ŽENY ZE ZNAMENÍ BERANA (21. 3. – 20. 4.)

Pro každou dietu se okamžitě nadchnete, ale protože jste netrpělivé, skončíte dřív, než pořádně začnete. Na úvod stačí, když zapomenete na hamburgery, párky v rohlíku, a hlavně smažené pokrmy. Zaryté vegetariánky se z vás patrně nestanou, ale měly byste dbát na to, aby na jednu porci libového masa připadly aspoň dvě porce zeleniny, nejlépe připravené v páře. Jelikož jste akční, spíš se necháte zlákat kolektivními nebo adrenalinovými sporty, třeba horolezectvím a potápěním.

ŽENY ZE ZNAMENÍ BÝKA (21. 4. – 20. 5.)

Bez dobrého jídla si spokojený život nedokážete představit. Řešením tedy nejsou dietní pokrmy, protože si na nich nepochutnáte, a v noci stejně vypleníte lednici. Kilogramů navíc se snáz zbavíte tím, že zmenšíte porce, a psychiku ošálíte, když si je naservírujete na malých talířích. Ideální je středomořská kuchyně s hojností ryb, luštěnin a zeleninových salátů. Býváte vytrvalé, ale pohodlné, takže vhodnými aktivitami jsou cyklistika, plavání, procházky v přírodě a tanec.

ŽENY ZE ZNAMENÍ BLÍŽENCŮ (21. 5. – 21. 6.)

Jste neposedné, věčně uspěchané, jídlo vás vlastně zdržuje, tudíž si nedáte nášup. Jakmile se však dostanete ke švédskému stolu, kde můžete zároveň ochutnávat a konverzovat, nárazově spořádáte hromady, pak je vám těžko a kila letí nahoru. Aspoň jednou měsíčně byste si měly naordinovat očistný půst, kdy pijete jen pramenitou vodu, ovocné šťávy a bylinné čaje. Vaší nátuře vyhovují běh v přírodě a také sporty ve dvojici, jako jsou tenis, badminton, plážový volejbal a squash.

ŽENY ZE ZNAMENÍ RAKA (22. 6. – 22. 7)

Na vaši postavu i fyzickou kondici má značný vliv psychika. Když jste v pohodě a cítíte se milované, nemáte potřebu obalovat si nervy jídlem, zejména sladkostmi. Můžete jíst vlastně všechno, ale málo a pravidelně. Výjimku tvoří těžce stravitelné pokrmy jako luštěniny a houby, ani s mléčnými výrobky to nepřehánějte. Svůj pomalejší metabolismus po ránu nastartujete sklenicí vlažné vody s citronovou šťávou. Nejvhodnějšími se jeví vodní sporty, tedy plavání nebo aqua aerobik.

ŽENY ZE ZNAMENÍ LVA (23. 7. – 22. 8.)

Máloco si dokážete odepřít, ale když se v zrcadle detailně prohlédnete, nastolíte přísný režim. Na diety hollywoodských hvězd zapomeňte a zaměřte se na to, co nakupujete. Místo polotovarů a mražených pokrmů jen čerstvé suroviny, zejména zeleninu. Pokušení přichází večer a v noci, kdy vás honí mlsná. Pokud ve spíži nenajdete chipsy, buráky ani tyčinky, spokojíte se třeba s ředkvičkou. Jste soutěživé a rády se předvádíte, hodně kalorií proto spálí v posilovně a při míčových hrách.

ŽENY ZE ZNAMENÍ PANNY (23. 8. – 22. 9.)

V jídle nacházíte potěšení a současně studujete moderní dietní trendy. Ostatním radíte, ale osobně se zásadami neřídíte, i když moc dobře víte, co vám prospívá a co škodí. Nadějnou se jeví dělená strava, protože nemáte pocit, že jsou některé potraviny tabu. Mlsnou zaženete tím, že budete hodně pít, nejlépe vodu a ovocné čaje. Do cvičení se obvykle nutíte, spíš tedy vytrváte, když nemusíte přemýšlet o skóre, a to znamená turistiku, plavání a šlapání na rotopedu či stepperu.

