Starají se, utěšují, jsou plní pocitů… pokud se váš objekt touhy narodil mezi 21. červnem a 22. červencem, máte co do činění se znamením Raka. Každé znamení zvěrokruhu má osobnostní kvality a s tím spojené i archetypální rysy. Pojďme společně prozkoumat vibrace u Raků. Tomuto vodnímu znamení propůjčuje tento živel velkou citlivost a vnímavost. Nechybí jim emoce, ale zároveň disponují logickým uvažováním a analytickými schopnostmi. To však rozhodně není vše… Co všechno byste měli o znamení Raka vědět, když s ním budete chtít vyrazit na rande nebo s ním sdílíte společnou kancelář?

Vše, co je dobré vědět o Racích:

Rak & práce

Raci jsou ti nejlepší pracovní kolegové, které si můžete přát. Vládne jim Měsíc, který je v astrologii spojen s emocemi a mateřskou energií, takže se můžete spolehnout na to, že vám vaše kolegyně nebo kolega ráno ochotně přinese hrnek kávy, doplní papír v tiskárně a nebo pomůže vyřešit rébus složité excelovské tabulky. Navíc vždy s úsměvem a dobrou náladou. Na druhou stranu jejich povaha absorbuje všechny negativní emoce ostatních lidí, což mnohdy způsobuje, že mají problém být dominantní a snadno ustupují. Pokud ale zasednou ke svým pečlivě uspořádaným pracovním stolům, můžete se na ně maximálně spolehnout. Jejich pracovitost a sebekázeň je jejich neuvěřitelnou superschopností (a někdy i stínem).

Rak & láska

Váš objekt touhy narozený ve znamení Raka je specialistou na mazlení. Předehra je pro něj stejně důležitou součástí „hry“ jako třeba sex. Ale nenechte se mýlit… I když se váš partner nebo partnerka postarají o to, že se budete cítit maximálně rozmazlováni, potřebuje trochu péče získat zase zpátky. Na rozdíl od Blíženců nedisponuje Rak hvězdnými komunikačními schopnosti, takže se budete muset naučit číst řeč jeho těla. Pokud se čas od času proto schovají do svého krunýře, vždy ho z něj vytáhnou vaše milá slova a špetka zájmu. Nezávazný sex a láska na jednu noc je pro ně výjimečné povyražení, ale jakmile se zamilují, vše se u nich točí kolem romantických gest, velkých vyznání a lásky hodné oscarového filmu. Milují se obklopovat dětmi a rozhodně vás svým chováním přesvědčí, že z nich jednou budou skvělí otcové a maminky (pokud jimi ještě nejsou).

Rak & přátelé

Váš přítel Rak je pravděpodobně ten, za kterým chodíte, když máte skutečnou krizi nebo si prostě toužíte s někým povídat celé hodinky. Umí se totiž perfektně vžít do pocitů druhých a naslouchat. Ať už se tedy vzpamatováváte z rozchodu nebo chcete pomoci s analýzou vašich rodinných vztahů (ano, všichni si čas od času potřebujeme prostě postěžovat!), pak Raci umí dokonale nastavit svoje uši. Navíc toto znamení zvěrokruhu má tendenci nesdílet své vlastní těžkosti, takže se po celé hodiny bude plně a upřímně soustředit jen na vás. Existuje navíc jasný důvod, proč je tolik světových komiků narozených právě ve znamení Raka. Jsou to totiž přirozeně vtipné osobnosti, plné emocionální inteligence. Prostě profesionálové ve zlehčování aspektů každodenního života, které chcete mít po svém boku na každé party (nebo v životě!). Dostanete od nich celé spektrum emocí, od slz až po smích, ale je daleko snažší užít si jejich přítomnost v malé skupině blízkých přátel než na divoké party.

Rak & … co je dobré vědět

Rakův domov je jeho útočiště, kde se cítí bezpečně. Jejich prostor je nabíjí energií, a proto na něm neváhají s úsilím pracovat. Kupují řezané květiny do stylových váziček, s chutí dokáží vybírat celé hodiny novou rohožku a pokud je chcete potěšit na maximum začněte s nimi vyrábět domácí DIY dekorace podle Pinterestu. Vytváření útulného bydlení pro sebe, ale i pro své nejbližší, je jejich největší koníček. Proto nemůžete být překvapeni, že při zamilovaném večeru dají přednost spíše romantice ve dvou na svém gauči (za zvuků melancholické hudby ovšem!), než že by vás doprovodili na firemní party. Bonusem navíc je, že cesta k jejich srdci vede přes dobré jídlo. Těšit se tak můžete na kuchyňské pokrmy hodné vítěze Masterchefa a hodinovou přednášku o výběru toho nejlepšího růžového vína.

Zdroj: iGlanc.cz, Wikipedia Commons

Související články