Stahovací prádlo

Stahovací kalhotky, korzety, pásy, už dávnou nejsou tabu ani ostudou. Dokonce se nabízí v mnoha poměrně atraktivních designech, co působí dokonce i sexy. "Nenápadní" pomocníci v tomto segmentu prokáží nejen v případě vyklenutého břicha možnátu tu největší službu. Není nutné je ale nosit den co den, po zdravotní stránce se to dokonce ani nedoporučuje.

Zdroj: Youtube

Využijte stahovací prádlo pouze tehdy, kdy chcete skutečně zapůsobit. Vhod přijdou například pod sukni s vyšším pasem, kterou si chcete obléci na romantickou schůzku či na večerní akci, kam plánujete obléci upnutější šaty a vyklenutější bříško by mohlo celý dojem narušit. Pro šaty bude ideální volbou právě korzet, který začíná pod prsy a končí pod bříškem či v polovině stehen. Celou situetu krásně vytvaruje.

Rada: Vyhněte se kouskům na ramínka či se zapínáním mezi nohama. Vybírejte modely bezešvé čistých linií bez přehršle zdobných prvků. Pod světlé oblečení se hodí tělové odstíny, nikoliv bílé, pod černé oblečení patří vždy a jen černé varianty.

Šaty se širším páskem

Postavě s nápadnějším bříškem lichotí šaty, které mají definovaný pas, například v podobě silnějšího pásku. Zakryje to, co je potřeba, zaměří pozornost na jiné partie těla, obvykle na poprsí. Dobře fungují také šaty s decentními kapsami v horní části šatů, ty poskytnou službu především ženám menších ňader.

Pozor také na zdánlivě "všezakrývající" volné a neforemné střihy. Ve skutečnosti vám spíše uškodí, budete působit ještě silnějším dojmem. Snažte se vždy vybrat takový kousek, který upřednostní vaše přednosti. Jistě je máte i vy, nebuďte zbytečná kritická. Může se jednat o pevnější poprsí či útlé hezky klenuté nohy. Právě na tyto části těla se zaměřte.

Kalhoty s volně střiženými nohavicemi

Široké nohavice jsou nyní obrovským trendem, který se šíří raketovou rychlostí. Kromě toho, že jde o maximálně komfortní počin, hodí se téměř pro všechny typy postav. Pokud máte ale výraznější bříško, dobře zvažte model kalhot. Některé nohavice s vyšším pevným pasem mohou na neduh ještě více upozornit. Stejně tomu však je u kousků s pasem pružnějším a elastickým, nicméně s ním se lépe pracuje, bývá pohodlnější volbou.

Při kombinaci se svršky, pak vybírejte ty volnějšího střihu, jen nezapomínejte svršek vždy zastrčit dovnitř, za lem kalhot. Opatrně s topy kopírující střed těla. Zbytečně upnuté kousky přetažené přes bříško na něj totiž ještě více upozorní. Módním trikem, který opticky zeštíhluje postavu, jsou také rukávy vytažené těsně pod loket či detail v ramenní části, ale k tomu se dostaneme za moment.

Svršky a svrchníky s důrazem na ramena

Žijete v přesvědčení, že ramenní vycpávky už v šatníku nemají co dělat? Omyl! Jsou skvělým pomocníkem, který v kombinaci s dalšími triky, dokáže v minutě zeštíhlit postavu. Pořiďte si košili, tričko, sako s již všitými vycpávkami nebo je prostě jen samotné umístěte pod ramínka podprsenky a jednoduše zakomponujte do outfitu. Širší ramena na oko zmenšují velikost prsou, vyhrnuté rukávy odhalující zápěstí a zastrčený top zaručeně odvedou pozornost od vyklenutého bříška.

Retro počin v podobě ramenní vycpávek se vám ani za mák nelíbí? Pak vyzkoušejte neméně rafinovanou, ale více ženskou alternativu, to jest svršek v ramenní části zdobený volány, kanárky či jiným nabíráním. Ve výsledku dosáhnete stejného kýženého efektu.

Další módní vychytávky maskující větší břicho

  • Volte spíše tmavší jednobarevné oblečení bez výrazných vzorů. Povoleny jsou například slabší svislé pruhy.
  • Rozepnuté sako, kardigan, kabát či vesta, taktéž rafinovaně potlačí širší střed těla.
  • Neoblékejte kousky s řasením ve středové části těla.
  • Vyvarujte se nápadným kapsám i páskům přes boky.
  • Menší velikosti kalhot, sukní, vytvoří nevzhledné bochánky v oblasti břicha, takže břicho se bude zdát ještě větší.
  • Sukně áčkového střihu v kratší délce odvrátí pozornost od většího bříška.
  • Vhod přijdou masivní šperky, ať už půjde o náušnice, náhrdelníky či brože. Opatrně s náramky. Zdobené svěšené ruce přitahují pozornost právě na střed těla.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Škaldová je módní redaktorka, která se módou a stylingem zabývá řadu let

Související články