Od dob ”Baby”, patky sčesané do čela, fialové mikiny a skejťáckých bot ušel dlouhou cestu. Prosadil se jako popová ikona s celosvětovou základnou fanoušků. A ti fanoušci po něm šílí, ale nešílí jen po jeho hudbě, ne ne. Justina už jsme mohli spatřit v nejrůznějších outfitech v nejrůznějších situacích, od červeného koberce až po street a nashromáždil za ty roky žhavé looky. Je to právě jeho módní hra, kterou svádí na veřejnosti, co lidi baví. Není pochyb o tom, že Justin Bieber je trendsetter, jeho vliv nepocítilo jen hudební, ale i módní odvětví.

Zdroj: Youtube

Justinův ”haute mess”

Kdo je hoden titulu ikona? Někdo, kdo se jen slepě nedrží trendů, ale utváří vlastní bez ohledu na okolí. Bieber sem zapadá, ačkoliv vlastně nezapadá. Od pilotek a kalhot se spadlým rozkrokem až po vypasované obleky a rybářské kloboučky. Jeho styl je inspirovaný především streetwearovou módou, která se vyznačuje pytlovitými kalhotami, velkými tričky, mikinami s kapucí a teniskami Stan Smith. Nebojí se barev, často je obléká od hlavy až k patě, můžeme si u jeho sportovního oblečení často povšimnout i vintage prvku. Každopádně se jeho styl dá shrnout jako pohodlný, neformální a objemný. Je to jeho osobitý haute mess.

Scumbro fashion a jak tento módní směr nosit

Bieber měl samozřejmě vždycky cit pro styl a někteří o něm mluví jako o králi tzv. ”scumbro módy”, protože je neotřelý, zvláštní a jedinečný. Je to vlastně relativně čerstvý módní směr, který se objevil teprve v polovině roku 2018. Jeho název je složeninou anglických slov ”scum” (špína, šmejd) a ”bro” (brácha), což odráží jeho neformální, ale přesto vědomě poskládaný charakter. Módní nedbalost, kterou na první pohled připomíná, je ve skutečnosti velmi pečlivě naplánovaná partie.

Spojuje prvky surfařské, skejťácké a hip-hopové kultury s high-end módními značkami. Jinými slovy, že vypadáte mnohdy jako venkovan bez špetky vkusu ještě neznamená, že nemáte drahé oblečení od značek jako Supreme, Gucci nebo Balenciaga. Ale musí se vám nechat, umíte je kombinovat s obnošenými nebo vintage kousky. Kromě Justina Biebera jsou s tímto stylem často spojovaná jména Jonah Hill nebo Pete Davidson. Co je nejpodstatnější, scumbro trend reflektuje odmítnutí tradičních módních norem a slaví individualitu a osobní styl skrze záměrnou nedbalost a kombinaci různých vlivů. Není jen o tom, co nosíte, ale JAK to nosíte. S důrazem na pohodlí a personalizovaný výraz nad tradiční eleganci nebo formálnost, a v téhle módní hře Justin vyniká.

Pozitivní poslání Drew House

Aby toho nebylo málo, roku 2019 založil svou vlastní oděvní značku Drew House. Drew se jmenuje proto, že je to jeho prostřední jméno. Mezi fanoušky je hodně oblíbená, oblečení mizí jak housky na krámě. Všechny kousky odráží Bieberův osobní styl, jsou tedy neformální a pohodlné, který propojuje velký žlutý smajlík drew. Jakože pozitivní postoj a sounáležitost. Sám zpěvák často svoje oblečení nosí.

Kromě toho, má také vlastní řadu značkových tenisek a celkově byl v průběhu své kariéry opakovaně vzorem pro další návrháře. Jak něco obleče, je velmi pravděpodobné, že brzy se to dostane i k vám do skříně. Tlak na jeho následovníky je velký, a protože je tenhle čerstvý třicátník z Kanady fenomén, je sázka na jeho jméno trefou do černého.

Antiluxusní luxus

Můžete si všimnout, že cokoliv si obleče, nikdy to nebere až příliš vážně. V jeho outfitech je vždy špetka humoru a hravosti, o čemž by oblékání svým způsobem mělo být. Bavit se a nezajímat se tolik o to, co si druzí myslí. Někteří jeho styl dokonce mohou považovat za anti-módu, a sice kvůli jeho neobvyklým kritériím. V podstatě jde o ten typ vzhledu, který nutí rodiče koulet očima a říkat: „Za tohle jsi zaplatil? Chceš, abych ti na to dal pořádné lemy?”

Stručně řečeno, lesk je out. Na druhou stranu, ačkoliv se drží svého jedinečného stylu, zároveň si uvědomuje, jakou sílu má příležitostně hrát klasicky a nadčasově, jako například na Met Gala v roce 2021, kam doprovodil svoji manželku Hailey Bieber. Hrál si na hollywoodského srdcaře, ale zároveň nepodlehl nudnému tradičnímu obleku. Měl na sobě vlastní návrh, jemuž díky černému smokingu a širším nohavicím dodal moderní šmrnc.

Zdroj: iGlanc.cz, Tutorials Point, The Guardian, Instagram

Související články