BLÍŽENCI 21. 5. – 21. 6.

Než se pustíte do dalších projektů, zamyslete se nad tím, co se vám povedlo, protože to je pro vás motivace. Proberte v duchu i drobné prohry, jelikož tak odhalíte příčiny, třeba že byl na vině informační šum. Na něco jste usilovně mysleli, takže jste byli přesvědčení, že jste svoje závěry či pokyny vyslovili nahlas, ale bohužel se tak občas nestalo.

TAJNÝ TIP: S přispěním nových faktů a intenzivních prožitků se zvýší vaše sebedůvěra a začnete překonávat sami sebe.

RAK 22. 6. – 22. 7.

Půjdete si za svým, ale občas vám můžou dojít síly těsně před cílem. Případně se necháte odbýt nebo usoudíte, že výsledek nestojí za námahu. S tím je teď konec. Někteří navíc podcenili vaši schopnost, že si z útržků faktů nebo polopravd umíte poskládat celek, který odpovídá skutečnosti. Z toho pak dokážete celkem přesně odvodit, jak se situace dál vyvine.

TAJNÝ TIP: Jako jediní víte, proč se tak chováte, případně se uzavíráte před světem. Pouze vy to tedy můžete změnit.

LEV 23. 7. – 22. 8.

Je nejvyšší čas, abyste si dali do pořádku písemnosti. Jak se budete probírat lejstry, papírky i účtenkami, osvítí vás úžasný nápad, který usnadní život nejen vám, ale i pár lidem kolem. Radost z toho, jak do sebe všechno hezky zapadá, vám může pokazit jedinec, jehož se vaše vylepšení přitom nedotkne. Reptat bude za všech okolností, tak si ho nevšímejte.

TAJNÝ TIP: Važte slova! Vaši nevinnou poznámku si někdo vezme osobně a z uražené ješitnosti vám znepříjemní život.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

Máte jasnou představu, co chcete. Jenže mlžíte, a tak si vaše přání okolí přebere po svém. Trefí se tak napůl, což vás neuspokojí, a budete se mračit. Dokonce budete hledat výmluvy, abyste se vykroutili z plánované rodinné nebo firemní akce, což obvykle neděláte. Zkuste se naladit třeba pohybem, dobrou knížkou nebo filmem.

TAJNÝ TIP: Některá zvláštní rozhodnutí pramení z vaší ostražité povahy. Zkuste projednou nemyslet na zadní vrátka.

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

Najednou si uvědomíte, že životní nebo obchodní partner bere vaše názory na lehkou váhu. Počáteční zklamání přeroste v trucování a pod různými záminkami budete rušit jeden plán za druhým. Potřebujete totiž získat čas, abyste si promysleli, jak dál postupovat. Místo bláznivých nápadů, které vás občas dokonce rozesmějí, si s ním prostě otevřeně promluvte.

TAJNÝ TIP: Zjevně se vám zapalují lýtka, a tak spoustu energie vynaložíte na hromadění důkazů o pravosti vaší lásky.

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Náklady spojené s chodem rodiny nebo firmy se podivně zvýšily. Záměrně navrhnete zbytečně přísná opatření, abyste získali prostor na smlouvání. Ostatní uznají vaše rozumné argumenty, a tak se nakonec dohodnete na kompromisu. Díra v rozpočtu se postupně zacelí, dost možná to urychlí, že vám kdosi splatí dluh nebo se chopíte nečekané výdělečné příležitosti.

TAJNÝ TIP: Celý svět se netočí jen kolem vás. Aspoň zkuste vzít v úvahu, že druzí mají své starosti nebo smolný den.

STŘELEC 23. 11. – 21. 12.

Nic zásadního se nestane, ale právě to může nahlodat vaše sebevědomí a pokazit vám náladu. Z hrdosti nepřiznáte, co vás štve, a budete mít tendenci zchladit si žáhu na těch, kteří vám zkříží cestu, i když se zlobíte na sebe. Napjatou atmosféru nevylepšíte křečovitým úsměvem, nýbrž se zajímejte o obyčejné věci, třeba co by chtěli ve volném čase podniknout.

TAJNÝ TIP: Štěstí se k vám opět obrací čelem. Následky zbrklých činů odezní a situace se postupně vrátí do normálu.

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

Energii i čas raději věnujte úkolům, které vyžadují setkávání s lidmi, s nimiž máte o čem diskutovat. O samotě sice vymyslíte slušné věci, ale budou ještě lepší, když dáte hlavy dohromady. Může to občas působit jako debaty o ničem, vám však stačí málo, abyste nápad rozvinuli do dokonalosti. Nemusíte přece přitom probírat vaše soukromí, na což jste hákliví.

TAJNÝ TIP: Zkuste si víc všímat přání blízkých, těšit se z jejich úspěchů a taky dostanete chuť splnit si tajný sen.

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

S lehkostí a šarmem navážete řadu užitečných kontaktů. Co nevidět se vám budou hodit, navíc si ve společnosti cizích lidí budete připadat neodolatelní a výjimeční. Moc rádi se však budete vracet k těm, které znáte celou věčnost, protože vám dávají pocit bezpečí. Každopádně budete příjemně naladění a v dobrém rozmaru patrně oprášíte jeden z dřívějších plánů.

TAJNÝ TIP: Pokud se vaše úsilí nesetkává s příznivou odezvou, může to být výběrem lidí, s nimiž se pravidelně stýkáte.

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Nejasnosti si vyříkáte, pochybnosti zvolna odeznějí a u vás doma zase zavládnou pohoda i legrace. Vaše city se znovu rozhoří a konečně jim necháte volný průběh. Najdete díky tomu nová témata hovorů i činnosti, které vás budou bavit, navíc je můžete dělat společně. Utužovat vzájemná pouta je nyní přednější než různě vylepšovat domácnost, chatu nebo chalupu.

TAJNÝ TIP: Nic nenasvědčuje tomu, že jste udělali chybu, a přesto stále pochybujete. Hlavně o sobě, což vás brzdí.

BERAN 21. 3. – 20. 4.

Společenským akcím se nevyhýbejte. Pobavíte se, přijdete na jiné myšlenky, a ještě se můžete dozvědět zajímavé historky o lidech, které důvěrně znáte. Je celkem možné, že přitom narazíte na někoho, s kým máte podobné plány či starosti, takže si vzájemně pomůžete. Snažte se však nepřekročit únosnou hranici ohledně požadavků, které kladete na sebe i na druhé.

TAJNÝ TIP: Skutečnost, že žárlivost vlastně považujete za vítané zpestření vztahu, raději nedávejte tak okatě najevo.

BÝK 21. 4. – 20. 5.

Nejde o to, kolik máte práce, ale zda vám přináší uspokojení. Pokud máte v tomto ohledu pochybnosti, postarejte se o to, aby nudné povinnosti převzal někdo jiný, nebo si je zkuste nějak zpestřit. Stačí, když jednotlivé činnosti uděláte jiným způsobem. Taky se nezapomeňte pochválit a odměnit. Něco hezkého na sebe nebo dobrého na zub zabere spolehlivě.

TAJNÝ TIP: Případný milostný trojúhelník se začne bortit pod náporem událostí, takže se připravte na perné chvilky.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis Glanc, Kristýna Polanská – autorka se ve volném čase zabývá sestavováním horoskopů

Související články