Tady je několik základních pravidel, které vám pomohou s výběrem. Zkuste se jimi alespoň inspirovat a potom nesáhnete vedle a odnesete si z obchodu kousek, který ve vaší skříni nebude nikdy ležet na dně.

Zdroj: Youtube

Pro baculky

Máte-li kulaté boky a plnější stehna, zvažte nákup džín s vysokým pasem, které vám pomohou opticky vyrovnat proporce těla. Můžete také zvolit džíny s rozšířenou nohavicí, které budete mít volnější na stehnech a směrem dolů se budou zužovat.

Chlapecký typ postavy

Pokud jste štíhlé, máte rovné chlapecké boky a chcete opticky přidat na objemu, zvažte džíny s vyztuženými kapsami nebo s kováním. Tyhle prvky dodají objem a pomohou vyplnit i ploché boky.

Kratší nohy

Máte-li dlouhý pas a krátké nohy, zvažte nákup džín s nižším pasem, které vám pomohou opticky nohy prodloužit. Můžete také zvolit džíny s rozšířenou nohavicí, které budou opět volnější na stehnech stehnech a  směrem dolů se zúží.

Plochý zadek

Pro ženy s plochým zadkem mohou být vhodné džíny s vyztuženou zadní partií s push up efektem nebo s většími nápadnými zadními kapsami.

Dlouhé nohy

Máte-li to štěstí a příroda vám nadělila dlouhé a štíhlé nohy, můžete si samozřejmě dovolit téměř jakýkoli styl kalhot. Přemýšlejte o nákupu džín s rovným střihem nebo s mírně rozšířenou nohavicí, které vám naopak mohou pomoci vyvážit proporce těla.

Je dobré vyzkoušet nejen více různých stylů, ale i značek, abyste našli ty, ve kterých se budete cítit především dobře a sebevědomě. Ty vám potom budou slušet samozřejmě nejvíc.

Zdroj: časopis Glanc, iGlanc.cz

Související články