Pokud jde o estetiku a praktičnost outdoorového oblečení, většina módních značek má zřejmě pocit, že tyto dvě vlastnosti nemohou vedle sebe existovat. Buď se jedná o oblečení příliš delikátní, jemné, nebo robustní, takže vypadáte jako dřevorubec.

Kdo je Granola Girl

Je to dívka, co miluje turistiku, hiking, kempování. V podstatě cokoliv, co souvisí s přírodou, ale zároveň u toho chce vypadat bezprostředně dobře. Ne jako barbína, co se ztratila v lese, ale přirozeně šik a půvabně. Umí se obléknout do náročného terénu, avšak je kdykoliv připravená na spontánní focení. Je to pohodářka, z ničeho se zbytečně nehroutí, s ležérně (ne)upravenými vlasy, které nosí hodně zapletené do copů a pije kafe z plecháčku.

Její osobnost je vášnivá, má ráda příběhy a ty své se zanícením vypráví. Obléká se uvolněně a dost možná ji potkáte s foťákem v lese, jak fotí stromy a divokou zvěř. Ráda táboří, vaří zdravě a čte. V hudebním přehrávači jí často poběží pohodová, ale povznášející hudba indie interpretů jako Fleetwood Mac, Vance Joy a The Lumineers. Je to jeden z rustikálních stylů a má duši.

Základní prvky ”granola” estetiky

Pokud jde o oblečení a doplňky, základní prvky, které můžete u takové dívky často pozorovat, jsou čepice, flanelka - která svou velikostí vypadá, že ji sebrala příteli, prsteny a tkané náramky. Pokud jde o barvy a látky, zemité tóny jsou zásadní. Mezi oblíbené materiály spadá také džínovina, manšestr, len a fleece. V podstatě platí, že pokud nevypadáte zrovna ready-to-go na výlet do nejbližšího národního parku nebo na obhlídku sousedního obchodu s křišťálem, děláte něco špatně.

Nepodceňujte výběr kalhot

Klasické legíny nebo biker shorts v kombinaci s vysokými ponožkami vypadají dobře, ale nehodí se na každou aktivitu. Na vysoce intenzivní treky jsou z hlediska izolace nevhodné - absorbují vlhkost a drží ji přímo u pokožky a neochrání tak dobře před komáry. Mějte ve své výbavě alespoň jedny pořádné kalhoty, které jsou ideálně nepromokavé a snadno se v nich pohybuje. Když budou mít odnímatelné nohavice, máte kalhoty i kraťasy v jednom. Nezní to tak sexy, ale Granola Girl je vlastně minimalistka. Nepotřebuje hodně věcí, stačí základ a nějaké ty srdcovky. Tak se jí i lépe balí na spontánní výlety do přírody.

Rovnováha ve vrstvách

Pokud máte volnější kalhoty, těsnější svršek pomůže dosáhnout rovnováhy a vyvážit spodní část. Funguje to i obráceně. Když je oversize vršek, je fajn kolem pasu uvázat košili. Zvýrazníte pas a docílíte ženštější siluety. Flanelová košile je lehká a nebudete se v ní tak potit, zároveň vás dokáže příjemně zahřát. Košile s příměsí merino vlny bude ještě lepší a navíc pomáhá udržet tělesné pachy na uzdě.

Svetr po babičce

Jeden pořádný huňatý svetr a pár pletených ponožek je povinná výbava. Zapomeňte na akryl, to je umělotina a navíc je silně hořlavý, takže k táboráku je vlastně i nebezpečný. Zkuste zalovit rodičům v útrobách skříně nebo u babičky. Dost možná by vám zvládla i jeden takový uplést. Vyplatí se i pravidelné výpravy do sekáčů a vintage obchodů, kde dost pravděpodobně narazíte na tyto kousky za pár korun.

Ekologicky a udržitelně

Granola Girl má ráda přírodu a podle toho se k ní také chová. Uvědomuje si, že není žádná planeta B a nejsou to pro ni jen marketingová slova. Žije pokud možno ekologicky, protože o tu divokou krásu tam venku nechce přijít. Módní značky vybírá pečlivě, volí udržitelné a etické zároveň a díky tomu dokáže zůstat věrná sama sobě. Se stejnou zodpovědností přistupuje i ke kosmetice a neobejde se bez vlastní lahve na vodu, do níž si může natočit vodu z horského pramene.

Praktické příslušenství

Při pobytu v přírodě nelze praktičnost opomenout. Takže kromě pořádných trekových bot byste měla mít i jeden pár pohodlných pantoflí, které se po dni v terénu láskyplně postarají o vaše nožky. Dále to chce sluneční brýle, klobouk se šňůrkou - když zafouká vítr -, nebo kšiltovku, krém s SPF, ať si nezničíte svoji přirozeně krásnou pleť a nedocenitelným módním hackem je i bavlněný šátek, kterým se dá otřít pot, sepnout vlasy i schovat obličej před hmyzem.

Inspirace z internetu

No jo, říkáte si, do přírody dobrý. Ale jak začlenit tento styl odívání i do svého běžného života? Inspirovat se můžete například u influencerky @livvylandblog, kochat výhledy se můžete u kočičí mámy na cestách @quingable nebo u @miss.rover a já se ráda inspiruji na profilu @wheres.lea. Kdyby vám ani to nestačilo, Pinterest po této stránce také nikdy nezklame.

Zdroj: iGlanc.cz, Real Simple, NFM, Instagram

Související články