Ohnivá znamení - Lev, Beran, Střelec

Ohnivá znamení jsou už z principu ve výhodě, protože s chutí a vášní sobě vlastní vyhledávají pohyb. Když si dají do těla, konečně cítí, že pro sebe něco udělali. Ale po takovém výkonu zákonitě dostanou velký hlad a jsou schopní spořádat vše, co jim přijde do cesty, což je jejich Achillovou patou.

Lev

Je rád středem pozornosti, proto je nejlepší ho přimět ke kolektivnímu sportu, jako fotbal, hokej, basketbal. Zhubne a zároveň spálí nahromaděnou energii. Vyhecujete ho, když apelujete na jeho ješitnost. Ať cvičí tam, kde bude mít obecenstvo a může si představovat, jak oslnivý bude, až shodí pár kilo.

Beran

Beran se s chutí do něčeho pustí, ale horší je pro něj vydržet až do konce. Soutěživost ho motivuje. Doporučení? Najděte si sparing partnera, přítele nebo kamarádku, kteří pro vás budou zároveň přirozenou konkurencí, ať už ve cvičení nebo ve zdravém stravování.

Střelec

Zamaskujte snahu za zábavu. Střelec hledá dobrodružství a rozmanitost, ne dřinu a nudu. Rád riskuje a zkouší nové věci. Pěší turistiku, lezení po stěnách, jízdu na koni. Když upadne do rutiny, pak nemá důvod ve cvičení pokračovat. Je trochu klaustrofobický, tudíž mu nejlíp bude při venkovních aktivitách, než se tísnit v posilovně. Ohledně diety, na tu ani nemyslete. Snažte se zkrátka jíst zdravě a vést energický život.

Zemská znamení - Býk, Panna, Kozoroh

Svůj problém nejdřív zanalyzují, a když si konečně uvědomí, že všechna ta kila do léta shodit nestihnou, pak se s vervou pustí do hledání ideálního řešení. Po dietní stránce je u nich problém, že mají sklon v sobě zadržovat vše, co jejich organismem prochází, proto by se měli zaměřit na jídla podporující dobré trávení.

Býk

Snad žádné znamení není více nehybně sedavé nebo rychleji hromadící kila než Býk. Zároveň je požitkář, to jeho pravidelné cvičení a dodržování dietních plánů značně snižuje a má tendenci se na své cestě zaseknout. Nejlepší řešení: pravidelná fyzická aktivita a neustálá dietní bdělost. Cokoli luxusního a báječného Býka přitahuje, takže když bude jeho hubnoucí plán nějakým způsobem okouzlující, bude to mít mnohem snazší. Posilovna s exkluzivním členstvím, extra vybavení, sauna, bazén, za tohle rád utratí peníze.

Panna

Je perfekcionista, díky tomu buď uspěje, nebo selže. Snadno se nechá odradit, pokud okamžitě nedosahuje kýženého výsledku, ale když bude mít správnou motivaci, setrvá. Držte se toho, co nejvíc milujete - stability. Panny milují rituály a rutinu, takže se snadno stanou závislé na zdravých návycích. Po stránce jídelníčku je pro vás nejlepší sázkou na jistotu vegetariánství nebo jakýkoli dietní a fitness program, který je pragmatický, podrobný, očišťující a zuřivě organizovaný.

Kozoroh

Extrémnější verze Panny. Velmi striktní a poslušný, takže nebude mít s dodržováním rutiny pravděpodobně problém. On si to naplánuje, protože chce zaujmout zodpovědný přístup. Pokud jste Kozoroh, bude pro vás nejlepší zaběhnout do posilovny brzy ráno před prací. Dobrý je pro vás systematizovaný dietní a fitness plán upřednostňující jemnější cvičení, jako jóga nebo pilates, protože máte tendenci pod tlakem zamrznout.

Vzdušná znamení - Blíženec, Váhy, Vodnář

V případě vzdušných znamení jde většinou o lidi, kteří neustále někam spěchají a skáčou od jedné věci ke druhé. Ani se přes den nestihnou pořádně najíst, ale místo, aby to večer doháněli, něco si sezobnou a jdou spát. Když přece jen naberou, nečekají na vhodnou chvíli, rozhodují se hned a opřou se do toho. Největší neřeští jsou pro ně večírky, na které chodí opravdu rádi a na ty se hubnout nechodí.

