Ikonický příběh dvou neohrožených hrdinek, které společně brázdí krajem, bojují s bezprávím a napravují své hříchy, přinesl divákům během šesti let jeho vysílání chvíle plné akce, vtipných hlášek i ironických poznámek. 

Zdroj: Youtube

Xena: Lucy Lawless

Pro novozélandskou herečku Lucy Lawless byla role Xeny doslova odrazovým můstkem kariéry, která z ní udělala kultovní hvězdu. Své přirozené popelavé blond vlasy si musela nechat obarvit na černo a stala se ženskou akční hrdinkou. Během natáčení se provdala za producenta seriálu, a to jí otevřelo dveře k dalším zajímavým projektům v jeho produkci. 

Od herectví k LGBTQ+

Její kariéra ovšem není jen o herectví. Stala se také obhájkyní sociálních a ekologických projektů, bojuje za změnu klimatu, práva žen a LGBTQ+ komunity. Sama říká, že je „více aktivistkou než herečkou“. Lucy se dokonce před lety postavila za kameru a natočila film Never Look Away , který se promítal na Sundance. Osmapadesátiletá Lucy se nyní soustředí na nové projekty a doufá, že se jí podaří natočit další dokumentární film. 

Vášnivá zahradnice

Když se zrovna nevěnuje práci, zaměstnává ji její další velká vášeň - venkovský pozemek, kde vysazuje stromy a zařizuje malý domek. Od lesku filmového průmyslu je to na hony daleko, ale Lucy je prý nejšťastnější, když se ohání motorovou pilou a zašpiní si ruce. “Jsem docela šikovná. Rozeberu traktor a něco opravím. Jsme hodinu cesty od nejbližšího města, takže nebudu čekat, až někdo přijede. Podívám se raději na video na internetu a vyřeším to,” svěřila se pro New Zealand Herald

Dvě manželství a tři děti

Posledních 26 let je vdaná za producenta Roberta Taperta a pár má dvě děti, Judaha a Julia.  Z prvního manželství má ještě šestatřicetiletou dceru Daisy, která se otevřeně hlásí k homosexualitě. 

Gabrielle: Renne O’Connor

Od nevinné farmářky k válečnici, takový byl vývoj Gabrielle v seriálu Xena. Americkou herečku Renne O’Connor si pro roli Gabriely tehdy na konkurzu vybrali z více než 400 uchazeček. Po dotočení seriálu svůj tvůrčí talent rozšířila i mimo herecký svět. Založila svou vlastní produkční společnost a začala psát, režírovat i produkovat vlastní projekty. Na svém kontě má několik krátkých filmů i jeden celovečerní. A aby toho nebylo málo, tak před čtyřmi lety založila vlastní divadelní společnost, která uvádí velkolepé inscenace Williama Shakespeara a dalších velikánů. 

Jsou pořád dobré kamarádky

Herečka ráda leze po skalách a také maluje. Dnes třiapadesátiletá Renne je podruhé vdaná a má už dospělého syna, který jde v jejích hereckých stopách, a dceru, se kterou letos v květnu oslavila úspěšnou promoci. A se svou hereckou parťačkou Lucy Lawless jsou stále dobré kamarádky. Není to tak dávno, co se obě herečky dokonce znovu potkaly před kamerou při natáčení australsko-novozélandského seriálu My Life is Murder.

Zdroj: iGlanc.cz, womansworld.com, 7news.com.au, thesun.com, nzherald.co.nz

Související články