RAK (22. 6. – 22. 7.)

Důležité je, abyste potomkům neposkytli příliš volnosti. Jinak s vámi budou diskutovat o vašich rozhodnutích, začnou kritizovat všechno možné, o práci toho hodně namluví, ale přitom nic neudělají. Výčitky ani křik nejsou řešení, spíš se je snažte motivovat pochvalami nebo jim slibte něco, po čem dlouho touží.

LEV (23. 7. – 23. 8.)

Každého dokážete vyslechnout, aniž byste ho soudili. Není divu, že vás kamarád nebo příbuzný požádá, abyste ho doprovodili na rozhodující pohovor či zkoušku. Stačí, když mu zpovzdálí dodáte sebedůvěru a povzbudíte ho úsměvem. To je to nejmenší, co můžete udělat, aby uspěl.

PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Člověk, jenž pro vás v minulosti hodně znamenal, se opět objeví na scéně, a to bombastickým stylem, jak je jeho nedobrým zvykem. Zjevně se vůbec nezměnil, protože nadělá zmatky, vyostří vztahy, naslibuje hory doly a zase zmizí. Přiznejte si, že vás štve i přitahuje zároveň.

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Přílišnou iniciativou nebo snahou o dokonalost si tentokrát zaděláte na pořádný malér. Kdosi z blízkého okolí by totiž mohl usoudit, že se pro něho stáváte hrozbou, a bude vám připravovat peklo na zemi. Než se oběma situace vymkne z rukou, snažte se dát váš vztah do pořádku.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Jestli jste se s někým nedávno rozešli, udělejte všechno pro to, abyste se vídali co nejméně. Platí to jak pro osobní, tak profesní sféry. Hrozí riziko, že byste se měli tendenci k sobě vracet. A to by nedělalo dobrotu, nejdřív si totiž každý zvlášť musíte ujasnit pár věcí.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Naprosto jasné pokyny zřejmě musíte několikrát zopakovat, aby je druzí pochopili. Zkuste připustit, že chybka je ve vás, protože jste plní dojmů a nápadů, takže rychleji myslíte, než mluvíte. Někteří si teprve zvykají na váš osobitý styl komunikace, tak s nimi mějte trpělivost.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Záležitosti, které nezapadají do vašich plánů nebo zaběhaného denního režimu, vás obtěžují čím dál víc. Málo platné, budete se muset přizpůsobit, jinak ztratíte podporu těch, na nichž vám záleží nejvíc. Můžete se konejšit třeba tím, že si blížící se dovolenou parádně užijete.

VODNÁŘ (21. 1. – 19. 2.)

Domníváte se, že člena rodiny máte důkladně přečteného. Naprosto nečekaným chováním vás však vyvede z omylu a také z rovnováhy. Nejspíš vás napadne, že to je nějaká finta. Nic takového, prostě o svých slovech a skutcích neuvažoval. Událost tedy přejděte velkorysým mlčením.

RYBY (20. 2. – 20. 3.)

Ať si dotyčný říká, co chce, rozhodněte se podle vlastního uvážení. Budete-li v dobrém rozmaru, vezmete v úvahu jeho názory, ale budete mít v záloze argumenty, abyste obhájili svoje stanovisko. Dobře uděláte, že neustoupíte, neboť na údajně bezchybné plány brzy zapomene.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

S jistými lidmi máte víc společného, než by vás napadlo. Důkazem bude, že si v uvolněné atmosféře mimo místa, kde se obvykle vídáte či scházíte, konečně otevřeně sdělíte názory, dojmy a představy. Díky tomu najdete společnou řeč ohledně záležitosti, která vás oba prozatím vytáčí.

BÝK (21. 4. – 20. 5.)

Novinka vás zaskočí natolik, že začnete obvolávat kdekoho a dopodrobna věc rozebírat s každým, kdo projeví špetku zájmu a ochoty naslouchat. Přátelé vás rozhodně nezahrnou planými sliby, jenže prostě netuší, co vlastně chcete a potřebujete, tak se snažte být konkrétní.

BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Ve vývoji situace nastane zvláštní obrat. Těžko říct, zda dotyčný bude mít hodně práce, zaměří pozornost na rodinnou dovolenou, nebo ho zlomyslnosti prostě přestanou bavit. Každopádně vám jakoby z ničeho nic přestane ztrpčovat život, a dokonce bude i vstřícný k vašim návrhům.

Zdroj: časopis Story, autorka Kristýna Polanská se zabývá vytvářením horoskopů