Když máte v ruce flitry, máte svým způsobem kouzelnou hůlku. Ovšem i tu je třeba umět využít správně, protože jinak může dojít k ošklivým nehodám. Flitry jsou rozhodně ten nejzářivější trend, který se s každými svátky vrací. Jsou krásné, třpytivé, glamour a vnášejí do šatníku nejen punc luxusu, ale také nekonečné možnosti, jak outfit rozjasnit. Šetrné zacházení zůstane klidně i bez povšimnutí, ale když to přeženete, bude se o vás mluvit ještě dlouho. Je to dilema. Budete zářící hvězda, nebo padlý meteorit? Sázky jsou vysoko a nebezpečná hra začíná.

Zdroj: Youtube

Pravidlo č. 1: Nepřehánějte to

Stejně jako u většiny trendů, nesmí toho být moc. Hranice mezi akorát a moc v případě flitrů je velmi tenká. Naprosto to chápu, je snadné se nechat zhypnotizovat tou oslnivou třpytivou nádherou, ale když si například oblékáte elegantní blyštivou sukni, řekněte ne lesklému topu a sandálům. Místo toho zvolte třeba nenápadnou klasiku v podobě jemného měkkého svetru, který vyváží drsnost sukně. Přidejte jednobarevné lodičky a máte vyhráno. Můžete vyzkoušet i rozepnutou flitrovanou košili, džíny a k tomu hedvábné tílko.

Pravidlo č. 2: Den toho unese méně

Není pravidlo, že musíte flitry nosit pouze na večerní akce. Můžete je nosit i přes den, akorát střídměji. Příliš mnoho flitrů může za denního světla způsobit přihlížejícím popáleniny rohovky. Během denní doby doporučujeme přes flitrový top přehodit jednoduchou vestu nebo sako a doplnit jej širokými kalhotami bez kapes. Lodičky tento outfit příjemně ukotví a v některých případech jsou snesitelné i tenisky. Další skvělou kombinací je basic tričko, džíny ve střihu boyfriend a k tomu zkrácená bunda s flitry, případně flitrový top a světlé džíny.

Pravidlo č. 3: V noci to rozjeďte

Slunce zapadlo, přišel čas zazářit. Směle sáhněte po flitry osazených minišatech nebo pouzdrové sukni. Můžete si vzít i lesklou kabelku, ale zde platí, že by měla být pouze jakýmsi spojovákem, jako ozdoba, náramek. Nemluvíme tady o žádných plně zdobených brašnách, abychom si rozuměli.

Na večerní rande je skvělá kombinace flitrový top s dlouhými rukávy a k tomu tmavé džíny rovného střihu. Tmavá džínovina totiž v tomto případě poskytuje kýžený vyvážený kontrast. K outfitu už jen decentní obutí.

Pravidlo č. 4: Flitrům nesluší výrazné vzory a barvy

Černé flitrové mini na sváteční koktejlový večírek? Ano, je to báječná obměna tradičních malých černých. Klidně k nim oblékněte si stylové večerní sako. Ale křiklavě fuchsiové šaty s nadýchanou plesovou sukní? To nebude nikdy vypadat hezky. Možná na figuríně, ta toho snese hodně, ale na vás je to nemožné, pokud vám není osmnáct a nemíříte na maturitní ples.

Flitry samy o sobě vynášejí už tak dost jasný ”statement”. Pokud nechcete působit jako vizuální hříčka přírody, nekombinujte je s jasnou barvou. Držte se raději těch neutrálních a jednolitých. To je vaše stylová bezpečnostní zóna.

Pravidlo č. 5: Nakupujte s vědomím, že si to každý zapamatuje

Pokud máte před sebou sérii večírků a omezený rozpočet, pak si šaty s flitry nepořizujte. Flitrovou kabelku můžete vynést znovu a znovu, ale šaty? Už tolik ne. Nelze si obléknout jedny a ty stejné na každou akci, jde totiž o příliš výrazný kus šatníku. Všichni si je zapamatují a také vás jejich nablýskaný efekt rychle omrzí. Když máte doma jen flitrové doplňky, lze je využít různě a navíc nebudí tolik pozornosti. Hlavně v kombinaci s jiným oblečením.

Pravidlo č. 6: Jedno velké NE flitrovým mini a kalhotám, ledaže…

…se cítíte dostatečně odvážně a sebevědomě. Flitrové kalhoty a minisukně vypadají většinou spíš špatně než dobře, musíte to s nimi umět. Univerzálnější jsou sukně, šaty, kabelky a topy. Když už například flitrové kalhoty, pak k nim oblékněte něžný, projmutý top v bílé nebo krémové barvě, lehký blejzr a lodičky. Podobně se dá uchopit i zmíněná minisukně. Jsou to kombinace vhodné na slavnostní večery, na výletní loď, do města, na koktejlovou party.

Pravidlo č. 7: Flitrům sluší barvy kovu

Flitrové kousky v metalických odstínech, jako zlatá či stříbrná se vám vždy budou nosit lépe než jiné barevné experimenty. Tak nějak to k nim totiž přirozeně patří, takže pokud se v lesku flitrů teprve hledáte, začněte zde.

Zdroj: iGlanc.cz, Budget Fashionista, módní influencerka Nina Lea Caine

Související články