Poprsí je tělesnou partií ve své podstatě jedinečnou, dalo by se říci, co prso, to unikát. Krom toho, což si málokdo uvědomuje, ňadra se mění několikrát do roka, ať už je to vlivem hormonů, přibíráním na váze nebo hubnutím, věkem, aktuální kondicí blízkého svalstva. Pokud tedy dlouhodobě vybíráte oporu v jedné a téže velikosti, obvod, velikost košíčku jste si navíc určila sama, je více než pravděpodobné, že patříte k ženám nosící špatnou oporu. A taková skutečnost se neblaze podepíše na vzhledu, zdraví, psychické pohodě.

Chybami se sice člověk učí, ale některé přešlapy mohou napáchat řádnou neplechu do budoucna, hlavně u majitelek bujného hrudníku. Aby vaše mysl byla klidná, vy jste se neošívala, podprsenka vám byla komfortní, ňadra působila přirozeně, pěkně, asymetrie byla vyrovnaná, je potřeba při výběru opory důslednost. Kromě profesionálního pravidelného přeměření se doporučuje i obměna modelů podprsenek alespoň jednou ročně.

Rada: Když pomineme skutečnost změny poprsí, spodní prádlo navíc nošením a nevhodnou péčí ztrácí elasticitu, dochází k deformaci daného kousku, což má za následek i nekvalitní a nedostatečnou oporu.

Jak poznáte, že nosíte nevhodnou podprsenku?

1. Máte zadní část podprsenky mezi lopatkami

Spodní prádlo nesmí nikde škrtit, ale ani být příliš volné. Malý obvod pocítíte ihned, bude se vám špatně dýchat, tkanina se nepříjemně zařezává. A to je natolik nepříjemná záležitost, že ženy takovému modelu řeknou ne. Problematičtější je zbytečně velký obvod. Přílišná volnost zapříčiní sunutí opory na zádech směrem nahoru, mezi horní linii lopatek. Takový model je pak zcela nefunkční, deformuje poprsí. Ve stručnosti, jakmile zapnete podprsenku, vsunete pod tkaninu tři a více prstů, máte absolutně nevhodný obvod podprsenky. V přední části mezi košíčky by se pak neměl vejít více než jeden prst.

2. Tvoří se vám v okolí podprsenky “bochánky”

Neomlouvejte tento neduh nadbytečnými kilogramy. Za vším je vaše neodbornost v segmentu spodního prádla, což je v pořádku, ne všichni musíme všemu rozumět. V případě, kdy máte výrazné kožní vyvýšeniny, je chybou malý obvod podprsenky či její přílišné utažení, ale ani to by se nemělo stávat. Opravdu perfektně padnoucí model ani na nejbližší háček zapínání tento efekt nevytvoří, neměl by, pokud půjde o kousek ideálně korespondující s vašimi proporcemi.

3. Zapínáte podprsenku na poslední háčky

U podprsenek nalezneme hned několik druhů zapínání. Některé jsou v přední části, mezi košíčky, ale obvykle se nacházejí vzadu, na zádech. Obvykle jde o drobné háčky/dvojháčky v několika řadách. V tomto ohledu není však jejich počet rozhodující. Podstatné je, na jakou řadu háčků podprsenku zapínáte. U nových modelů se doporučuje vybírat oporu, kterou zapnete na první vnější háček, a stále je vám pohodlná. Postupem času, jak podprsenka začne ztrácet elasticitu, můžete ji utahovat. Až budete na konci zapínání, opora bude maximálně utažená, je ideální doba popřemýšlet nad výměnou prádla.

4. Vypadávají vám ňadra při pohybu

Opora je od toho, aby nejenže ulevila zádům v případě těžkého poprsí, ňadra vyzdvihla, přidala jim na objemu, má za úkol také udržet ženské zbraně tam, kde mají být. Pokud tedy dochází k většímu pohybu poprsí, je to špatně. Takový nešvar lze často pozorovat během i té sebemenší aktivity. Když prsa vyskakují, je více než evidentní, že máte špatnou velikost košíčku a pravděpodobně i obvodu.

Rada: Nechcete investovat čas do návštěvy kamenné prodejny, kde by vám profesionálně vyškolené brafitterky poradily s nákupem ideálního modelu? Při pořizování nového kousku tedy zkuste udělat nějaký ten pohyb, třikrát vyskočte, předkloňte se. Jestli vše zůstane na svém místě, máte z části vyhráno.

5. Prsa jsou “přetnutá”

Nevhodná podprsenka dokáže zapříčinit deformaci partie. K vidění jsou následně ňadra dmoucí se až nepřirozenou plností, což už dávno není moderní, poprsí nahnané skoro pod bradou, to je také nepěkné, prsa z části “přetnutá" atd. Viníkem je špatný košíček, typ či jeho rozměr. Pozor, ač se vaše ňadra zdají malá, klidně můžete být majitelkou košíčku C nebo D. A pamatujte, kostice by měla směřovat od hrudního koše směrem do středu podpaží, těsně lemovat celou dolní linii ňadra.

6. Zaříznutá ramínka

Většina dam žije s tím, že ramínka drží váhu ňader. Omyl! Tedy přesněji, nemělo by tomu tak být. Když máte správnou podprsenku, vhodně upravená ramínka, tak pouze 15 -20 % z celkové hmotnosti ňader nesou ramínka, zbytek váhy by měl jít do obvodu opory. Zdali pociťujete bolest krční páteře, hlavy, zkontrolujte, jak je na tom pokožka pod ramínky. Jestli jsou viditelné otlaky, prohlubně a zčervenání, je něco hodně v nepořádku. Zkuste nejdříve upravit délku ramínek, pokud ani to nepomůže, zajděte pro radu k odborníkům na spodní prádlo. Uleví se vám.

Tip: Máte košíčky větší než je písmeno E? Vyměňte tenká ramínka za ta široká, komfortnější, s větší plochou, do které se může váha poprsí rozmístit.

7. Obě ramínka máte utažené stejně

Ramínka od podprsenky lze snadno upravit ke spokojenosti poprsí a jejich majitelky. I v této maličkosti ženy ovšem dělají chyby. Obvykle ramínka upraví do nesprávné polohy za cílem zajistit pořádný push-up efekt. Následně lze pozorovat již popsané otlaky. To ale není vše. Je potřeba věnovat pozornost taktéž asymetrii ňader, která postihuje drtivou většinu dam. Jakmile je jedno prso byť o maličko větší, musíte logicky upravit i polohu ramínek, aby výsledkem byla prsa rovnoměrně rozložená, pozvednutá.

Jak jste si určila velikost podprsenky?

info Hlasování bylo ukončeno.
Sama 89 %
Nechala jsem se odborně přeměřit 11 %
Hlasovalo: 218

Zdroj: iGlanc.cz

Související články