Jemné řasení a uzly

Je to tak trochu paradox, ale jakákoliv designová nerovnost, která opticky naruší střed těla, je správnou volbou. Hladké textilie, minimalistické modely na případné nedokonalosti v oblasti bříška ihned upozorňují. Volte tedy kousky s jemným řasením, sklady, uzly či zavinováním právě ve středu těla. Perfektně tím odvedete pozornost od většího bříška či nepěkných faldíků, zdůrazníte poprsí.

Širší pásek

Další trik, který skvěle funguje a dokonce vám dovolí dopřát si jeden chlebíček navíc, je ten za pomoci opasku. Ideální jsou širší pásky, které však nejsou těsně obepnuté kolem postavy, ale spíše volněji "visí", nemáte pocit nedostatečného nadechnutí. Jejich usazení by mělo být v pase, v linii s pupíkem či lehce nad ním. Díky tomuto módnímu doplňků vytvoříte iluzi postavy přesýpacích hodin, rafinovaně definujete pas, což je vždy žádoucí, navíc vznikne důraz na sedací partie, to jistě ocení ženy bez výraznějšího zadečku.

Košilové šaty

Košilové šaty patří k vůbec nejuniverzálnějším střihů šatů, co lichotí skutečně každé postavě. Je ale potřeba umět vybrat vhodnou velikost. Pokud zvolíte jen lehce volnější kousek, zakryjete tím neduhy hned několika určitých partií, včetně vystouplého bříška. Košilové šaty by postavu s problematickou střední částí těla neměly těsně obepínat. Kromě zakomponovaného pásku jsou skvělým maskovacím fíglem také menší kapsy, které odvádí pozornost.

Tip: Chcete šaty maximálně slušivé? Pak se zaměřte na ty se svislým tenčím pruhem. Svislé pruhy jsou totiž pro jakékoliv proporce záchranou. Postavu zeštíhlí, prodlouží, objemnější partie budou méně nápadné.

Véčkový výstřih

Od problémového středu těla můžete odvést pozornost i díky výstřihu. Ano, čtete správně. Tvar výstřihu totiž umí učiněné zázraky, někdy ne tak zcela líbivé. Nicméně nikdy nic nezkazíte klasickým "véčkem". A je jedno, zda máte menší či větší poprsí, nenápadný pas, vyklenuté břicho. Véčkový výstřih většinou funguje vždy ve váš prospěch, protože na oko prodlužuje postavu, přitahuje pohledy spíše na oblast ramen a dekoltu.

Ramenní vycpávky

Hit osmdesátkových seriálů je v méně i více nápadné formě zpět. Ramenní vycpávky určitě nezatracujte. Možná dnes patří k symbolům retra, pro někoho jde o záležitost lehce extravagantnější, přesto ramenní vycpávky dokáží divy! Pokud tento hit z minulosti pojmete decentně, v minutě si vykouzlíte širší ramena, čímž automaticky zmenšíte prsa a odvedete pozornost od většího bříška i zadečku.

Tři módní pravidla, která (ne)fungují

Příliš černé škodí - v momentě, kdy nejsou ženy se svou postavu zcela spokojené, mají tendenci sahat po černé barvě. Ta je sice skvělá, opticky pomáhá siluetě k štíhlejším proporcím, nicméně je barvou smutku, přidává roky. Zkuste třeba vínovou či temně fialovou, modrou, zelenou, šedou.
Vzory ano, flitry ne - možná vás to překvapí, ale ani vzorům a potiskům se nemusíte zcela vyhýbat, mohou vám totiž prokázat dobrou službu. Určitě ale ze svého módního reportoáru vyřaďte výrazné flitry, které opravdu lichotí jen málokteré postavě. Pokud přeci jen bez okázalejší aplikace nepřežijete, volte zavinovací typ šatů a luxusní lodičky na vyšším podpatku.
Volnější, nikoliv oversize - obecně se doporučuje vybírat spíše volnější střihy, ale ne ty cíleně oversize, o číslo větší. V konečném důsledku přebytečná a zcela zbytečná látka nic neschová, naopak z vás “vykouzlí” ženu ještě větších rozměrů.

Rada na závěr

Dnes je k dostání skutečně široká nabídka vkusného stahovacího prádla. A takový stahovací korzet je tajný tip i mnoha celebrit, co se pyšní rádoby dokonalou postavou. Stahovací korzety poskytnou největší službu u upnutějších střihů oděvů, které by mohly ledacos prozradit. Asi nejkomfortnější korzet je ten, který začíná těsně pod prsy a končí v podbřišku, barvu volte jedině tělovou. Je univerzální a hodí se pod jakékoli jiné oblečení, s výjimkou černé, samozřejmě. Jen pozor, nenoste stahovací prádlo den co den.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články