ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Pod vlivem událostí si asi stýskáte, že se stále motáte v bludném kruhu, ovšem další vývoj vás vyvede z omylu. Pokud jste měli byť drobné pochybnosti o správnosti toho, kam směřujete a jak k cíli dospějete, nečekané překážky paradoxně posílí vaše odhodlání. Navíc se dokážete obhájit před ostatními, a hlavně sami před sebou.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Máte dobré srdce, kombinační schopnosti i správné kontakty, a tak blízkého zase vytáhnete z bryndy. Jeho vděku se však nedočkáte, dokonce před ostatními povede silácké řeči, že by to zvládl sám a vás se o pomoc neprosil. Nepoučí se, dokud s ním budete jednat v rukavičkách.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Dostanete se do divné situace, s níž nemáte skoro žádné zkušenosti. Naprosto správně k dění přistoupíte s respektem a optimismem, takže se vám podaří úkoly zvládnout. Odmítnete se totiž zabývat skutečnostmi, které nemáte šanci změnit, a už vůbec se kvůli nim nehodláte vztekat.

VODNÁŘ (21. 1. – 19. 2.)

Z dobrého důvodu začnete přemýšlet o lidech, kteří mají rozdílné názory a odlišný přístup k životu. Přišlo to v pravou chvíli, jelikož brzy s nimi budete často v kontaktu. Zpočátku pro vás nebude jednoduché připustit, že i jejich přístup je správný, ale ve finále toto uznáte.

RYBY (20. 2. – 20. 3.)

Na schůzku, zkoušku, výběrové řízení nebo podobnou věc, z níž máte smíšené pocity, zřejmě vůbec nedojde. Dotyčný ji na poslední chvíli zruší nebo odloží, dost možná až na příští rok. Neberte to osobně, protože důvodem může být jeho nemoc, potíže ve firmě či v rodině.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Záležitosti, s nimiž jste si nevěděli rady, se konečně pohnou kupředu i bez vašeho přičinění. Celkový vývoj tak nabere na obrátkách. Budete mít co dělat, abyste tempo zvládli a udrželi krok s ostatními, hlavně s konkurencí. S vidinou změn k lepšímu vás už nikdo a nic nezastaví.

BÝK (21. 4. – 20. 5.)

Vydržíte hodně i proto, že se bytostně neradi hádáte. Po jisté události však pocítíte nutkavou potřebu vzbouřit se, a to dokonce proti tomu, s čím jste dosud celkem bez připomínek souhlasili. S ohledem na vývoj situace je to pochopitelný, ale bohužel nepříliš rozumný postoj.

BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Z nových věcí a změn míváte sevřený žaludek. Zároveň je ale pokládáte za výzvy, na nichž si dokazujete svoje schopnosti a dovednosti. Jelikož máte bujnou fantazii, tak si můžete domýšlet, lépe řečeno vymýšlet nástrahy a nepříznivé okolnosti, které však ani tentokrát nenastanou.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Ještě stále v sobě zpracováváte novinky, které se k vám zvláštním řízením osudu donesly. Prvotní šok pominul, přestali jste si namlouvat, že všechno je vaše vina, a proto už skutečnosti posoudíte s větším nadhledem. Rýsuje se hned několik východisek, tak si hlavně dobře vyberte.

LEV (23. 7. – 23. 8.)

Člověk, o němž máte vynikající mínění, vás svými názory, závěry či nápady překvapí. Mlčky a neradi připustíte, že je v určitých směrech lepší než vy, a to je co říct! Tím spíš vás zaskočí reakce ostatních, kteří spojí síly, aby nahlodali vaši důvěru v jeho čestnost a upřímnost.

PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Dostanete šanci, abyste podnikli další kroky k cíli, ať už má podobu vztahu, domova či kariéry. Bude vás to stát dost času, nervů a nejspíš i peněz. Zřejmě se tedy dočasně vzdáte věcí nebo činností, jimiž si zpříjemňujete život. Investice do budoucnosti se vám však vyplatí.

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Chaotické období ještě neskončilo, nicméně už dokážete vyhodnotit, co je opravdu důležité, na to se soustředíte a nenecháte se rozptylovat. Vše se tedy vrátí do starých kolejí jen s tím rozdílem, že vaše výkyvy nálad neodnesou ti nejbližší, nýbrž spíš kolegové nebo cizí lidé.

Zdroj: časopis Story, Kristýna Polanská – autorka se ve volném čase zabývá sestavováním horoskopů

Související články