Herečka opět ovládla červený koberec na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, je však inspirací celoroční, řekněme nadlehčeně. Aňa je stále krásná, a i proto jí to sluší nejen na red carpet. Ovšem víme, že i perfektní figury umí zabít estetiku, pokud si na sebe obléknou šílenost, která je výkřikem módních trendů či extravagance. Viděli jste někdy něco takového na Geislerce? Možná někdy něco výstředního oblékla, spíš to ale mohlo být v rámci nějaké speciální akce. Na červeném koberci či jiných noblesních akcích však září jako hvězda z Hollywoodu. Není asi náhoda, že právě Aňa uspěla i ve filmu zahraničním.

Zdroj: Youtube

Jak se oblékat jako Aňa? Minimalismus je základ

Herečka se vyhýbá přezdobeným modelům. Sázka na minimalismus je prakticky jistotou, že nebudete za módního strašáka. Podívejte na Aňu. Když si vezme rudé šaty, nemají překombinovaný střih. Možná trošku řasení, zdůrazněná ramena, tuba obepíná tělo a to stačí. Výhodou minimalistických oděvů je i skutečnost, že si je můžete vzít vícekrát, jen puntičkáři si všimnou, že jste je někdy měla na sobě. Sázejte jako Aňa na nepřekombinovanost barev, neberte složité střihy. Volte tlumené a standardní barvy, vycházejte z klasiky, nesnažte se vymyslet něco nového. Je to podobné jako u receptů. Špagety carbonara také chutnají maximálně se slaninou. Kdybyste vhodili do omáčky ještě jiný salám, bude vám z toho akorát špatně. Minimalismus s artovým přesahem ve smyslu akcentu geometrie (vylepšený střih, například asymetrický) je skvělou volbou.     

Business pánský styl jako Geislerka

Smokingový styl šatů, klasické kalhoty a sako, bílá košile a kalhoty. Další looky, kterými je Aňa inspirací, saka a kalhoty, nosí často. Výhodou business stylu je skutečnost, že sluší každému. Blondýnkám, zrzkám, tmavovláskám. Projmuté sako zeštíhlí postavu, cigaretové kalhoty figuru prodlouží, volnější košile a kalhoty jsou nesmrtelnou variací. Aňa je však inspirativní i v tom, jak ukazuje i jiné barvy kompletů. Zkuste třeba čokoládové duo. Na tomto outfitu v galerii si všimněte, jak herečka umně zkombinovala různé odstíny hnědé u obleku, bot a kabelky. Výsledný lavírovaný outfit je skvost. A viděli jste její dlouhý smokingový plášť k večerním šatům?  

Nic není nemožné, jak Aňa ukazuje

I na perfektní Aně bychom mohli najít jistý handicap podle módních rádců. Herečka má světlou pleť, tudíž by pro ni mohly být tabu některé barvy, nebo spíše odstíny. Pokud má herečka ohnivou hřívu, sluší jí i kontrastní bílá, která by prý měla být světlé kůži zapovězená. V posledních letech Geislerová spíš koketuje s blond nádechem, tudíž na ní nedominují obdobně kolorované variace, jako jsou odstíny béžové, tělové apod.

Potisky a jiné zdobnosti podle Ani

V posledních letech módní kritici moc nemilují potisky na tričkách, protože to je prý infantilní, a to i v kombinaci se sakem. Záleží na tom, co si oblečete. Aňa několikrát vzala motiv vlčího máku. Tričko s tímto potiskem zkombinovala se sakem, na červený koberec ve Varech v minulosti nasadila brož na velkou večerní. Florální motiv je v pohodě, nejde o kýč animované postavičky z filmu. Vzhledem k tomu, že Aňa oblékla vlčí mák vícekrát, mohli bychom v tom ale hledat hlubší symboliku. Tento květ oslavuje válečné veterány a attitude herečky, která má altruistické smýšlení, je asi zřejmý. A vidíte, jde to i vkusně.   

Aňa nebere každý trend

Společenské róby jsou v této sezoně nadýchané. Velké šaty jako peřina, ohromné květy sedící jako havran na rameni či balonové rukávy. Aňa nepodléhá všemu. Asymetrický rukáv na jednom rameni předvedla, ovšem viděli jste ji v šatech s květinou, která vytváří druhou hlavu? Ne. Herečka nemusí brát vše, co by jí komplikovalo styl a i výhled.

Geislerka a její kolekce   

V trendové záplavě různých kolaborací oděvních značek a známých osobností je jasné, že Aňa nemohla zůstat bez povšimnutí. Před 14 lety vytvořila kolekci se značkou Pietro Filipi, dnes brandem s neexistujícím původním módním záběrem. Jednotlivé kousky nebyly vyloženě minimalistické, nesly umělecký podpis herečky, která má výtvarný cit. A i když by se zdálo prvoplánové vsadit srdce do šatů, které v kolekci byly, model nebyl nijak kýčovitý.

Není třeba šokovat

A víte proč? Protože nebyly použity laciné materiály a střih byl propracován. Srdce nebylo jen tak vlepené na top, řasená látka se vizuálně soustředila do jeho středu, takže lesklý a nabíraný materiál ani nepřidával kila. A mimochodem, herečka se drží minimalismu i ve svém současném vlastním merchi. Trička či čepice s korálovkou či topy s lebkou mizí kvapem.    

Aňa Geislerová zkrátka potvrzuje, že v jednoduchosti je krása, a i když vezme simply šaty, ohromí více než někdo, kdo se snaží upoutat pozornost výstřední róbou, která dotyčnému nesvědčí. Ona osoba na nějaké akci módně „zařve“, ale pak se na ni zapomene. Geislerka má však neodmyslitelný punc královny stylu.

Jaký look Ani Geislerové vás inspiruje?

Miluju její róby! 38 %
Kalhotové kostýmy jsou top. 26 %
Klasický ležérní styl na volný čas. 36 %
Hlasovalo: 42

Zdroje:

Související články