ŽENY ZE ZNAMENÍ VAH (23. 9. – 23. 10.)

Většinou se pohybujete v prostředí, kde je elegance podmínkou úspěchu, proto se snažíte pečovat o líbivý vzhled. Nemáte tendenci přejídat se obyčejnými jídly, ovšem gurmánské výtvory, cizokrajné speciality a netradiční dezerty přehluší střídmost i zdravý rozum. Právě takovému pokušení byste se měly vyhýbat. Vašemu zažívání prospívá, když v chladnějších dnech konzumujete horké pokrmy, a naopak. Zalíbení najdete v aktivitách, kdy si může i povídat, třeba při joggingu nebo spinningu.

ŽENY ZE ZNAMENÍ ŠTÍRA (24. 10. – 22. 11.)

Všechno, nebo nic, tak zní vaše životní krédo, které platí i pro životosprávu. Rozhodně byste neměli experimentovat s módními dietami, očistnými kúrami ani léčitelskými praktikami, ale zaměřte se na ty, které již máte vyzkoušené. Váš metabolismus si lépe poradí s tekutější stravou, v jídelníčku by proto neměly chybět vývary, kaše, ovocné či zeleninové smoothies. Vyhovují vám fyzické aktivity s duchovním rozměrem, tedy jóga a bojová umění, hlavně tai-či.

ŽENY ZE ZNAMENÍ STŘELCE (23. 11. – 21. 12.)

Touha po volnosti se projevuje i v tom, že nepřipustíte, aby vám někdo diktoval, co máte dělat a nemáte jíst. Pro změny se musíte rozhodnout sami a impulsem bývají zdravotní potíže. Naštěstí nemíváte dědičné sklony k obezitě, proto stačí, když omezíte stravování v restauracích a doma dáte přednost rýži, drůbežímu masu, mořským plodům a čerstvé zelenině, zejména vám prospívají rajčata. Správnou volbou jsou dynamické sporty jako kickbox, ale i jízda na kole nebo na koni.

ŽENY ZE ZNAMENÍ KOZOROHA (22. 12. – 20. 1.)

Máte pevnou vůli, ctíte disciplínu, a když se do něčeho pustíte, většinou dosáhnete cíle. Jenže to občas přeháníte, takže nasadíte až příliš radikální či jednostrannou dietu. Může to způsobit, že váš organismus pak strádá nedostatkem vitaminů, minerálů a stopových prvků, proto byste měly průběžně užívat potravinové doplňky. K vysněné postavě se propracujete stravou bohatou na vlákninu a pohybem, který vás baví a je spojený se zemí, třeba tzv. indiánský běh, kdy střídáte běh se svižnou chůzí.

ŽENY ZE ZNAMENÍ VODNÁŘE (21. 1. – 20. 2.)

Vítáte nové nápady a všechno chcete vyzkoušet. Pokud máte dojem, že se snaha míjí účinkem, nadchnete se pro něco jiného, nebo se vrátíte do starých kolejí. O svých předsevzetích rády mluvíte, ale snáz je dodržíte, když se do diety pustíte s osobou, která vás dokáže vyhecovat. Také pestrý jídelníček, v němž by měly převládat suroviny červené barvy, vám pomůže překonat slabé chvilky. Vyhovují vám vytrvalostní sporty jako cyklistika, jízda na in-line bruslích nebo Nordic walking.

ŽENY ZE ZNAMENÍ RYB (21. 2. – 20. 3.)

Čím jednodušší styl stravování, tím lépe. Rafinované kombinace nejrůznějších potravin doslova zablokují vaše trávení i metabolismus. Míváte sklony k vegetariánství, ovšem aspoň občas byste si měli dát netučné ryby, mořské plody, krůtí nebo králičí maso. Při správné motivaci si ohledně sportu dokážete poručit. Spolehlivější způsob, jak překonáte pohodlnost a začnete pravidelně cvičit, je dohled osobního trenéra, ať už se rozhodnete pro pilates, zumbu, nebo břišní tance.

Zdroj: časopis Glanc, autorka se zabývá sestavováním horoskopů