Díky tomu, že letošní Velikonoční pondělí připadá na prvního dubna, tedy na apríla, Evžen (Martin Finger) připraví pro Blanku (Linda Rybová) a Kristýnu (Sára Korbelová) jeden aprílový vtípek spojený s velikonočním překvapením. Tajnou velikonoční výpravu zase podniknou Vojta (Felix Šrámek) a Milošek (Lukáš Masár), aby udělali dobrý skutek. Jenže, jak praví staré známé pořekadlo, každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán.

Zdroj: Youtube

Koledu si nenechá ujít ani Petr Kaštan (Antonín Procházka), jenž využije příležitosti a namíří si to ke Klímovým nejen kvůli pomlázce. Ano, hádáte správně, rodina bude mít z jeho návštěvy opravdu „velkou“ radost. Kaštan totiž začíná tušit, jaké tajemství Iva (Hana Baroňová) skrývá. Celá rodina Klímových se snaží tajit Ivinu nedávnou dopravní nehodu a její důsledky, aby se to nerozkřiklo a Iva se necítila ještě mizerněji, než se cítí. Krátce po Velikonocích se po třech letech vrátí do Ulice právnička Elen Mrázová v podání Evy Elsnerové, aby Ivě pomohla s řešením záležitostí ohledně autonehody. Právě Elen se kdysi postarala o to, že byl Radim Mareš (Michal Slaný) odsouzen za znásilnění Báry (Eliška Bašusová). Nyní se Elen ujme Ivina případu, aby ji z průšvihu při nejlepším úplně vysekala. Hned na jejich první společné schůzce ji napadne jedna zásadní polehčující okolnost, která by mohla vyšetřování zvrátit v Ivin prospěch. Má to však malý háček…

První svátky jara

V seriálu Ulice se letos slaví již devatenácté jarní svátky. Jak již bylo zmíněno v úvodu, koledovat se bude u Marečkových, Blanky nebo Klímových. Vzpomenete si ale, jaké byly úplně první Velikonoce v Ulici? Jejich podtitul by klidně mohl znít Kráska v nesnázích. Lenka Drápalová (Michaela Badinková) tehdy uvázla v koupelně kvůli vypadlé klice u dveří. Zachraňovat se ji vypravila Miriam Hejlová (Hana Maciuchová), samozřejmě v přestrojení, aby unikla z dosahu pomlázek. Její maskování bylo tak dokonalé, že se jí lekl i vlastní syn Jarda (Martin Hofmann). Bára (Tereza Brodská) a Jitka (Ilona Svobodová) raději utekly na výlet, ovšem ani ony pomlázce neunikly. Pan Pešek (Rudolf Hrušínský), Olda (Ondřej Pavelka), Tomáš (Petr Vacek) a Jarda tak měli opravdové velikonoční žně.

Láska kvete v každém věku

Jen co odeznějí oslavy Velikonoc, bude se u Nyklů opět řešit jedna velká romance. Tvůrci Ulice si totiž řekli, že lásky není nikdy dost, a tak se rozhodli, že ji vrátí i do života Vilmy Nyklové (Jaroslava Obermaierová). Zpočátku se zdálo, že Vilma našla ve Vildovi Burdovi (Arnošt Goldflam) jen báječného kamaráda na dopisování na sociálních sítích, jejich vztah se ale začal rychle přesouvat z virtuální reality do té skutečné. Díky Vildovi Vilma celá pookřála. Jenže ne každý jí vztah přeje. Zatímco Kateřina (Martina Randová) a Vendula (Anežka Rusevová) Vilmě fandí, podporují ji, a dokonce i pomáhají jako správné spiklenky, Lumír (Václav Svoboda) se může uvztekat, jen co Vildovo jméno u nich doma zazní. Chová se jako přísný táta náctileté školačky, který by svou dceru nejraději zamkl doma, aby ji měl pěkně pod dohledem. Ovšem čím více se Lumír vzteká, tím vtipnější vlastně celá situace je.

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Nova

Související články