Blíženec

Díky své vrozené roztěkanosti a téměř hysterickému nervovému systému spaluje kalorie jako požár pohlcuje vyprahlou pustinu. Pro Blížence není těžké setrvat, nejlepší je pro ně běh nebo rychlá chůze. Jsou rádi v pohybu a ještě raději u cvičení komunikují s další osobou. Ocení kamaráda, který bude běhat s nimi, když takového nemají, pustí si k tomu hudbu nebo podcast. Jídla si dávejte menší, rozmanitá, klidně víc porcí denně, ale ať u nich můžete věnovat energii i něčemu dalšímu.

Váhy

Radikální dieta nebo cvičební plán, to není nic pro váhu. Nejlepší je, když se budete držet na zlaté střední cestě. Váha chce vědět, že co dělá, to snadno zapadne do její běžné rutiny. Nechtějí mít pocit, že hubnutí je stres jejich života. Pomůže vám mít někoho k sobě, kdo to s vámi sdílí a pomůže vás udržet na správné cestě, v kombinaci s vyváženým a přiměřeně náročným stravovacím plánem.

Vodnář

Vodnář nebude dělat to, co dělá každý druhý. Potřebuje pohyb avantgardní a stimulující. Tanec je nejlepší způsob, jak zhubnout, stačí jen pro sebe najít ten nejlepší, co vás bude bavit. Rád si dělá věci po svém, proto mu bude nejlépe s vlastním stravovacím režimem, čím více mimo zajeté koleje, tím lépe.

Vodní znamení - Rak, Štír, Ryby

Vodní znamení potřebují jíst. Když nemají jídlo, propadají depresi a špatné náladě. V takové situaci obvykle sáhnou po něčem nezdravém. Další problém je, že mají sklony k otokům, takže by místo hromady soli měli jídlo ochucovat spíš kořením.

Rak

Rak je od přírody kutil, takže by měl začít v první řadě v kuchyni. Aby Rak zhubnul, musí přepracovat svůj jídelníček. Naštěstí moc rád vaří, sobě i ostatním. Jídlem vyjadřuje své pocity. Když se dieta a výživa stane rodinnou záležitostí, kde se zapojí všichni členové domácnosti a budou si vzájemně osvojovat udržování zdravých návyků, to ho nejvíc motivuje v udržení změny. Zábavu v dietě pak najde tím, že bude zkoumat nové recepty nebo se učit, jak připravit svá oblíbená jídla zdravěji a lépe. Pozor na emoční jedení, Rak má k němu extra sklony. S láskou k domácí kuchyni se zaměřte na vaření zdravých plnohodnotných jídel.

Štír

Štír je přesný opak Vah, on musí všechno dohnat do extrému. Pro něj je to všechno nebo nic. Jakýkoli extrémní režim, který zahrnuje kontrolu nad vašimi impulzy, mírné sebebičování a detoxikaci celého těla. Bikram jóga, někdo se hlásí? Týdenní detox jen na zeleninové šťávě? Jde do toho. Dobrý je pro něj pohyb, kde uplatní svoji bojovnost, jako kickbox, vzpírání těžkých vah. Štír dost možná nehledá jen náročný cvičební režim, ale změnu, co mu obrátí život vzhůru nohama.

Ryby

Laskavé, zasněné, poetické, občas naivní, nutně potřebují v životě řád, jinak skončí u pití ginu a psaní tesklivých básniček. Cvičení pro ně má smysl jen tehdy, pokud je zároveň psychicky stimuluje, víc se starají o zdraví ducha než těla. Meditace, procházka, tai-chi, jóga a jelikož je to vodní znamení, plavání je též dobrý nápad. Stravu volte ne nijak komplikovanou, tři hlavní jídla denně a šlus.

Zdroj: iGlanc.cz, Kondice, astrolog Peter Smith pro Oprah, astroložka a koučka Linda Furiate pro Reader's Digest

Související články