Evergreen módy v podobě pruhů je nejlepším přítelem člověka. Tento minimalistický motiv totiž sluší každému. Výhodou nesmrtelného vzoru je také to, že díky své pestré škále provedení, je možné ho snadno zakomponovat téměř do každého outfitu. Ač jde o poměrně nápaditou záležitost, přesto se pohybuje na hranici dobrého vkusu. Je jen malá pravděpodobnost, že jej vynesete špatně.

Klíčový faktor

O tom, zda pruhy vizuálně změní postavu, existuje nespočet debat módních expertů. Záleží na celkovém stylingu i povaze zvolených pruhů. Jedno je ale jisté, svislé pruhy jsou velmi lichotivé, jelikož opticky zeštíhlí a prodlouží postavu, obzvláště ty v černém provedení. Slabší a světlejší pruhy mají zase tendenci splývat s oblečením. Pokud nechcete na určité tělesné partie zbytečně upozorňovat, vyhněte se těm vodorovným. Ať už se při výběru oblečení rozhodnete jakkoliv, pamatujte, že nejdůležitější je střih vybraného oděvu. Ten hraje prim a má zásadní vliv na výsledek.

Divoké eso

Pokud nejste striktně černo-bílý typ, alespoň jeden kousek s barevnými pruhy vám šatník příjemně oživí. Barevné pruhy se skvěle kombinují s jednobarevnými, méně výraznými kousky a celému outfitu dodají ten správný šmrnc. Začít můžete třeba se dvěma barevnými kombinacemi, ale pokud jste dostatečné odvážná, více barev v několika odstínech je svěží a neotřelá volba.

Pruhy s pruhy, i toto je varianta, které rozhodně říkáme ano. Jednou za čas není od věci obléknout pruhy “od hlavy až k patě”. Dobrou volbou jsou v tomto případě pruhované kostýmky, které svou elegantní podstatou tento trend lehce usměrní. Pokud jste pruhům otevřená, nebojíte se lehké extravagance, neváhejte kombinovat pruhy odlišných směrů i šířek. Dobře funguje také kombinace různých textur oděvů.

(NE)obyčejně

Divoké, ale poutavé. Pruhy mají tu výhodu, že nejsou tak kontrastní jako jiné vzory. Ač se to na první pohled nezdá, snadno se kombinují s ostatními potisky. Při samotném stylingu je však důležité, zvolit jeden vzor jako dominantní, kdy ho ostatní vzory hravě doplní. Jen je dobré držet se tón v tónu samotného detailu. V tomto případě hrají podstatnou roli vaše proporce. Divočejší variace sluší spíše útlejším ženám. Plnějším křivkám přidávají plnost, poutají pozornost.

Sázka na módní jistotu

Jsou stylingy, a obzvláště ty s pruhy v základu, které budou fungovat vždy. Které to jsou? Pruhovaná sukně či pruhované kalhoty s basic bílým tričkem, jednoduché pruhované šaty s oversize kabátem či pruhovaný top s oblíbenými džínami. Zejména v létě funguje i klasický “námořnický” vzor ve známé trikolóře modré-červené-bílé.

Tip: Své místo v šatníku mají i pruhované doplňky. Nakládejte s nimi ale rozumně. Pruhovaný pásek či kabelka dokáží outfit skvěle doplnit, nevhodně sladěný pruhovaný šátek může vše již nepříjemně narušit. To, že méně je někdy více, u pruhů platí dvojnásobně.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články