Výměna je pokaždé jiná, samozřejmě se opakují nějaké stereotypy, ale máme se stále na co těšit. Každé natáčení je nová výzva, i po tolika letech nás stále něco překvapuje, proto asi u tohoto projektu nelze vyhořet. Já mám ráda každý díl, ale vzpomínám na ty, kterými jsme překročili nějakou hranici,“ říká režisérka Jana Rezková, jež stojí u výroby české Výměny manželek od samého počátku. „Mojí srdeční záležitostí je první mezinárodní výměna v Rumunsku, dodnes se s rodinou z Bígru stýkám. A první homosexuální pár ve Výměně se také řadí mezi mé přátele. Divácky atraktivní jsou i díly s VIP účastníky, rádi ukazujeme, že i tito lidé jsou schopni se postarat o běžnou domácnost,“ pokračuje Jana Rezková, kterou těší, že se jí podařilo i v letošních premiérových epizodách přijít s něčím zajímavým: „Divácky atraktivní byl určitě díl, kdy jedna z účinkujících osob v pořadu v průběhu natáčení procházela tranzicí. I to, že se diváci mohli opět setkat s Janou, autorkou kultovní hlášky Mačkáš mi hada, debile, u jejíž sousedky jsme se štábem loni natáčeli.“

Zdroj: Youtube

Loňské premiérové díly Výměny manželek sledovalo každý týden v průměru šest set čtyřicet tisíc diváků. Reality show boduje zejména u mladšího ženského publika.

STO PADESÁT TISÍC KORUN ZA DESET DNŮ

Úplně první natáčení Výměny manželek probíhalo v roce 2004. „Myslím, že nejen účastníci nevěděli, do čeho jdou, ale ani my. Sice jsme měli nakoukané desítky zahraničních dílů, přesto jsme měli obavu. Zvláště pak z toho, abychom něco neprošvihli. Točili jsme stále a úplně všechno. Obě rodiny to tenkrát braly jako zábavu, takže to vlastně přirozeně plynulo,“ vzpomíná Jana Rezková a přidává i poznatek, jak se podle jejího názoru za osmnáct let změnily české rodiny: „Z našeho pohledu se české rodiny proměnily hlavně po boomu sociálních sítí, kdy se vytratila běžná komunikace mezi členy rodiny. A stále více vidíme, že páry spolu zůstávají hlavně z existenčních důvodů.“ A jaká platí při natáčení v intimním prostředí českých domácností pravidla? „Základem je poměrně malý štáb a velmi osobní přístup. Snažíme se pohybovat v domácnostech co nejméně rušivě. Lidé se nám často svěřují s věcmi, které třeba nikdy nikomu neřekli. Jednoduché pravidlo je: toč vše, co vidíš, a vstupuj do situace co nejcitlivěji,“ vysvětluje Jana Rezková s tím, že účastníci pořadu často procházejí náročnými situacemi, a proto je potřeba k tomu tak přistupovat. Důvody, proč se rodiny do Výměny manželek hlásí, zůstávají podle režisérky po celá léta stejné. „Kromě financí je to nesoulad v rodině a potřeba vyjasnit si, zda s partnerem chci i nadále zůstat, dobrodružství a narušení životního stereotypu,“ doplňuje Jana Rezková a připomíná vyšší odměnu za účast v pořadu. Ze sta tisíce korun ji tvůrci zvedli na sto padesát tisíc.

Přihlásit se můžete na webu tv.nova.cz/casting.

Sledujete Výměnu manželek?

info Hlasování bylo ukončeno.
Jasně! Je to můj oblíbený pořad. 1526
Ne, nemám na to žaludek. 1250
Občas si to pustím, ale nemám na to nervy. 1247
Hlasovalo: 4023

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Nova

Související články