Harmonický vztah je složený z mnoha ingrediencí, jako vzájemná úcta, vášeň nebo důvěra. Některé časem sládnou a zrají, jiné zhořknou na jazyku. Ale tak to zkrátka je. Naše znamení však můžeme brát jako taková vodítka vlastností, cílů a hodnot, které máme ve svém jádru zakořeněné. Pokud narazíte na osobu, jejíž prvky znamení jsou v souladu s vašimi, ve vztahu panují pozitivní vibrace a energie. Vzájemně se přitahujete. Kompatibilita jednotlivých znamení je proto nejjednodušší způsob, jak nahlížet na vztahovou rovnici, která má vždycky nějakou neznámou.

Beran

Lidé ve znamení Berana bývají impulzivní až agresivní. Málokdo by do nich proto řekl, že uvnitř bývají nejistí, a proto potřebují neustálé ujišťování o tom, že je milujete. Vždy musí mít pocit, že jsou nejlepší, na vrcholu si to nadmíru užívají. Beran je ohnivé znamení, a tudíž si dobře rozumí s dalšími ohniváky - Lvem a Střelcem. Ve vztahu tvoří kompatibilní dvojici se vzdušnými zástupci, kteří ten jejich oheň trochu rozfoukají, a jsou to Blíženci, Váhy a Vodnáři.

Býk

Býci jsou zemské znamení, ale rádi se nechávají unést lichotkami, dárečky, romantickými gesty a slovíčky. Ty je zároveň vzrušují. Jsou tvrdohlaví, přesto velmi praktičtí. Vyjadřování u nich trochu drhne, ale zato jsou to ti nejvěrnější partneři. Na poli lásky se k nim hodí Panna nebo Kozoroh, ale rozumějí si i s vodními znameními, a sice Rakem, Štírem a Rybami.

Blíženec

Já jim říkám „kámen úrazu”. Blíženci jsou obecně velmi náladoví a někdy je obtížné se přizpůsobit jejich výkyvům nálad. Nejdůležitější je pro ně intelektuální kompatibilita, vše ostatní je druhořadé. Stejně jako vzhled. Jejich partner musí být hlavně inteligentní a vtipný. Souzní se vzdušnými Váhami a Vodnáři, ale Beran, Lev a Střelec jej rozpaluje, tudíž i tahle kombinace má potenciál.

Rak

O Racích se obecně traduje, že je pro ně nejdůležitější domov a rodinná pohoda. Když je doma všechno v pořádku, jsou spokojení, protože mají rádi klid a nevadí jim se večer jen tak společně poflakovat u televize. Nechávají se přemlouvat, aby vylezli ze své ulity, bývají to introverti, ale jsou přizpůsobiví a vstřícní. Jako partner se k nim hodí Štír nebo Ryby. Ze zemských znamení pak Býk, Panna či Kozoroh.

Lev

Lev je egoista a potřebuje královské zacházení. V jeho přítomnosti nešetřete lichotkami, ovacemi a nadšením. Když se mu něco povede, chvalte ještě víc, jeho jádro to potřebuje slyšet. Lev je nesmírně inteligentní a nedá se jen tak oklamat. Rozumí si nejvíc s Beranem a Střelcem, ale umí to s ním i Blíženci, Váhy nebo někdo ze zástupců Vodnáře.

Panna

Na Pannu jen tak nějaký intelekt nezabírá, ona sama je velmi bystrá a inteligentní. Proto má tendence své partnery vést všemi oblastmi života. Nicméně se jí musí nechat, že se dokáže přizpůsobit a umí být praktická. Zároveň se jedná o nejpečlivější a nejopatrnější znamení. Panny jsou kompatibilní s Býkem a Kozorohem, ale velké šance mají i všechna vodní znamení - Rak, Štír a Ryby.

Váhy

Věděli jste, že Váhy jsou považované za koketní znamení? Milují společnost a jelikož jsou neustále ”na vahách”, přímo potřebují, abyste je ujišťovali v tom, co dělají. V komunikaci a vyjadřování jsou mimořádně dobré a v životě si rády dopřejí. Potřebují k sobě někoho ohnivého - Berana, Lva nebo Střelce, ale dobře si rozumí i s Blíženci a Vodnářem.

Štír

Silný a vášnivý, takový je Štír, a proto u partnera hledá hlavně sex-appeal. Miluje hluboce, je plný energie, neustále v pohybu. S komunikací už je to horší. Stejně tak se špatně odhaduje, co si vlastně doopravdy myslí. Nejlépe se mu potáhne v páru s Rakem a Rybami. Případně ho dokážou uzemnit Býk, Panna a Kozoroh.

Střelec

Snad nejvíce duchovně zaměřené znamení ze všech, s tím souvisí i jeho pohled na vztahy, hledá duchovní spojení, spřízněnou duši. Potřebuje něco nadpozemského. A dlouho mu trvá, než se ve vztahu taky angažuje, takže je s ním občas těžké pořízení hlavně na začátku. Nejlépe ho doplní Beran nebo Lev. Ale velké šance má i se vzdušnými znameními, a sice s Blíženci, Váhami a Vodnářem.

Kozoroh

Lidé ve znamení Kozoroha jsou starostliví a silní zároveň. Když oceníte jejich velkorysost a osobnost, budou vám doslova zobat z ruky. Obecně jsou velmi majetničtí a své vztahy prožívají naplno, proto se dobře doplňují s Býkem nebo Pannou. Případně stojí za zvážení vztah s Rakem, Štírem nebo Rybami.

Související články

Vodnář

Vodnáři jsou nadšenci práce v sociálním odvětví a jejich cíle jsou vždy ušlechtilé. Milují skupinové aktivity a intelektuální činnost je pro ně zajímavá. Na intelektuální bázi se musí spojit i s partnerem, jinak prostě ztratí zájem. Podaří se mu to většinou s Blíženci nebo Váhami. Dobře se páruje obvykle i s ohnivými znameními (Beran, Lev, Střelec).

Ryby

Jeden z nejlepších partnerů vůbec. Ryby jsou milující, starostlivé a láskyplné. Jsou zároveň inteligentní, chápavé a přirozeně lidské. Jejich slabou stránkou je nerozhodnost a zmatek, tehdy potřebují přesvědčit, že jsou na správné cestě. Na této vlně dobře spolupracují s Rakem a Štírem. Nicméně zemský Býk, Panna a Kozoroh u nich také mají šanci.

Zdroj: iGlanc.cz, Lifestyle Asia

Související články