PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Uspějete zejména v činnostech, které vyžadují trpělivost, originalitu a spolehlivost. Jakmile narazíte na překážky, s nimiž bez cizí pomoci nedokážete hnout, neztrácejte čas dalšími marnými pokusy a věnujte se něčemu jinému. Časem získáte potřebný nadhled, a tím pádem přijdete i na způsob, jak si s nimi poradit…

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Komplikace vás sice budou míjet, ale pocitu marnosti, případně nespravedlnosti se hned tak nezbavíte. Východisko spočívá v tom, že bez váhání vsadíte všechno na jednu kartu a začnete bránit pozici, kterou si skutečně zasloužíte. Když se bude někdo čertit, je to jeho problém.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Na dovolené jste si odpočinuli, takže budete mít elán i chuť pustit se do věcí, do nichž se vám před prázdninami vůbec nechtělo. Dobrou náladou kolem sebe vytvoříte pomyslný ochranný štít a k unáhleným slovům nebo činům vás nevyprovokují ani nesmyslné požadavky šéfa či partnera.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Budete mít chuť měnit snad všechno, co vám dosud dávalo pocit jistoty. Není to dobrý nápad, jen tím zkomplikujete fungující věci i vztahy, ale na dotažení nových vám nezbudou síly. Když jinak nedáte, soustřeďte se jen na oblast, která je nejvíce zatížená stereotypy.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Nápor úkolů vás vybudí k takové aktivitě, že překvapíte sami sebe. Únavě i nervozitě předejdete tím, že si vše vždy večer promyslíte, a ještě lépe sepíšete program na další den. Nemusíte spoléhat na paměť, což se hodí, protože z přemíry dojmů vám dost věcí vypadne z hlavy.

VODNÁŘ (21. 1. – 19. 2.)

Optimismus a víra ve vlastní schopnosti vás neopustí. Oceníte to zejména při náročném vyjednávání, které narážejí na neochotu druhé strany přistoupit na kompromisy. Vsadíte-li na společné zájmy, jenž sice s předmětem debaty nesouvisejí, atmosféra se uvolní a spíš se dohodnete.

RYBY (20. 2. – 20. 3.)

Stále si nechcete připustit, že prázdninový režim definitivně končí. Podvědomě se totiž bráníte návratu do reality, která vám připadá nudná. Praktické záležitosti doma i v zaměstnání, které obvykle řešíte levou rukou, vám proto můžou dělat potíže, ale i to se časem srovná.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Nezvyklé události, které zprvu vyhodnotíte jako pouhé souhry náhod, odstartují klíčové období vašeho života. Nemusíte pátrat po příčinách, stejně na ně prozatím nepřijdete, tak prostě přijměte a zužitkujte, co se vám nabízí. Platí to jak pro sféry pracovní, tak vztahové.

BÝK (21. 4. – 20. 5.)

Konec prázdnin ve vás obyčejně vyvolává melancholickou náladu. Pod vlivem příjemných zážitků se vám ale smutnění tentokrát obloukem vyhne. Další zásluhu bude mít to, že se vám podaří prosadit nebo dotáhnout pár zásadních věcí, aniž byste se museli moc snažit či stresovat.

BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Čekají vás překvapivé změny a nové výzvy, tím pádem dostanete příležitost ukázat, co ve vás je. Zato v soukromí se vyskytnou potíže, které souvisejí s nedořešením věcí v dávnější minulosti. Budete ve vleku rozporuplných emocí, což může dočasně zkomplikovat vztahy s milovanými.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Obavy ohledně blízké budoucnosti se ukážou jako liché. Nemusíte děkovat osudu, protože jste se o příznivý obrat sami zasloužili. Třeba už jenom tím, že jste se vnitřně smířili s nezdarem nebo selháním člověka, jehož jste považovali za svůj vzor. Nicméně nic není definitivní.

LEV (23. 7. – 23. 8.)

Už se nepřihodí nic, co by vás rozhodilo. Opět se stanete pány situace, zklidníte se a vaše sebedůvěra poroste. Jelikož se budete i více usmívat, ve společnosti neznámých lidí to může způsobit komické nedorozumění. Nevadí, alespoň budete mít další historku pro pobavení přátel.

Zdroj: časopis Story, Kristýna Polanská, autorka se zabývá sestavováním horoskopů

Související články