Posun z ryze domácího oblečení či toho určeného ke sportovním aktivitám na plnohodnotnou součást outfitu, zažily legíny již před několika lety. Obléknout křivky kopírující kousek není až takovou ostudou, jak se často může zdát. Je ovšem potřeba myslet na tři klíčové faktory. Za prvé, stále existují situace, kdy legíny nejsou vhodnou volbou, za druhé, stále existují nepříliš šťastné stylingy, které u žen odhalí víc, než by samy chtěly. V neposlední řadě jde o samotný výběr legín.

Do společnosti jedině s oversize kousky

Pokud se chystáte obléci legíny mimo domov nebo fitko, zakomponujte je do kreace s grácií, na vyšší módní úrovni. Nebojte se jít do lehce extravagantnější oděvní linie. Ideální kombo vytvoří legíny v souhře například s košilí v prodloužené délce. Tato dvojka je skutečně perfektním stavebním pilířem pro nespočet looků, ať už jejich punc bude elegantnějšího charakteru, uvolněnějšího či spíše sportovnějšího rázu.

Na co si dát pozor? Délka svršku je v tomto případě směrodatná. Legíny NIKDY nenahradí tradiční kalhoty, přiznají sebemenší tělesný neduh. Jestli se nepyšníte zadečkem jako z časopisu po náročné retuši, zapomeňte na krátké, sedací partie odhalující topy.

Při vkusném základu, který je dobře promyšlený, koresponduje s proporcemi postavy, lze do kreace vpustit další fashion prvky. Na basic košili můžete navrstvit oversize sako, taktéž prodloužené délky, volnější kardigan nebo moderního kožený/koženkový křivák. Chybu neuděláte ani tehdy, když se rozhodnete pro pletenou vestu, svetr s výstřihem do písmene V, mikinu ve stylu klokánky.

Co se týká obutí, trefou na jistotu se stanou komfortní tenisky. Dále se nabízí možnost kotníkových modelů připomínajících vojenské obutí, hitu posledních několika sezón v podobě neotřelých chunky ankle boots - robustních bot s dominantní podešví. V případě, že jde o tradiční vzhled legín, opatrně s lodičkami. Bavlněné legíny a sexy jehly si opravdu spolu nerozumí!

Rada: Pozor na detaily. Klasické domácí legíny a obuv odhalující kotník, bývá totiž ošemetnou záležitostí. Taková kombinace je povolená jen u tenisek, u jiného druhu obutí vybírejte spíše ty modely končící těsně nad kotníkem, tak, aby nedošlo k odhalení kůže.

Žhavý módní diktát

Nejsou legíny jako legíny. Na trhu se jich nabízí nepřeberné množství. Byla by škoda nepovolit uzdu módní kreativitě, čemuž aktuální trendy přímo nahrávají. In jsou legíny s rozparkem. Ty se hodí hlavně ke kotníkovým botám na podpatku či k biker boots. Pak zde máme takzvané kaliopky, legíny s gumou, která se natahuje pod paty. Na první pohled takové legíny evokují jezdeckou výbavu. Nesnažte se zamaskovat onu gumu, přechod mezi kotníkem, ba naopak. Jde o světový fashion šlágr, kdy se takové legíny nosí k mokasínám, balerínám, ale i lodičkám. Dobrou zprávou je, že oba typy legín prodlužují nohy, takže dobrý důvod, proč po nich sáhnout s nadšením.

Dvakrát měř, jednou řež aneb 5x legínové NE

Máte snad pocit, že legíny se hodí ke všemu, jsou vhodné pro každou postavu? Obrovská chyba! Musíme vás ujistit, že toto pravidlo s nadsázkou platí jen za zavřenými dveřmi vašeho domova. Jestli chcete "vytáhnout" legíny mezi lidi, tento pohodlný a praktický kousek má jasné módní meze, které byste neměla překračovat. Jen tak se vyhnete zbytečné módní kritice okolí, případným posměškům, neuškodíte vlastnímu vzhledu.

  1. Opakování je matka moudrosti... Jak už bylo zmíněno výše, legíny nic neodpustí. Ať už vlastníte spíše rozměrnější pozadí, sedací partie nejsou hezky klenuté, trápí vás výrazná celulitida, určitě se vyhněte legínám v kontrastu s krátkým svrškem zdůrazňující právě zadní část těla.
  2. Vhodný materiál je alfou omegou správného výběru. Není totiž horšího stylingu, než toho, kde prim hrají nekvalitní průsvitné bavlněné legíny odhalující vše. Ne, o rafinovaném kroku nemůže být ani řeč!
  3. Střih a vhodná velikost jsou hned po materiálu bodem, kterému je potřeba věnovat extra pozornost. Větší velikost má na svědomí nevzhledné krabatění látky, menší model vás bude zase zbytečně svazovat, čímž hrozí nevzhledné, leč tu a tam příjemné zařezávání zejména v intimních partiích. Camel toe neboli velbloudí packa/palec je legendárním posměškem poukazující právě na tento legínový nešvar.
  4. Fungovat nebude ani hybrid legín a džínsů. Jeggins nebo také džegíny jsou omylem, který neoblékejte ani na doma. Jde o nevzhledný kousek bez vlastní identity a podobně jako šampón a kondicionér 2v1, prostě nefunguje.
  5. U vzorů a nejrůznější barevné divočiny na legínách je hranice mezi dobrým a špatným módním vkusem zatraceně tenká. S takovými designy umí málokdo pracovat. Zůstaňte při zemi, sáhněte po černé jistotě. Nemusí jít vždy o bavlněné legíny. Lesklá povrchová úprava, vinylové legíny mají své kouzlo, ale není tajemstvím, že odlesky všeobecně opticky rozšiřují. Zlatou střední cestou bude efekt matné kůže a koženky.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články