RAK

22. 6. – 22. 7.

Nejspíš vám není jasné, co se stalo. V duchu si všechno přehráváte, zvažujete, zda jste se vyjadřovali srozumitelně, ale na žádnou chybu nemůžete přijít. Opravdu jste nic neudělali špatně, zádrhel je v tom, že vy jste se řídili rozumem, kdežto druhá strana emocemi, nebo naopak. Berte to jako fakt a dál se tím nezabývejte. Časem se naladíte na stejnou notu.

TAJNÝ TIP: Zdravotní komplikace pozvolna odeznějí, je však důležité, abyste dodržovali předsevzetí, že se budete šetřit.

LEV

23. 7. – 22. 8.

Vaše obětavost a vstřícnost můžou vyvolat spor mezi kolegy nebo příbuznými. Jednomu vyhovíte, druhý se bude dožadovat pomoci a třetí se zamračí. Stačí banalita a vjedou si do vlasů. Když se je pokusíte usmířit, situace se dál vyostří. Nejde o těch pár laskavostí, soupeří o vaši přízeň. Zkuste ještě před dovolenou každého zvlášť ujistit, že ho máte rádi.

TAJNÝ TIP: Nic nebrání tomu, abyste si cesty spojené s pracovními povinnostmi prodloužili a užili podle svého gusta.

PANNA

23. 8. – 22. 9.

Při plánování dovolené nebo řešení rodinných záležitostí si budete počínat velice obratně. Postaráte se o to, aby ostatní měli dojem, že došlo na jejich nápady, i když jsou vaše. Někdo vaši hru prokoukne a z principu bude proti. Zkuste přemlouvání i pár slibů a zkrotne. Bez obav se pak můžete věnovat soukromí, protože v práci vše poplyne klidně, až ospale.

TAJNÝ TIP: Byť jste zemské znamení, elán i vitalitu vám dodá voda, třeba formou pitného režimu, koupelí či plavání.

VÁHY

23. 9. – 23. 10.

Něco vás vykolejí. V první chvíli budete chtít prásknout dveřmi, zmizet a neznámo kde divnou dobu přečkat. Před událostmi, k nimž se už delší dobu schylovalo, natož před vlastní zodpovědností se však stejně neschováte. Zachovejte klid, takové drama to zase není. Blízcí stojí při vás, a když jim to dovolíte, pomůžou vám, abyste dokázali potížím čelit.

TAJNÝ TIP: V případě, že cestovatelské plány musíte odložit, náladu si vylepšíte sledováním dokumentů z dalekých zemí.

ŠTÍR

24. 10. – 22. 11.

Pokud to vaše možnosti dovolí, uspořádejte zahradní party pro osoby, které máte rádi. Skvěle se pobavíte, předvedete svoje kulinářské umění a také se přesvědčíte, že žádný vztah není dokonalý. Vaše vnitřní výhrady vůči partnerovi pominou a uvědomíte si, že patříte k sobě. Společná dovolená tedy proběhne v romantickém duchu, což vyloženě potřebujete.

TAJNÝ TIP: Nemá smysl rozčilovat se kvůli nařízení šéfa. Je šance, že na to záhy zapomene a vy si dál pojedete po svém.

STŘELEC

23. 11. – 21. 12.

Spoléháte na štěstí, a proto budete mít sklony riskovat. Na cestách vaše bláznivé nápady skončí bez následků a obohatí vaši sbírku zábavných historek. Ovšem doma si můžete dokonce ublížit. Zejména buďte opatrní při manipulaci s ohněm, třeba při grilování. V rámci nezávazné konverzace právě u jídla se dozvíte cenné informace, které využijete ve své profesi.

TAJNÝ TIP: S jedincem, který vám dává najevo své sympatie, se rozhodně sejděte. Jinak se totiž nedozvíte, o co mu jde.

KOZOROH

22. 12. – 20. 1.

