S červenou barvou je spojeno nekonečné množství přívlastků. O tom, že jde o ikonickou a nesmrtelnou záležitost, není pochyb. Sílu nejen symbolu vášně dokazují atributy jako je například legendární červený koberec, po němž se prochází ty největší hvězdy, nesmrtelná červená rtěnka či samostatný brand REDValentino italského oděvního velikána. Odstíny rudé jsou zkrátka stálicí nejen módního pole. Ve světe krásy, bez ohledu na módní trendy, roční období či národnost jejího nositele, byla, je a vždy bude červená klíčovou barvou.

Kromě toho, že je červená rozhodně nadčasová, je také „hot red“, neboli žhavá červená, klíčovým trendem pro letošní módní sezónu. O slovo se přihlásí zejména na podzim, koketovat s ní bez výčitek ale můžeme už nyní. Červená barva rozhodně nebude chybět v kolekci úspěšné americké designérky Tory Burch či britského návrháře Alexandra McQueena a kromě oblečení se nevyhýbá ani obuvi či doplňkům.

Psychologie červené 

Rozhodně nejde o umírněnou barvu, jak už bylo zmíněno. S rudou barvou jsou spojené intenzivní emoce. Je charakteristickým znakem erotiky, touhy, chtíče, ale i nebezpečím. Je často používaná na státních vlajkách a její sílu využívají také politici pro posílení moci. Staví na ni i některé kultury. V Číně je symbolem štěstí a prosperity, v Jižní Africe smutku a žalu. V módním průmyslu značí odvahu a sebevědomí. Ať tak či onak, červená barva ve všech svých podobách vyvolává okamžitou pozornost. Jakmile ji oblečete, kromě toho, že budete nepřehlédnutelná, budete působit sebejistě. Milovníci červené jsou považováni za společenské a asertivní osobnosti plné nakažlivého optimismu.

Jaká červená sluší právě vám?

Stejně jako většina barev má i ta červená nespočet podtónů, což má své výhody, ale samozřejmě také zápory. Přestože rudá sluší všem typům, pro dokonalý vzhled je potřeba vybrat ten správný odstín korespondující s odstínem pokožky. Ženám s tmavší či olivovou pokožkou sluší červená s nádechem do oranžova až růžova, známá též jako barva korálová, světlejším pak sytá rubínová. Trefou na jistotu se pak stane červená s modrým základem, blízce připomínající barvu krve.

Rada: V případě, že chcete vynést červenou v okolí rtů, ať už jde o sluneční brýle, šátek nebo dokonce rtěnku, pamatujte na jednu malou zrádnost. Červená barva s oranžovým nádechem zdůrazňuje žlutý pigment na zubech, naopak chrup opticky "vybělí" červená s modrým podtónem.

Elegantní byznys look i trendy hravý vzhled

Spojení červené s černou nebo bílou je klasika, které můžete věřit. Červené sako s černým topem je ideální outfit pro formálnější příležitosti. Bát se nemusíte ani kombinace s modrou ve všech jejích podobách, ač nejlichotivější je souhra s tmavšími odstíny. Vykouzlíte tak poutavý outfit, který je ale třeba doladit primárně neutrálními doplňky. Jestli máte ráda letní evergreen, a to jest marina neboli námořnický styl, zakomponujte do oděvní kreace specifickou trojici - červenou, modrou, bílou. To, že se protiklady přitahují, platí v případě, kdy se sejde červená se zelenou. Neomluvitelně šik pak budete v kombinaci s šťavnatě růžovou. Červené sluší také béžová. Skvěle si však rozumí i s džínovinou.

Líbí se vám červená barva, ale je pro vás přeci jen až moc odvážná? Zvolte kompromis v podobě červených vzorů. Skvěle fungují proužky, puntíky, stejně jako romantické květiny. V případě různorodých motivů je potřeba důsledné obezřetnosti. Příliš velké puntíky, vodorovné pruhy, přidávají opticky na objemu.

Rada: Pokud jste od přírody spíše výrazný až provokativní typ, nakládejte s červenou barvou obezřetně. Jen tak se vyhnete vzhledu na tenké hranici prvoplánové lacinosti. Spíše než výrazné kousky, které by mohly působit okázale, volte modely s červeným vzorem či pouze stylové červené doplňky.

Zdroj: iGlanc.cz