Léto je za rohem, nastává správná doba na prosluněné komedie. Tu následující, jež byla vloni po prázdninách k vidění i v českých kinech, můžeme nyní konečně zhlédnout ve streamingovém balení. A třebaže čas letí a obě emeritní superhvězdy už nevyhledávají převratné role, bude to nenáročné, nicméně příjemné shledání.

Julia Roberts a George Clooney na sebe narazili naposledy v roce 2016 v thrilleru Hra peněz. A zatímco tehdy nezbylo mnoho času na úsměvy, nyní dostali bývalí Dannyho parťáci šanci si vše vynahradit, třebaže se po většinu času škorpí. To už se tak rozvedeným manželům občas stává. Nyní je ovšem čeká nedobrovolný společný výlet na Bali, který může ledacos změnit. A nehne s tím ani pravda, že natáčení probíhalo v australském Queenslandu.

Zdroj: Youtube

Pohroma jménem Cottonovi

Po práci na snímku Báječný den se Clooney před sedmadvaceti lety zařekl, že už ho do romantické komedie nikdo nikdy nedostane a že se bude věnovat pouze dramatům, případně akci. Pod vedením Ola Parkera, který v minulosti stál jako scenárista za úspěchem Báječného hotelu Marigold a režíroval druhý díl Mamma Mia, ale neodolal možnosti vstoupit s Julií Roberts znovu do chomoutu… a po pěti letech z něj opět vystoupit.

Manželství Georgie a Davida Cottonových bylo prostě z těch divočejších. Na druhé straně z něj ale vzešla krásná dcerka Lili, a proto také na sebe nyní bývalí manželé štěkají na palubě letadla směřujícího do tropického ráje.

Co se škádlívá…

Ne snad, že by ústřední úsměvně hašteřivá dvojice nepřála své holčičce štěstí, nicméně dívčina volba se dost podobá té, kterou oni sami spáchali před lety. Také David a Georgie kdysi zažili bleskové vzplanutí, neméně rychlou svatbu a následky už známe. Proto lze také jejich výsadek na Bali označit jako „záchrannou misi“. Je třeba spojit síly a zrušit kouzlo Geda, pohledného, chytrého a podnikavého ostrovana, který vzal jejich holčičce srdce. Jak ale praví zákony rom-com žánru, všechno se nakonec, navzdory všudypřítomné jízlivosti, bude vyvíjet dost jinak.

Související články

Sluníčko pálí, písek hřeje, farma na řasy prosperuje, místo svatby je vysloveně malebné, a to se mohou rychle začít dít velké věci. Na druhé straně ale v nouzi dojde i na kradení svatebních prstýnků. Protože tahle mamka s taťkou umějí být vážně od rány, ať na lehátku, v plážovém baru nebo uprostřed chaluh, navlečení do neoprenu. Hromadu nejrůznějších klišé neřešte, nečekejte kinematografické přelomy, uvelebte se na gauči, kochejte se přírodou a užijte si přítomnost ještě nedávno milovaných šarmantních hvězd, kterým to spolu pořád zatraceně sekne.

Shrnutí: Vstupenka do ráje

Ústřední dvojka září a člověku se v jejich společnosti chce víc a víc na dovolenou.

SkyShowtime

Premiéra: 6. června

Romantická komedie

USA, 2022

Hrají: Julia Roberts, George Clooney, Billie Lourd, Kaitlyn Dever, Lucas Bravo, Maxime Bouttier

Režie: Ol Parker

104 min

Zdroj: časopis TV Streaming