RYBY (20. 2. – 20. 3.)

Profesní či životní rady jsou cenné a můžou se vám brzy hodit. Nezavrhujte je jen proto, že je pronáší člověk, jehož nemáte zrovna v lásce. Bude to nejspíš tím, že se ve všem vrtá a hledá hlubší význam, na což většinou nemáte trpělivost ani náladu. Když se však nad jeho postřehy zamyslíte, uznáte, že nejsou marné.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Nevybavíte si už, kdy a jak jste dotyčného varovali. Jste si však jisti tím, že jste mu předestřeli důsledky jeho činů. Zná vás natolik dobře, že se ani nepokusí o chabé výmluvy a bez protestů uzná, že udělal chybu. S velkorysým odpuštěním však ještě počkejte, jinak se nepoučí.

BÝK (21. 4. – 20. 5.)

Patříte ke šťastným dvojicím, které si před ostatními na nic nehrají, a přesto je patrné, že se milujete. Ani drobné neshody kvůli rozdílným názorům na finance, majetek či výchovu na tom nic nezmění. Je báječné, že se slovním přestřelkám dokážete následně spolu zasmát.

BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Příliš horlivého kamaráda nebo kolegu přibrzdíte tak, že mu na konkrétních příkladech ukážete, jak věci dopadají, když se podcení či nedomyslí důsledky. Bez mračení a výhrad už nebude tak snaživý, což by se nestalo, pokud byste postupovali z pozice síly a něco mu nařizovali.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Za hlasem srdce vykročíte směle. Některé nástrahy si záměrně nepřipustíte, což ale neznamená, že neexistují nebo se jen tak vypaří. Pro jistotu si proto s předstihem promyslete možný krizový scénář, jak budete případným problémům čelit, a jak svoje rozhodnutí poté vysvětlíte ostatním.

LEV (23. 7. – 23. 8.)

Vaše spolupráce nepřinese užitek tak rychle, jak si myslíte. Dotyčný se prozatím jen naparuje, aby udělal dojem. Ještě nad ním nelámejte hůl, spíš přesněji formulujte, co po něm chcete. Můžete přitom i nenápadně naznačit, aby se místo řečnění konečně soustředil na práci.

PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Máte něco za lubem, jenže ještě budete zvažovat, zda se do toho skutečně pustíte. Patrně jste si vzali do hlavy, že si vaše rozhodnutí může kdosi špatně vyložit, bude vám vše vyčítat, a oba proto pak prožijete bezesné noci. Takové riziko ale existuje vždycky, ovšem tentokrát je velmi malé.

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Dny poplynou hladce, podle vás stereotypně a fádně. Bude to svým způsobem otrava, ovšem zároveň vycítíte, že se ve vzduchu vznáší něco velkého. Máte pravdu. Jako jediní si nejspíš budete v duchu vyčítat, že jste promarnili několik šancí, takže se iniciativy chopil někdo jiný.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Dotyčný vám často volá kvůli nesmyslům a stále chce něco řešit. Na jeho naléhání tedy nereagujete, a když, tak ho posloucháte jedním uchem. Tentokrát byste měli zpozornět, protože vám chce sdělit důležité informace. Kupodivu bude věcný, stručný a dobře připravený na vaše otázky.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Ozve se vám kamarád, jehož jste dlouho neviděli. Jeho vyprávění ve vás vyvolá dojem, že je váš momentální život stereotypní, a pokusíte se ho změnit. Nápad dobrý, jen hrozí, že sklouznete do druhého extrému a budete se chtít jenom bavit. Chtělo by to od všeho trochu…

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Čeká vás trápení s osobou, která si neustále na něco stěžuje. Tímto způsobem však jen usiluje o vaši pozornost. Zkuste ji tedy přimět k tomu, aby podstoupila preventivní lékařská vyšetření. Výsledky ukážou, že je v obstojné kondici, což alespoň na nějaký čas ukončí její skuhrání.

VODNÁŘ (21. 1. – 19. 2.)

Kdosi se pokusí udělat z vás obětního beránka. Klidně ho okřikněte nebo udělejte něco, co nečeká. Průšvih padá na jeho hlavu, jenže to víte jen vy dva. Ostatní váhají, proto je důležité, aby se nahlas přiznal a očistil vaše dobré jméno. Až pak můžete řešit důsledky jeho selhání.

Zdroj: časopis Story, redaktorka Kristýna Polanská se ve volném čase zabývá sestavováním horoskopů

Související články