Kulatý obličej

Kulatý obličej si žádá zeštíhlení, toho docílíte asymetrií, tedy asymetricky nasazenou čepicí či baretem, nebo volnější modelem, kterou především nebudete mít upnutý kolem hlavy. Těsné pokrývky hlavy dají totiž naducaným tvářičkám ještě více vyniknout, což mívá za následek i větší dojem z celkové postavy. A tomu se nejen v zimě určitě chcete vyhnout.

Hranatý obličej

Pokud máte široké lícní kosti a výrazné ploché čelo, je potřeba obličej zjemnit a opticky zeštíhlit. K tomu vám pomohou vyšší střihy čepic. Bát se nemusíte ani zábavných bambulí, i když popravdě jsou lehce infantilní záležitostí v dospělosti. Slušet vám bude také šik klobouk se širokou krempou či objemnější baret. Velmi lichotivým přítelem jsou i pletené čelenky. A nebojte se ani extravagantnějších modelů, třeba s výraznější mašlí či zdobnou sponou.

Trojúhelníkový obličej

Výrazné široké čelo a úzká brada definují trojúhelníkovou tvář, která má často i výraznější lícní kosti. V takovém případě musíte důmyslně zamaskovat horní část hlavy. Toho dosáhnete s oblíbeným střihnem “beanie”. Taková čepice nemá lem (tomu se určitě vyhněte i u jiných střihů), dobře sedí na čele a zbytek materiálu volně visí. Typově vám sluší také kšiltovky, sáhněte po moderních vyteplených verzích, vaše obličejové rysy dále skvěle vyváží zimní klapky na uši.

Obdélníkový obličej

Vysoké čelo, podlouhlý a úzký obličej, v případě, že jste majitelkou takové tváře, jednoznačně vám padnou modely pokrývek hlavy, které zmíněné kontury opticky zkrátí. Mezi takové patří stylové klapky na uši či oblíbené beanie střihy. Jste také dokonalý typ pro obří a nepřehlédnutelné kožešinové modely. Pozor na čepice s postranními šňůrkami, které váš obličej ještě více prodlouží.

Oválný obličej

Patříte mezi šťastné ženy. Oválnému tvaru, který definuje symetrický tvar a jemné zúžení v oblasti brady, totiž sluší téměř všechny pokrývky hlavy, které lze v módních kolekcích pořídit. Opatrně, ať svým výběrem křivky obličeje zbytečně neprodloužíte, což zajistí například výše zmíněné čepice s postranními šňůrkami lemující obličej.

Hot trend: Módní kukla

Takzvaná balaclava se již dvě zimní sezóny objevuje v kolekcích nejen světových módních značek, a jinak tomu nebude ani tento rok. Jde o zateplenou kuklu, ze které se stal ryzí trend, co navíc vyniká tolik potřebnou praktičností. A to se o jen tak nějakém módním kousku říci nedá. Její výhodou je především to, že ji můžete nosit na několik způsobů, jako nákrčník, kapuci, čepici nebo všechno dohromady.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Skladová - módní redaktorka, která pracuje v oboru řadu let

Související články