Lady Diana

Ženy po celém světě se nechávaly inspirovat nejen jejím účesem, ale také šatníkem. Jedním z klasických kousků, který oblékala oblíbená a milosrdná Lady Di více než častěji, byly balónové rukávy. Ty se ve velkém objevily také v moderní podobě roku 2019 na módních přehlídkách značek jako Dior či Chanel, ovšem princezna s Walesu jim vdechla patřičnou pozornost již v devadesátkách.

Balónové rukávy jsou nejen zajímavým detailem, co vnese do kreace vkusný šmrnc, udělá službu také postavě. Díky jejich nepřehlédnutelnému střihu je pozornost upřena k rukám a celá figura tak působí štíhlejší a symetričtější. Navíc vzdušné nabírání rafinovaně zakryje případné silnější paže. Široké rukávy skvěle vypadají s minimalistickými kousky, jako je jednobarevná midi sukně, široké nohavice či klasické džíny.

Grace Kelly

Americká herečka Grace Kelly, která se během rekordně krátké doby stala jednou z největších hollywoodských hvězd, získala Oscara, byla monackou kněžnou, měla velký vliv i na módním poli. Proslavila se nejen svou láskou k perlám.

Nicméně právě dary přírody jsou pro ni charakteristické. A nemluvíme jen o perlách coby šperku v podobě náhrdelníku či náušnic, ale zejména o perlách jako pevné součásti samotného outfitu. Perly skvěle vypadají na rukávech či límečcích slabších svetříků, ale také na obyčejném tričku či v podobě zdobného akcentu na džínovině.

Audrey Hepburn

Ve výčtu inspirativních módních osobností nesmí chybět ani britská herečka Audrey Hepburn. Její nezaměnitelný styl napodobují ženy po celém světě i v roce 2023, jistě tomu tak bude i nadále. Kromě jejího výroku, že košile s límečkem nikdy nevyjde z módy, byla také milovnicí šál a šátků, které dokázala zajímavě zapojit do běžného outfitu. A nemáme na mysli zimní oversized kousky, ale primárně modely elegantnější, menších rozměrů, barevnější, vkusně uvázané kolem krku, ve vlasech či elegantně kolem pasu.

Marilyn Monroe

Sex symbol 50. let 20. století let, smyslná blondýnka s rudými rty, často oblékala oděvy těsně obepínající siluetu těla, které zaujaly nejednoho smrtelníka. A záměrně neupozorňujeme pouze na muže, protože vytříbený styl nezapomenutelné krásy byl, je a bude inspirací pro mnoho žen.

Ve volném čase ale křivky zvýrazňující šaty a topy ráda vyměnila za ležérnější, ale neméně sofistikované modely, kterým svým nezaměnitelným glancem dokázala dodat ten správný módní říz. Volná košile i pohodlné nohavice pro ni byly stejně typické, jako barevná paleta, kterou zřídka opouštěla. Americkou filmovou herečku, modelku, zpěvačku a později i producentku, definoval zejména černo-bílý outfit občasně doplněný o jemný odstín modré.

Diana Ross

Pětici doplňuje stále žijící zpěvačka známá svou soulovou duší, Diana Ross. Jasné a výrazné barvy i materiály jsou to, čím je nepřehlédnutelná, svým způsobem také jedinečná. Za svou odvahu k oděvnímu experimentování si rozhodně zaslouží pozornost.

Její láska k flitrům, jiným okázalým módním prvkům, ukazuje, jak můžete tento trend stylovat s půvabem a neohlížet se na to, co se právě prezentuje na módních molech světových značek. Pokud máte chuť se odvázat, nebýt šedou myškou, inspirujte se právě v jejím šatníku, kde kromě třpytek naleznete i oděvy zdobené peřím, volány a kanýrky, masivní šperky.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články