Budou vás víc než obvykle vytáčet „dobré“ rady a skryté příkazy od lidí, kteří si hrají na autority a pořád omílají dávné zásluhy. Navíc na ně budete narážet i na místech, kde je vůbec nečekáte. Ve srovnání s tím, co jste dokázali vy, jsou vyloženě k smíchu. Berte to jako lekci sebeovládání; čím méně se budete vztekat, tím rychleji vám zmizí ze života.

TAJNÝ TIP: Program na dovolené budete muset poněkud upravit. Ve finále se ukáže, že se vám nic lepšího nemohlo stát.

VODNÁŘ

21. 1. – 20. 2.

Vaše nepřítomnost v zaměstnání, ať už kvůli dovolené, nebo letní viróze, bude mít zvláštní dohru. Člověk, jenž vás měl zastoupit, přesně do puntíku dodržel pokyny, aniž by však vzal v úvahu změnu situace. Nemůžete mu to zazlívat, nicméně budete mít co napravovat. Kvůli tomu budete ve střehu i doma. Aspoň si počínejte taktně, ať blízkým nejdete na nervy.

TAJNÝ TIP: Počítejte s tím, že když se svěříte akčnímu členu rodiny s nepříjemnou zkušeností, na dotyčného si došlápne.

RYBY

21. 2. – 20. 3.

Vnitřní hlásek vás bude marně nabádat, ať se krotíte, že vás po návratu z dovolené čeká řada pravidelných plateb, a navíc faktury třeba za opravy v domácnosti. Patrně se smíříte s myšlenkou, že v nejnutnějším případě sáhnete do finančních rezerv. Když si pospíšíte s odevzdáním rozpracovaných projektů, ani se nemusíte dočasně uskromnit, natož zadlužit.

TAJNÝ TIP: Patrně vás to táhne do míst, kde jste ještě nebyli. Nicméně se budete cítit lépe tam, kde to důvěrně znáte.

BERAN

21. 3. – 20. 4.

Prázdniny pro vás mají zvláštní kouzlo, téměř jako pro školáky. Cítíte se nespoutaní, plní energie a toužíte po dobrodružství. S pracovními výkony to tedy nebude nijak valné, ale svět se pro jednou nezboří. Důležité povinnosti splníte a to je hlavní. Přimět partnera, aby zejména na dovolené „řádil“ s vámi, už tak snadné nebude. Vy ale víte, jak na něj.

TAJNÝ TIP: Navštívit kamarády, s nimiž jste se delší dobu neviděli, je báječný nápad. Jen jim to dejte vědět předem.

BÝK

21. 4. – 20. 5.

Pro dotyčného uděláte první poslední. Však si je toho vědomý a v rozhodující chvíli bude na vás spoléhat víc než na vlastní úsudek. I vaším přičiněním všechno proběhne hladce a skončí podle plánu. V dobrém rozmaru možná navrhnete, aby jel s vámi na dovolenou, kterou máte domluvenou s přáteli. Bude rozumný, proto s díky odmítne, nebo se na něco vymluví.

TAJNÝ TIP: Pro vlastní klid si i během volna občas zkontrolujete elektronickou poštu. Konečně dorazí očekávaná zpráva.

BLÍŽENCI

21. 5. – 21. 6.

Budete mít nepříjemný pocit, že se vám kamarád nebo příbuzný vyhýbá, a marně budete přemýšlet proč. Na přímou otázku, co se děje, nejspíš zareaguje výmluvami, že se vám to jen zdá, má moc práce, že se zrovna chystá na dovolenou a podobně. Ve skutečnosti nemá odvahu říct vám pravdu, případně se stydí za něco, co udělal, i když dobře věděl, že budete zklamaní.

TAJNÝ TIP: V dopravních prostředcích a na cestách si hlídejte osobní věci. Větším rizikem než kapsáři je vaše zbrklost.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis Glanc, Kristýna Polanská – autorka se ve volném čase zabývá sestavováním horoskopů

Související články