Akční scéna je pro herce, kteří natáčejí seriál především v ateliérových dekoracích, oživení. Ale takový obraz má svůj daný postup. Nejdřív je potřeba vymyslet a domluvit choreografii scény. Domlouvají ji většinou režisér, kameraman a herci s kaskadérem, který je při natáčení těchto obrazů vždy přítomný a s herci scénu nacvičí. Pak se scéna zkouší před kamerami – je totiž důležité, z jakého úhlu ji kamery zabírají, a velmi často dokáže dát rvačce patřičnou dynamiku a dramatičnost taky střih – teprve když je vše sladěno, točí se naostro. Scéna, v níž se popere Marek s Petrem, vznikala pět hodin a štáb ji natáčel venku za ateliérem, kde je postavená rampa. Ta rampa, kam se prodavačky ze Zlaté labutě občas ulijí na cigárko.

Důvodem sporů mezi Markem a Petrem je prodavačka Bára (Marta Dancingerová). Oba ji milují, každý po svém. A oba chtějí toho druhého odstranit z cesty. Ve dvacátém dílu se právě u rampy Bára hádá s Markem, což vidí Petr a zastane se jí. A strhne se rvačka. „Záhoř Petra pořád provokuje, většinou je to kvůli Báře. Už jsme se párkrát trochu pošťuchovali, ale to ještě nic nebylo. Zato tentokrát tekla krev. Scénu jsme zkoušeli ráno před natáčením, rvali jsme se u cateringu na žíněnce a ostatní chodili na snídani a divili se: Co tady blbnete? Až pak jsme se šli prát ven. Dohlížel na nás a radil nám Petr Drozda, zkušený a známý kaskadér. Pokud vím, Adam Vacula se boxu věnuje, myslím, že se na tenhle obraz dost těšil. Já už jsem bojovník staršího ročníku, podobné scény zas tak moc nevyhledávám,“ smál se Jan Dolanský.

„S Honzou Dolanským jsme scénu opravdu zkoušeli od rána v ateliéru na žíněnkách, a pak jsme ji natáčeli celé dopoledne. Ten den jsem si hodně užil, takových obrazů bych si upřímně přál víc. (smích) S choreografií bitky nám pomáhal kaskadér Petr Drozda a bylo opravdu důležité, že tam byl. Naše rvačka se Záhořem nebyla jen běžná strkanice, měli jsme za úkol, aby trvala zhruba půl minuty. A to je docela hodně,“ říká Adam Vacula a pokračuje:

„Jsem rád, že jsem se na natáčení s Petrem zase potkal. On je kaskadérská legenda, pracoval na spoustě velkofilmů, já jsem se s ním potkal třeba při natáčení seriálu Linka, u scény, kde jsem se pral s Ondrou Brzobohatým.“ Když se dva perou, třetí se směje, zní známé pořekadlo. Martě Dancingerové, která v roli Báry rvačce přihlížela, do smíchu ale moc nebylo. „Kluci si bitku asi užili, já zas tak moc ne. Nebyla jsem si jistá, jestli se mám tvářit škodolibě, protože Záhoř si to fakt zasloužil, nebo mám mít o oba strach, anebo jestli mi má dělat dobře, se o mě dva chlapi perou. Myslím, že jsem v té scéně vystřídala všechny tyhle emoce,“ říká k natáčení herečka.

Zdroj: časopis TV Magazín