Vzácnými kameny se lidé zdobili odpradávna. Líbí se nám, jak se třpytí, jak jsou barevné, ale také je nosíme například v domnění, že nám přinesou štěstí, že nás nabijí energií, ochrání anebo nás dokonce vyléčí. I dnes astrologové přisuzují některým drahokamům unikátní schopnosti. Říká se, že kdo nosí od narození svůj kámen, ten je v souladu s přírodou i sebou samým, skvěle se podle toho dá vybrat například dárek k narozeninám nebo výročí. Pokud chcete probudit svoji skrytou sílu, vybírejte si drahokamy podle znamení zvěrokruhu.

Beran - Rudé kameny

Berani jsou otevření a odvážní bojovníci, kteří jdou do všeho po hlavě. Neváhají si stát za tím, co považují za správné. Jsou přirození vůdci s impulzivní a dynamickou povahou. Mají rádi výzvy a v risku vidí vždy zisk. S tím souvisí i jejich nedočkavá povaha. Touží vše neustále zdokonalovat a jsou u toho kreativní. Ideální kameny jsou v jejich případě takové, které harmonizují srdce, vůli a mysl, a zároveň odráží vášeň, co v nich dřímá - červený jaspis, karneol, granát, rubín, ale i hematit a diamant, který v zářícím jasu obsahuje celé barevné spektrum, je tedy kamenem inspirace a poznání.

Býk - Žluté, zelené a růžové kameny

Býci jsou spolehliví a vytrvalí, s pevně stanovenými hodnotami a schopností postavit se na vlastní nohy. Mají nesmírně vyvinutý smysl pro krásu a libují si v luxusu. Jsou někdy trochu tvrdohlaví a neochotní změnit své názory, ale jejich smysl pro vše ušlechtilé to vyvažuje. Pro Býky se nejvíc hodí kameny, co tu jejich tvrdohlavost trochu otupí - smaragd, safír, avanturín, achát, citrín či růženín.

Blíženci - Žluté a modré kameny

Blíženci jsou zvídavá stvoření s rychlou myslí, která skvěle zpracovává informace. Rádi se učí a komunikují, neustále něco objevují. Ovšem jejich osobnost a nálady jsou velmi nestálé, dokážou ve vteřině úplně obrátit. Na soužití je to snad to nejkomplikovanější znamení, protože jsou plní protikladů, na základě toho potřebují posílit trpělivost, klid a pohodu drahokamy, jako například žlutý karneol, tygří oko, jantar, citrín, akvamarín, modrý chalcedon, tyrkys či křišťál, díky němuž si lépe utřídí myšlenky.

Rak - Zelené a bílé kameny

Raci jsou hodně citliví a empatičtí, s hlubokým smyslem pro domov a rodinu. Jsou také velmi intuitivní, a proto často působí jako emocionální kotvy pro své blízké. Jen s tou jejich citlivostí souvisí také náladovost a občas jsou až zbytečně opatrní. Jejich myšlení a chování hodně závisí na momentální náladě, proto potřebuji harmonii, aktivovat vnitřní sílu a dodat sebevědomí, čehož dosáhnou například skrze - měsíční kámen, perly, křišťál, magnezit, selenit. Tíhnou k zelené, barvě přírody, tudíž je vhodný také zelený jaspis, smaragd, avanturín, nefrit, zelený achát.

Lev - Zlaté a červené kameny

Lev je osobnost, má charisma, nechybí mu sebedůvěra a přirozeně na sebe umí strhnout pozornost. Je velkorysý a loajální, ke svým blízkým je ochranitelský. Nicméně často ho okolí vnímá jako arogantního a egocentrického jedince. Potřebuje trochu umírnit sebevědomí a ješitnost, zároveň mu svědčí ochranné kameny, protože nemá rád podlost a chrání slabší - tygří oko, zlato, citrín, jantar, granát, rubín, diamant, křišťál.

