Slunce na lidské zdraví a psychiku působí blahodárně, je dokonce životně důležité, jenže umí být i velmi zákeřné. Začněte proto vnímat sluneční brýle nejen jako stylový doplněk, co zakryje unavený pohled, nenalíčené oči. Módní nezbytnost funguje také coby štít proti nebezpečným a škodlivým paprskům. Zvláště v jarních a letních dnech, při pobytu na horách či u moře, by sluneční brýle nikdy nikomu neměly chybět. Investujte do své krásy a zdraví! Pořiďte si nový model s kvalitním UV filtrem, co bude korespondovat s typem vašeho obličeje a navíc bude podle posledních trendů.

Zdroj: Youtube

Brýle pro hranatý tvar obličeje

Vaše tvář je ostře řezaná, takže logicky potřebuje zjemnit. K tomu poslouží brýle s oblými obrubami, s jen minimem tvrdých přechodů. Ideální volbou se stanou retro modely inspirované zlatými "osmdesátkami” či ty nesoucí název Pantó. Co se týká obrub, pak opatrně s masivnějším designem. Středně široké až slabší rámy budou slušivější. Namísto tvrdé černé barvy se zaměřte na přírodní tóny. Nemusíte mít strach z hravějších modelů v pestrých barvách.

Brýle pro oválný tvar

Majitelky protáhlého obličeje bývají kvůli svým rysům občas nešťastné, ale mají obrovskou výhodu, což si neuvědomují. V případě výběru vhodných brýlí mají zcela volnou ruku. Oválné tváři sluší bez nadsázky vše. Dovolit si mohou nejen klasiku, například v podobě aviatorek, tedy pilotek, ale i extravagantnější modely s přesahem do výstřednosti, jako jsou brýle štítového designu. Robustní obruby, zdobnější detaily nebo módní maximalismus je v tomto případě povolen.

Brýle pro kulatý tvar obličeje

Vaším cílem by mělo být zúžit obličej. Vhod tedy přijdou ostře tvarované brýle, nejlépe obdélníkového typu. Ten ale nebývá až tak oblíbený, i když má trendy punc. Jestli toužíte po něčem více ženském, co podpoří sexy vzhled, sáhněte po velmi moderním cat eyes neboli tvaru připomínají kočičí oči. Jde o maximálně rafinovanou záležitost. Výrazné prodloužení obrub opticky ubere na kulatosti tváře.

Brýle pro srdcovitý tvar obličeje

Dominantní brada a širší čelo, to jsou charakteristické znaky roztomilé tvářičky. Základní radou je odpoutat pozornost od horní poloviny obličeje, dodat plnost spodní partii. Vdechnout potřenou symetrii. Vhod přijdou rámy brýlí, co ve vrchní části budou spíše rovnější, dolní polovina se vyznačuje intenzivnějším zaoblením. Nejlepší volbou budou tmavá sklíčka. Pozor na skla, která jsou stínovaná, přecházejí z tmavé barvy do světlé. Potřebnou lehkost dodají modely s kovovými obroučkami.

Zdroj: iGlanc.cz