Ženy nosí často menší velikost podprsenky, než by měly. Proč tomu tak je, když potenciálně u tohoto spodního prádla bychom měly spíš chtít větší velikost? Zatímco některé dámy se mohou orosit, že se velikost klasických oděvů zvětšila z 36 na 40, u poprsí není tak nutné skrývat velikost. Naopak spousta žen volí menší podprsenku i proto, že mají ideu, jak vytlačená prsa vytvoří plnější dekolt.

Takhle to ovšem nefunguje. Spousta žen dělá chybu, že poprsí do výstřihu nějak naaranžuje, ale už se na sebe nepodívá z boku. Neuvidí tak, že poprsí přetéká z košíčků, zapínání se zařezává do zad. Uvolněte proto svoji mysl s prádlem, které vás nebude svírat.  

Jak vybrat správnou podprsenku pro vaše prsa?

Na začátku je důležité si uvědomit, jaké máte vnady. Pokud k vám příroda byla štědrá, nepotřebujete push-up podprsenku. I přesto jsou některé dámy, které se po tomto typu podprsenky shání, a i když ony samy mají velikost D, sáhnou po C, které u push-upek bývá největší. A to už je špatně, protože prsa nesedí. Chcete-li vyztuženou podprsenku, zvolte balkonový typ, v němž vám budou prsa krásně sedět.

Podprsenka a ramínka

Ramínka jsou velmi podstatná. Pokud máte větší vnady, chtělo by to širší ramínka, aby se vám nezařezávala do kůže. Jestli holdujete silikonovým variacím, tak to pro větší prsa také není ideální, umělý materiál navíc skutečně řeže.

Kdy podprsenka rozšiřuje?

Mějte na paměti, že zdůraznění poprsí s sebou často nese i přidání na objemu. Pokud máte tedy outfit, který sám o sobě přidává kila (například volný střih), je pak lepší sáhnout po pevné, klidně sportovní, podprsence, která vnady zkrotí a nepřidá jim na objemu.

Jak vybrat velikost podprsenky?

A dostáváme se k tomu nejpodstatnějšímu. Víte, jakou nejčastější velikost prsou české ženy uvádí? 75 C nebo D. Hlavně ta 75 je magické číslo, přes které dámy nejsou ochotné jít dál. Není ale lepší mít hladká záda, netrpět bolestí a mít na štítku třeba 85, než se trápit ve velikosti 75? Malá velikost je na povrchu vidět, o onom číslu na prádle však víte jen vy. Proto si berte skutečně takový obvod, který máte. Ideální je, když podprsenku zapnete alespoň na střední úroveň zapínání, prádlo většinou povolí. Mějte na paměti, že tmavší odstíny, hlavně černá, nejsou však tak flexibilní, ty povolují méně. Ideální obvod je takový, kdy si mezi zapínání a pokožku vložíte dva prsty.

Jak mají vypadat košíčky podprsenky?

Prsa by měla být hezky zpevněná, neměla by přetékat v dekoltu ani se v něm utápět. Při pohybu by se košíček neměl „odchlipovat“. Podívejte se i na stranu. Košíček by měl pojmout celé prso, to znamená, že ani pod podpažím by neměla pokožka přetékat, nebo v opačném případě by tu nemělo být prázdno. Když si oblékáte podprsenku, předkloňte se a prsa v ní upravte. Tato stylizace hodně pomůže. Zkuste také zvednout ruce, zda vám prsa nevypadnou spodem. Při běžném nošení mezi lidmi by se vám to poté těžko opravovalo.

Jaký materiál je nejlepší?

Přemýšlejte i o tom, jak dlouho budete na sobě prádlo mít. Hladký satén nebo třeba bambus je příjemnější než třeba krajka, jež může škrábat. Tu si nechte na intimnější chvíle.  

Jaká podprsenka je ideální pro velká, či malá prsa?

Všeobecně platí přímá úměra. Čím větší prsa, tím více látky. Nejen velká prsa, ale i vaše záda ocení širší ramínka, širší zapínaní a pevnost látky. Na běžné denní nošení mějte podprsenku hlavně jako oporu a ne jako prostředek k tomu, abyste ukázala vše. Doma nechte tělu odpočinout a neškrťte jej v prádle. Pokud chcete nějakou oporu, pořiďte si nevyztuženou podprsenku s lehkou oporou, která se nosí například na jógu. Dámy s menším poprsím mají výhodu variability a klidně mohou nosit bezešvé braletky, které laškovně z topu vykukují.

Související články