Šátky se díky své neuvěřitelné všestrannosti stávají v módním světě stále víc populárními. Mezi aktuální trendy patří vzorované hedvábné šátky s grafickým potiskem, ale také trojúhelníkové šátky s kašmírovým vzorem. Oblíbené jsou také dlouhé a úzké nebo-li skinny šátky.

Nepřehlédnutelný detail

Jakým způsobem se dají snadno nosit s francouzským šarmem ukazuje ve videu třicetiletá stylistka Yevgeniya Topyer. Úzký šátek si nejdřív uváže kolem hlavy jako elegantní čelenku a nechá jeho dlouhé cípy volně spuštěné. Vzápětí ho z hlavy obtočí kolem krku a zaváže jednoduchým uzlem. Jeho konce nechává nejdříve ležérně viset vepředu, ale pak cípy otáčí směrem dozadu. Vytváří tak další způsob nošení, tentokrát úzký šátek získává vzhled obojku. Nakonec šátek protáhne jako pásek poutky bílých kalhot a zaváže na uzel. Podotýká, že ho stejným způsobem můžete použít i přes šaty nebo sukni.Tímto malým detailem jednoduše dodáte outfitu něco zábavného a nečekaného.

Do kabrioletu i k vodě

Hedvábný šátek následně stylistka Yevgeniya přeloží do trojúhelníkového tvaru, kterým překryje horní část hlavy a zaváže pod krkem. Vytvořený retro styl alá Audrey Hepburn ještě podtrhne černými slunečními brýlemi. Báječný způsob jak ochránit účes během větrnějších dnů. Další variantu velmi snadno vytvoříte pouhým zavázáním cípů vzadu na zátylku. Tento způsob je podle stylistky ideální na pláž, kde vám poskytne sofistikovanou ochranu před sluníčkem i slanou vodou.

Související články

Sexy top i netradiční akcent

Stylistka pak pokračuje další ukázkou využití šátku, ze kterého vytvoří pomocí náhrdelníku sexy top zavázaný na zádech a nakonec barevným šátkem ozdobí svou kabelku pro zajímavější efekt. 

Zdroj: Youtube

Jak rychle vytvořit úzký šátek?

A co když nemáte po ruce trojúhelníkový ani úzký šátek? Nevadí. Úplně vám bude stačit jakýkoli čtvercový, který buď pouze přeložíte uprostřed nebo z něj dalšími sklady vytvoříte pruh. Názorně to ukazuje kanadská módní bloggerka Cate Kittlitz, která šátek v podlouhlém tvaru nejdříve nechává jen ležérně přehozený přes obě ramena a pak ho také postupně použije k úvazu kolem krku i hlavy. Z šátku vytvoří čelenku a uzel tentokrát nechá viditelně vepředu jako hravý prvek. Nakonec šátkem provleče gumičku do vlasů a použije ho jako zajímavý doplněk účesu. Jeho cípy ponechá volně elegantně podél zad.

Nekonečný uzel

Jednoduchou a decentní technikou vázání šátku je také “nekonečný uzel”, který vypadá nejlépe se svetrem nebo košilí. Složte větší šátek opět do úzkého tvaru a omotejte ho kolem krku, dokud nezůstanou jen dva krátké konce. Svažte je na dvojitý uzel, konce schovejte pod šátek a přetočte na záda. Vznikne tak efekt nekonečné smyčky. Záleží pak jen na vás, jak úzký nebo volný šátek chcete mít.

Zdroj: iGlanc.cz, glamour.de, youtube.com, instagram.com