Pokud jste dosud měli pocit, že je Petr Kučera (Adam Vacula) až příliš klidný a není možné, aby už nevybuchl, ve dvaatřicátém dílu uvidíte, jak svůj hněv ventiluje. Novou dekorací v jeho bytě je totiž boxovací pytel. „Petr už není tak submisivní, ví, že teď je to on, kdo musí bojovat za zachování Kučerovic rodiny. Boxovací pytel se mu hodí, vlivem posledních událostí v seriálu se toho v něm dost nahromadilo a on hledá způsob, jak upustit páru,“ říká Adama Vacula.

Zdroj: Youtube

Petrova sestra Irena (Kristýna Ryška) je kvůli sexuální orientaci v nemilosti jak rodiny, tak obchodních partnerů i Němců a byla donucena k tomu, aby se léčila elektrošoky. Ve Zlaté labuti se čím dál častěji objevuje gestapo, které pátrá po Kamilu Pulkrábovi (Robin Ferro). Ten nešťastnou náhodou zabil německého vojáka, když chránil Židovku Ester (Leona Skleničková) před znásilněním. A gestapo se za jeho smrt mstí. Do toho se v Petrovi pořád pere smysl pro povinnost, který mu nedovolí opustit svou nemocnou ženu Markétu (Barbora Bočková), jež s ním čeká dítě. Přestože by byl nejraději se svou milovanou Bárou (Marta Dancingerová). Není tedy divu, že potřebuje upustit páru.

Zničený boxovací pytel

Adam Vacula rekvizity při natáčení rozhodně nešetří. V jednom z obrazů se do boxování pustil s takovou vervou, že pytel nejen roztrhl tak, až z něj začala vypadávat náplň, ale v jednu chvíli se pytel dokonce vytrhl ze stropu, spadl na zem a málem poničil dekorace v jeho bytě. Režisér musel natáčení v tu chvíli zastavit a herečka Barbora Bočková, která to sledovala za kamerami, jen vtipně utrousila: „Ty jsi ale divočák.“ „Kluci zavěsili na strop trochu starší pytel, který má v sobě jinou výplň, a on moje boxování nepřežil, což se mi ještě nestalo,“ smál se Adam Vacula a ukazoval své omlácené klouby na prstech. „Dneska je to červené, ale projeví se to až druhý den,“ dodal.

Těhotenství není problém

Barbora Bočková ten den natáčela s těhotenským bříškem, které dává tušit, že už je ve vyšším stupni těhotenství. „Natáčet s těhotenským bříškem v letních vedrech je o něco méně příjemné, protože se pod ním potím, ale jinak to není problém, bříško mi sedí a není nijak těžké. A samozřejmě roste podle toho, jak postupuje moje těhotenství. Markéta se hodně proměnila, na začátku vypadala jako naivní holka, ale vyklubala se z ní pořádná intrikánka. Z hlediska hereckého jsem moc ráda za její proměnu. I když některá škaredá slova, která ze mě v rámci role vycházejí, ve mně trochu rezonují a pak mi dá fušku ze sebe ten negativní pocit shodit. Což bylo i v tomto dílu,“ vysvětluje herečka.

Elektrošoky proti lásce

Rodina Kučerových spolu s Gruberovými (Jaroslav Plesl a Sarah Haváčová) Irenu donutili k léčbě elektrošoky. A ona, pokud chce obstát ve vedení firmy, zachovat si svůj společenský kredit a dokázat, že se z lesbické lásky „vyléčila“, je musí podstoupit. „Irena elektrošoky absolvuje jednou, ale rodina na ni bude tlačit, aby je opakovala. A vůbec se nepozastavují nad tím, že to může mít nějaké jiné následky. Před natáčením tohoto obrazu jsem si nakoukala nějaká videa. My jsme to samozřejmě netočili takhle detailně, jen jsme chtěli divákovi naznačit, co se asi s člověkem děje a že je to velmi nepříjemné a bolestivé. Irena má po šocích lehké výpadky paměti, což budu hrát v dalších dílech. A nebudu určitě prozrazovat, zda a jak léčba zabrala,“ říká Kristýna Ryška.

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Nova

Související články