STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Máte spoustu originálních nápadů ohledně vánočních svátků. Kvůli dětem, rodičům nebo blízké osobě se však budete držet zavedených rodinných tradic. Třeba dojde i na zpívání koled či odlévání olova. Ač to tak zpočátku nevypadalo, budete se náramně bavit, takže po svých původních představách ani nevzdechnete.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Milovaný člověk nechtěně nadělá zmatky ve vašem pečlivě promyšleném vánočním rozvrhu. Nezazlívejte mu to, chtěl vás potěšit, jenže se mu překvapení vymklo z rukou. Bude to o fous, ale s vaším přispěním půjde situace zachránit. Alespoň budete mít v záloze další vtipnou historku.

VODNÁŘ (21. 1. – 19. 2.)

Vůči nervozitě a stresu jste snad imunní, což je dobře. Je to dáno i tím, že sváteční přípravy omezíte na to skutečně důležité. Pokud jste dárky prozíravě shromažďovali v průběhu roku, případně si je včas objednali v e-shopech, takže jste je už i zabalili, máte po starostech.

RYBY (20. 2. – 20. 3.)

Souhrou náhod využijete vlastnost nebo schopnost, kterou jste v sobě objevili před léty, ale prozatím vám nebyla k ničemu. Budete na sebe pyšní a v dobré náladě své milované zahrnete až přehnanou láskou a péčí. Hra na rodinnou idylku vám bude vycházet a potrvá docela dlouho.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

V zaměstnání bude blázinec. Naštěstí máte tolerantního partnera, celkem ochotné potomky nebo snaživé příbuzné, každopádně se váš rodinný tým podělí o povinnosti, které obvykle máte na starosti vy. Občas vás sice počastují jízlivou poznámkou, ale doopravdy se na vás nezlobí.

BÝK (21. 4. – 20. 5.)

Hořekujete nad tím, kolik práce i peněz budou Vánoce zase stát. Přitom jste ve svém živlu, když zdobíte příbytek, připravujete dobroty a chystáte překvapení pod stromeček. Jen se tolik nehoňte, jako obvykle všechno stihnete. Stres a únava ve vás totiž vyvolávají rozmrzelost.

BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Moc dobře si uvědomujete, co si členové rodiny nebo přátelé přejí ze všeho nejvíc. Prozatím si však nejste jistí, zda jste ochotni nebo připraveni daný sen splnit. Právě pochybnosti o smysluplnosti vás přimějí k tomu, že tuto citlivou záležitost raději odložíte na příští rok.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Sladit tak rozdílné představy nebude snadné, a tak se ohledně svátečního programu, návštěv i jídelníčku rozhodnete pro kompromisy. Zpočátku budou blízcí reptat, jakmile však vycítí napětí ve vašem hlase, vcelku ochotně přistoupí na váš scénář, a ještě se budou tvářit spokojeně.

LEV (23. 7. – 23. 8.)

Nenecháte se prosit a doma uspořádáte hostinu i pro ty, kteří by jinak o Vánocích zůstali sami. Odvděčí se vám spoustou dárků. Taky s sebou přinesou vybrané lahůdky i nápoje a pomůžou s úklidem. Vlastně se nemusíte o nic starat víc než obvykle, a tak dojde i na procházku.

PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Dostanete řadu pozvání ke sváteční tabuli. Velice vás potěší, že vás tolik lidí chce mít nablízku, ale zároveň vám zamotají hlavu. Se všemi být nemůžete a přitom nikoho nechcete zarmoutit. Nakonec se rozhodnete pro osobu, s níž se v průběhu roku vídáte nebo scházíte nejčastěji.

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Na poslední chvíli dokončíte pár zakázek. V rozmarném rozpoložení tedy přikoupíte dárky, z nichž budou blízcí u vytržení. Ti, kteří jsou vám nejdražší, se dočkají i dalšího překvapení. Obyčejně nemáte ve zvyku dávat lásku najevo slovy, ale tentokrát se budete přímo překonávat.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Naoko se sice budete mračit, v duchu však zajásáte, že svátky strávíte doma v klidu a jen s těmi nejbližšími. Z plánované cesty nebo návštěvy totiž na poslední chvíli sejde. Dotyčný, který situaci zkomplikoval, vám to bude chtít vynahradit a pozve vás na nóbl společenskou akci.

Zdroj: časopis Story, Kristýna Polanská, která se ve volném čase zabývá sestavováním horoskopů

Související články