Rozloučení se zimou

Ano, zima sice měla své kouzlo, ale teď je čas na rozlučku. Pokud máte kvůli proměnlivému počasí ve skříních ještě zimní kabáty a bundy, pošlete je do čistírny nebo je doma hezky osvěžte v pračce, pokud vám to materiály dovolí. Nezapomeňte je důkladně uskladnit – čisté a suché, aby vás příští zimu přivítaly v perfektním stavu, bez nepříjemných překvapení jako jsou molové díry!

Boty

Pokud jste to náhodou ještě neudělali, ošetřete kůži a případné škrábance a nezapomeňte na impregnaci, která vaše boty ochrání před proměnlivým počasím. A kam s těmi zimními? Po očistě a údržbě je uložte do průhledných krabic nebo speciálních stojanů, aby vám příští zimu bylo hned jasné, co vás v krabicích čeká.

Dětský koutek

Děti rostou jako z vody, takže tento úklid je skvělá doba pro revizi jejich oblečení. Co už je malé, můžete prodat nebo darovat. Zvažte také, zda se vyplatí aktuální velikosti schovávat pro další sezonu – nevyrostou z toho? A co chybí? Sepište seznam všeho, co v potřebné velikosti schází a připravte se na rozvážné a udržitelné nákupy bez stresu.

Úklidová fiesta

Nechte svetry na dně skříně a vyveďte na světlo šaty, látkové kalhoty a trička s krátkým rukávem. Skříně by měly odrážet sezónu – ve vaší šatně by mělo být jaro, stejně jako venku! Pro maximální efekt a přehlednost vše skládejte podle Marie Kondo. Díky tomu skutečně ušetříte spoustu místa, vyhnete se tak frustraci při vybírání správného outfitu a ještě bude váš šatník vypadat krásně a harmonicky.

Perfektní chaos? Ne, díky!

Ponožky a spodní prádlo patří k těm věcem v šatníku, které často skončí ve zmatku. Abyste tomu předešla, investujte do praktických organizérů. Tyto pomocníky najdete v různých velikostech a stylech, od zásuvek s přihrádkami až po speciální boxy, které můžete umístit přímo do šuplíku. Tím získáte nejen perfektní přehled o tom, co vlastně máte, ale také ušetříte čas při hledání potřebného kousku. Spodní prádlo, které má už to nejlepší dávno za sebou s klidným svědomím vyhoďte, stejně jako liché ponožky – směle s nimi do textilního nebe.

Doplňte doplňky

Při jarním úklidu šatníku je také ideální doba na přidání nějakého toho nového kousku, který osvěží vaši garderóbu. Možná je čas investovat do nějakého výrazného doplňku či šperku. A když už o nich mluvíme, nezapomeňte i na praktické věci, jako jsou kvalitní věšáky, které vašemu oblečení dopřejí tu správnou péči, nebo přehledné organizéry na šperky a doplňky. Přidání těchto malých, ale užitečných prvků zvýšíte funkčnost vašeho šatníku, ale také vám umožní každý den si snadno vybrat perfektní kombinaci, která vytvoří outfit přesně pro daný moment.

Dejte šatníku dech

Když už máte vše pěkně vyprané a přeskládané, je čas zaměřit se na samotnou skříň. Vytřete každý kout, vyčistěte police a nezapomeňte ani na skryté zákoutí, kde se rád ukrývá prach a nečistoty. Jakmile bude vše čisté, přidejte do skříně něco, co ji krásně provoní. Voňavý sáček s levandulí, cedrové kuličky, které navíc odradí moly, nebo klasické mýdlo s vaší oblíbenou vůní.  Čistota a svěžest, to je přesně to, co potřebujeme pro jarní náladu!

Malé triky pro velký efekt

Místo aby se oblečení válelo na židlích či po zemi (známe to všichni, přiznejme si to), využijte háčky nebo speciální držáky. Němý sluha nebo pár strategicky umístěných háčků může udělat divy pro udržení pořádku. Všechno roznošené oblečení budete mít hned po ruce a ještě se zbavíte chaosu.

Tak co? Jste připraveni otevřít dveře šatníku nové sezóně? Teď, když máte vše dokonale připraveno, můžete s otevřenou náručí přijmout vše, co vám prosluněné dny přinesou.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagramový profil Uspořádejto

Související články