A loučení to bude velmi dramatické. Vojenský velitel Prahy, nacista Gruber (Jaroslav Plesl) se nerad vzdává. Přijíždí do Labutě vzteklý a pomstychtivý. Irena (Kristýna Ryška) a její bratr Petr (Adam Vacula) vědí, že jim jde o život. Myslí na své blízké. Co se stane, uvidíme v posledním dílu, který televize Nova odvysílá 6. června. Právě Kristýně Ryšce autoři v dobovém příběhu rodiny Kučerových a jejich luxusního obchodního domu, odehrávajícím se na pozadí druhé světové války, napsali vcelku kontroverzní, ale zároveň herecky velmi zajímavou roli silné ženy, která musela leccos ustát.

Lesbická sexuální orientace

Třeba to, že jí otec nechce svěřit vedení firmy, že její manžel je alkoholik a netají se mimomanželskými vztahy, i to, že vyšla najevo její lesbická sexuální orientace, kvůli níž byla nucena podstoupit drastickou léčbu elektrošoky. „Role Ireny nebyla pozitivní, mnohým nebyla sympatická, ale podle reakcí, které se ke mně dostaly, možná proto diváky bavila. Zlatá labuť mě mnohému naučila. Například mi potvrdila, že moje profesní intuice je správná. Že jsem schopná správně si vyložit scénář. Role mi taky dala herecké sebevědomí. Když vytvoříte něco, co je kvalitní a co se lidem líbí, posílí vás to a pak si troufnete i na projekty, ke kterým byste třeba dřív odvahu neměli,“ říká Kristýna Ryška.

Zdroj: Youtube

Naopak kladnou postavu zlatníka Martina v seriálu ztvárnil Kryštof Bartoš. „Role Martina pro mě byla první takhle dlouhodobá práce, a kromě toho, že mi dala slušné živobytí, mi umožnila taky mnohem lépe porozumět procesu, kdy nějakou postavu hrajete delší dobu a částečně se jí stáváte. Už toho s postavou zažijete tolik, že není jiná volba než ji mít rád. A já Martina rád měl, i když pro mě někdy bylo těžké ho pochopit, spoustu situací bych řešil jinak, například ve vztahu. Martina si vážím za to, že je takový pravďák, myslím, že dneska by z něj byl třeba záchranář. Bylo úžasné, že jsem se mohl na place potkat s paní Rázlovou, která hrála mou babičku. Ona je moudrá a vtipná. Během natáčení seriálu zemřela moje babička, s níž jsme si byli velmi blízcí, tak pro mě bylo důležité, že mi babičku hrál někdo tak skvělý,“ svěřil se herec.

Splněný herecký sen

Kdo bude ve finále pro Petra Kučeru ženou, pro niž se rozhodne? Toni, tedy Šárka Krausová, nebo Bára v podání Marty Dancingerové? „Vždycky jsem si říkala, že Petr a Bára by byli skvělý tým, kdyby spolu vedli Labuť. Petr se vyzná v číslech a Bára má zase čich na lidi a umí s nimi komunikovat. Myslím, že by se skvěle doplňovali. Když natáčení skončilo, těšila jsem se, že si konečně odpočinu. Ale kdyby mi teď někdo řekl, že třeba za rok pokračujeme, neváhala bych,“ říká Marta Dancingerová.

Šárka Krausová si ředitelku obchodního domu Toni Adamovou zahrála až ve třetí sérii a dobovou rolí si prý splnila svůj herecký sen. Podělila se s námi o jednu vzpomínku z placu. „Natáčeli jsme reklamní spot a já přesvědčím Petra, aby v té reklamě i účinkoval. A on mi vysvětluje, co pro něj znamená Zlatá labuť, byl to dlouhý monolog a v něm samé superlativy. Obraz vznikal už ke konci dne, už jsme byli všichni unavení. A na každého někdy přijde chvilka, kdy za nic na světě nedokáže text ve scénáři správně říct. Když to konečně Adam jako Petr jednou dořekl do konce a vyznělo to moc hezky, já jsem měla v textu napsanou větu, která byla v kontextu velmi vtipná. Moje postava na jeho monolog zareagovala: Mluvil jste jako podle scénáře, určitě nebude problém to zopakovat celé znovu. A v tu chvíli jsem se naprosto odbourala a nebyla jsem schopná tu větu doříct.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Pohoda

Související články