Swing mezi partičku prodavačů z oddělení módy vnesla prodavačka kosmetiky Dita, již hraje Natalie Golovchenko. Je to právě ona, kdo se rozhodne naučit Martina, Vojtu a Kristýnu (Kryštof Bartoš, Vojtěch Vodochodský a Ema Businská) tenhle tanec. Přesněji, nechá se Vojtou vyprovokovat k tomu, aby názorně předvedla, že je královnou parketu. Na scénu, kterou uvidíme v nejbližší epizodě a která se odehrává na rampě za obchodním domem, se herci museli předem připravit. Absolvovali proto trénink v tanečním studiu. Trenérka jim podle jejich vlastních vzpomínek neustále dokola opakovala, že musejí mít při swingu kolena u sebe a snažit se propojit obě hemisféry, což byl v první chvíli docela oříšek.

Zdroj: Youtube

Herci přiznali, že byli na začátku trochu rozpačití, protože jim kroky moc nešly, ale když pochopili, co se od nich chce, nakonec si je tenhle taneční styl získal. Všechny taky překvapilo, jak náročný swing je a že je z něj hodně bolela lýtka. Na rozdíl od tréninku pak na place tančili bez hudby, takže udržet rytmus bylo docela těžké. „Trénink jsme měli pár dnů před natáčením, a já jsem se tak vlastně poprvé potkala s Vojtou a Emou. Překvapilo mě, jak je swing náročný. Ale moc mě to bavilo,“ říká Natalie Golovchenko.

Vojtěch Vodochodský přitakává: „Taky mě překvapilo, jak náročné byly ty kroky. Neměli jsme na to moc času a za krátkou dobu jsme se naučili jen základy. Ale snažili jsme se udělat maximum pro to, aby to připomínalo swing. A snad to bude pak v seriálu vidět. Poprvé jsem se učil kvůli roli nějaký tanec, i když na DAMU jsme měli různé pohybové předměty. Ale do tanečních jsem nechodil. Rád bych si někdy zkusil moderní tance, třeba hip hop nebo popping.“ A jak prodavač Vojta vnímá temnou atmosféru, na jejímž pozadí se osudy hrdinů ze Zlaté labutě odehrávají? „Vojta se k tomu, co se děje v Labuti, a vlastně i v celé zemi, nijak otevřeně nevyjadřuje. Ale dopadá to na něj stejně jako na ostatní. Myslím, že téhle postavě nepřísluší nějaké zásadní postoje, on je ten, kdo spíš odlehčuje situaci,“ vysvětluje Vojtěch Vodochodský.

Valerie, Mach a Lukáš

Přestože nad hrdiny seriálu neustále visí hrozba zatčení gestapem, dokážou si někteří najít v té nelehké situaci i něco pěkného. A tak můžeme sledovat nenápadně se rozvíjející vztah mezi Valerií a Machem (Hana Kusnjerová a Pavel Řezníček). „Oba jsou lidé životem hodně poznamenaní. Je mezi nimi patrná přitažlivost, ale budou se k sobě přibližovat velmi pomalu. Jsem ráda, že nás autoři dali dohromady. V životě se stává, že chcete prožít něco hezkého, ale okolnosti vám to nedovolují, a to se přesně Valerii a Machovi děje.

Když už to vypadá, že se jeden druhému vysloví, zase se objeví nějaká komplikace,“ líčí Hana Kusnjerová. Setkání s Ditou bude, zdá se, zásadní nejen pro mladé kolegy-prodavače, ale i pro Lukáše (Robert Mikluš), jehož usměvavá dívka, která má ráda kromě swingu také literaturu a zákusky v kavárně obchodního domu a k tomu ještě hraje na klavír, okamžitě zaujme. „Lukáš se v téhle řadě pořád snaží být oporou jak své ženě, tak svému švagrovi (Kristýna Ryška a Adam Vacula – pozn. red.), na něhož se toho hodně sesypalo. Pochopí, že jeho manželství s Irenou se už nikdy nevrátí tam, kde bylo na začátku. A tak vezme konečně život do svých rukou, aby nebyl pořád jen něčí ocásek. Ani teď se nebude zapojovat do rodinného byznysu. A nerozvede se, to by pro rodinu byla velká ostuda, ale začne si žít víc po svém,“ líčí Lukášovu budoucnost Robert Mikluš.

Zdroj: časopis TV Pohoda, TV Nova

Související články