoregulační schopnosti mají navíc ten benefit, že lichotivě pomáhají formovat křivky, na oko zužují,” doporučuje odbornice. Praktické na venkovní aktivity jsou i legíny odolné proti oděru, například když se otřete o keř, v zimě volte určitě nějaké funkční zateplené.

Dávejte pozor, i když si obléknete legíny ryze za sportovním účelem, ani tak by neměly být průsvitné nebo ve špatné velikosti, zařezané do hýždí v domnění, že vypadáte štíhlejší. Od toho existuje stahovací prádlo. Legíny jsou módní kousek, který má za určitých okolností své kouzlo, nicméně patří k ošemetným oděvním počinům.

Zdroj: iGlanc.cz, módní redaktorka Markéta Škaldová

Související články