Panna - Žluté, modré a purpurové kameny

Panny jsou praktické a analytické s ostrým okem pro detail. Jsou organizované a pečlivé, tíhnou k usilovné práci a sebezdokonalování. Na základě toho bývají někdy až moc kritické. Díky těm správným kamenům můžete třeba utlumit jejich kousavost a podrážděnost či uvolnit jejich mysl - lazurit, jantar, ametyst, modrý safír, citrín, jaspis, tygří oko, karneol, sodalit.

Váhy - Zelené, růžové a modré kameny

Váhy vyvažují, neustále hledají harmonii a rovnováhu ve všem, co dělají. Jsou diplomatické a spravedlivé, s láskou k umění a kráse. Mají rády společnost a jsou otevřené spolupráci, ale ty jejich potíže s rozhodováním jsou někdy pro okolí ubíjející. Potřebují sladit rozum a srdce - růženín, kunzit, unakit, rubín, jadeit, obsidián, akvamarín, rubelit, chrykozol, lávový kámen, modrý safír.

Štír - Červené, černé a fialové kameny

Štíři jsou vášniví a intenzivní, s hlubokým smyslem pro tajemství a moc. Jsou odhodlaní a odvážní, baví je až do morku kostí prozkoumávat lidské zkušenosti. Někdy jsou ale tajemní a usilovní až moc. Vhodné minerály podpoří jejich sílu a zmírní slabé stránky - hematit, červený jaspis, granát, malachit, obsidián, černý opál, rubelit, černý turmalín, ametyst.

Střelec - Modré, indigo a fialové kameny

Střelci jsou optimisté a dobrodruzi, s láskou k cestování a učení. Jsou nezávislí a svobodomyslní, touží prozkoumat svět a všechny jeho možnosti. Díky tomu je někdy vnímáme jako nezodpovědné a nepředvídatelné. Vynikají ve snaze co největšímu přiblížení se božskému vzoru, nikdy se s ním nebudete nudit. Ideální kameny - sodalit, chrykozol, chalcedon, obsidián, opál, ametyst, lazurit, modrý topaz a tmavomodrý a indigo safír.

Kozoroh - Bílé a černé kameny

Kozoroh je zemité znamení, které má smysl pro realitu a je ve svém snažení i pracovním nasazení velmi důsledné, disciplinované a ambiciózní. Má pevný smysl pro strukturu a řád. Někdy je vnímáme jako příliš konzervativní a strnulé. Co takhle trochu odbourat strach a probudit spontánnost pomocí drahokamů, jako křišťál, měsíční kámen, černá perla, diamant, onyx, obsidián nebo turmalín.

Vodnář - Modré a modrozelené kameny

Vodnáři mají obrovský dar komunikace. Ve společnosti je jim dobře a jejich osobnost vynikne. Jsou to inovátoři, často předstihují svou dobu myšlenkami a nápady. Mají silný smysl pro komunitu a humanitární záležitosti, takže se často zapojují do sociálních či revolučních hnutí. Jsou nezávislí a někdy trochu nepředvídatelní, ale mají unikátní pohled na svět. Vhodné jsou pro ně tyrkys, chrykozol, akvamarín, modrý topaz, světle modrý safír, křišťál nebo labradorit.

Ryby - Modré, zelené, červené až růžové kameny

Ryby jsou velmi empatické, mají senzitivní vnímání světa. Svým vcítěním do ostatních bytostí potlačují lidskou sobeckost. Jsou zároveň velmi kreativní a umělecky založené, s bohatou představivostí a láskou k mystice, což z nich někdy dělá tajemné až uzavřené jedince, kteří se potápí do světa snů a fantazie. Vhodné kameny pro ryby - tyrkys, měsíční kámen, chryzopras, aragonit, perla, akvamarín, drahý opál, křišťál či safír.

Zdroj: iGlanc.cz, Drahé kameny, Milujeme kameny

Související články