Espresso Tonic je klasika, která neomrzí

Sezona ledových káv je teprve na začátku, o to více vzrušující a lahodné ty první doušky jsou. Osobně nikdy neodolám Espresso Tonicu, který dokonale kombinuje hořkost, kyselost i sladkost v jednom. K tomu to jemné perlení na jazyku. Tato neotřelá, přestože už poměrně klasická, kombinace je populární i díky svému vizuálnímu půvabu. Základem je kvalitní espresso, led a tonic.

Instrukce pro domácí přípravu:

 • 3/4 sklenice ledu
 • 1/4 limetky (případně citron)
 • 150 ml vychlazeného toniku
 • 30 ml kávy

Postup:

 1. Sklenici naplňte ze tří čtvrtin ledem.
 2. Na led vymačkejte čtvrtku limetky, kterou následně vhoďte do sklenice.
 3. Zalijte cca 150 ml vychlazeného toniku a na závěr přímo do sklenice přes kostky ledu pusťte espresso. Tím docílíte oddělení vrstev a efektního vzhledu výsledného drinku. Espresso můžete udělat i zvlášť a do sklenice nalít z hrnečku nebo konvičky.

„Velikost sklenice zvolte podle toho, jak moc silnou kávu máte rádi a kolik chcete použít ledu. U našich zákazníků je oblíbená větší verze nápoje, kdy tím získávají pořádné osvěžení. Doporučujeme pro nápoj využít 100% výběrovou kávu (arabiku), která vyzdvihne svěží a ovocný chuťový profil podtržený kombinací limetky a toniku,” podotýká manažerka tréninku a kvality sítě kaváren Lucie Pultarová a dodává, že zásadní roli hraje i výběr kvalitního toniku. Pro skvělou chuť volte prémiovou kvalitu, menší balení ve skle jsou pro domácí nápoje vhodnou variantou.

Ledová káva Grepresso s neotřelou chutí

Pokud letos chcete svoji závislost na Espresso Tonicu povýšit na novou úroveň, pak můžete zkusit neméně osvěžující Grepresso, což je vlastně ledová káva s grepovou příchutí. Bude lahodit hlavně těm, co si ulítávají na hořkosti tonicu, grep ji o to víc podtrhne. „Grepresso kombinuje chuť nahořklé výběrové kávy smíchané s hořkosladkým tonikem a sirupem z červeného grepu. Uvidíte, že si ji zamilujete,” říká Lucie Pultarová.

Instrukce pro domácí přípravu:

 • 3/4 sklenice ledu
 • 1/4 limetky (případně citron)
 • 150 ml vychlazeného toniku
 • 30 ml kávy
 • Pár kapek grepového sirupu

Postup:

 1. Sklenici naplňte ze tří čtvrtin ledem.
 2. Na led vymačkejte čtvrtku limetky, kterou následně vhoďte do sklenice.
 3. Přidejte pár kapek grepového sirupu.
 4. Zalijte cca 150 ml vychlazeného toniku a na závěr přímo do sklenice přes kostky ledu pusťte espresso. Tím docílíte oddělení vrstev a efektního vzhledu výsledného drinku. Díky sirupu nápoj získá něco navíc oproti Espresso Tonicu.

Brown Sugar Iced Latte pro milovníky mléčné chuti

Brown Sugar Iced Latte je lahodný moderní twist na klasické ledové latte, které získává svou jedinečnou chuť díky přídavku tmavého třtinového cukru. Ten nápoji dodává hlubokou karamelovou sladkost a bohatost, která se perfektně doplňuje s krémovostí mléka a robustní chutí espressa. Ledové kostky jej promění v ideální nápoj na slunečné odpoledne.

Instrukce pro domácí přípravu:

 • 2 sklenice ledu
 • 30 ml kávy
 • 60 ml mléka (může být i rostlinné)
 • 2 lžíce sirupu z hnědého cukru

Postup:

 1. V uzavíratelné sklenici, můžete použít zavařovačku, smíchejte kávu, 1 až 2 lžíce sirupu, přidejte asi půl sklenice ledu, zavřete a pořádně protřepejte. Dokud nevznikne pěna.
 2. Vysokou sklenici naplňte ledem, přilijte mléko.
 3. Doplňte napěněnou kávovou směsí a promíchejte. Podle potřeby přidejte další led.

Zdroj: iGlanc.cz, Tastefully Simple, Lucie Pultarová - manažerka tréninku a kvality sítě kaváren